Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért szórja a rengeteg...

Miért szórja a rengeteg tinédzser a pénzét a leggagyibb fast fashion üzletekben (New Yorker, Bershka, Pull and Bear)?

Figyelt kérdés

Szerintetek hogy vásárolhatnak ilyen tömegek a silány, ócsó, ránézésre is általában rossz minőségű, gagyin kinéző cuccokat kínáló üzletekben?


Ha még kedvező áron adnák, megérteném. De mégcsak nem is az! New Yorker mindennek a legalja, a férfi uccok legalábbis tuti, ha tízszer bemegyek, tízszer hányva jövök ki.


A Bershka cipők mind műanyag ragasztott vackok, pár hét (!) után leválik a cipők talpa, de a ruhák is olyan gagyin festenek..... és ehhez képest nem olcsók! Még pár ezer Ft és szebbet, tartósabbat kap az ember, klasszikusabbat akár, nem a pillanatnyi tömegdivatot....


Akinek szeme van, látja ezt, és nem hiszi, hogy e márkák képviselik a minőséget, eleganciát.


Miért nincs igény másra, jobbra?



2012. szept. 18. 12:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Értem én mit mondasz, de most akkor azt is mondd el hol vásároljanak ezek helyett? Mert nem igazán van lehetőség másra Magyarországon.
2012. szept. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%
Nekik azok a ruhák tetszenek és nagyon más lehetőség nincs is. Az összes pláza ilyen üzletekkel van tele. Nem olcsók, ami tény, de sokaknak még mindig ezek a boltok a legmegfizethetőbbek. Na meg a fiatalok körében a legnagyobb hangsúly valljuk be a külsőségeken van. Ezek az üzletek meg erre mennek ki. Legyél menő, divatos viszonylag megfizethető áron, amit bárki könnyen beszerezhet.
2012. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

Kissé provokáló a kérdésed.


Kezdjük az elején: azért vásárol itt rengeteg ember (és nem, nem csak tinik, én sem vagyok az a magam 28 évével), mert ezek azok a boltok, amik még elérhető áron gyártják le az aktuális trendeket (lásd: Zara pld.) Olvasd el ezt, érdekes: [link]


A másik, hogy a minőségük nem top 1 valóban, de nem is olyan, amilyennek lefested (kiéve talán a NYert, az valóban nincs sokszor a toppon). Nekem szinte az összes ruhám ezekből a boltokból van, fürdőruháim is, és sok cipőm van a Bershkából, Zarából. Elárulom neked, hogy semmi bajuk sem most, sem azelőtt. Sok ember mai napig nem tudja használni a mosógépen a finom mosás programot, és a mosószerek közt sem képes különbséget tenni. Tán Te is köztük vagy? :) Mert hogy nekem több száz ruhám volt/van ezekből a boltokból, és cipők is, mint mondtam, és elenyésző százaléka volt rossz minőségű. És párom, ismerőseim körében szintén ez a tendencia. (ha a kacsa nem tud úszni, nem a tó a hibás.. :)) Na de ehhez is szem kell, meg némi anyagismeret ugye.. rossz minőségű ruhák meg mindenhol vannak, ezeknél olcsóbb boltokban csak úgy hemzsegnek. Ezek még mindig jó minőséget kínálnak megfizethető áron, akármit is mondasz :).


Az, hogy mi a szép, mi az elegáns, mindenkinek mást jelent. Ahogy az is, hogy ki miben érzi jól magát. Te a "klasszikusban", más meg nem. Ízlésről kár vitatkozni, ezt bizonyára Te is tudod. Az én 55 éves, elegáns, csinos anyukám mai napig nagyszerűen fel tud öltözni a Zara-ból, vagy a Bershka-ból, szintúgy a 61 éves apukám a C&A-ból, csak a minőségi, basic, időtálló darabokat kell keresni, nem a flitteres, műszálas vackokat nyilván. És megint itt tartunk, hogy ehhez pedig ízlés és szem kell.

Nehogy már azt állítsd, hogy Te a 20 népszerű fast fashion boltban nem találsz csinos, szép és minőségi ruhát, mert a baj akkor veled van. :)


De ha ilyen remekül megmondod, akkor megmondhatnád azt is, hol kéne ennek a sok buta tininek vásárolnia, ahol nem "ízléstelen gagyi vackokat" kapna.. Várjuk építő javaslataidat.

2012. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

"New Yorker mindennek a legalja, a férfi uccok legalábbis tuti, ha tízszer bemegyek, tízszer hányva jövök ki."

Ez még szöget ütött a fejemben. Miért mész be 10-szer? Pláne ha az első 9-szer "hányva jöttél ki"? Kényszerít valaki? :) Miért nem mész helyette 10-szer az általad jobbnak tartott boltba?

2012. szept. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ők is szívesebben vásárolnának a Diorban, Chanelben, csak nincs meg a pénzük hozzá. :-)))


Bershkában nemrég volta, a farmerek 4000-9000 Ft körül mozogtak, a Levisben 18-30ezrek,eredeti Dior farmer félmillió ft, azért nemcsak párezer ft-ot kell hozzátenni, ha ott akarnak vásárolni!Amellett az általad említett márkákban a ruhák kibírnak egy szezont, utána kuka, mert valóban szétmegy, plusz addig 10et változik a divat.

2012. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Akkor megyek be a New Yorkerbe, ha valaki rábeszél s berángat. Illetve korábban mindig adni akartam újabb esélyt neki, de hiába :)


Azért 4000-8000 Ft-os nadrág szeritem ritka a Bershkában is, de pontosan meg nem mondom. Szerintem ott is 12 000 körül megvannak már a farmerek. Igen, a Levis az tényleg jó példa, klassz márka.


Nekem is vannak cuccok a Zaraból. Elkerülte a figyelmed, hogy nem is említettem meg. Találok ott szépet (ha egyre nehezebben is), de hogy a több száz ruhád évek óta kifogástalan lenne.... Pláne a Bershka cipőid! Na ne túlozzunk. Haverom már szakadtan vette! (nem tudom hogy sikerült), másoknak 2 hónap után szétszakadt ( pedig nem abban focizott). Ránézésre látszik, h csak vékony kis ragasztó tartja. A műanyagot. 10 000 ft feletti áron is. Köszi. Akinek évek óta semmi baja nincs az ilyen cipőinek... hát nem hihető.


A zara minősége romlik. Nem egy pulcsi lukas lett egy mosás után, olyan embernek, akinek több esze is van, mint ami egy mosáshoz kell :)

Én anno otthon vettem észre, hogy a vékonyka nyári lenge ing már lukas. Persze a riasztót is ahogy leveszik ezekről a rongyokról, az is rátesz egy lapáttal. A Zara felsők, főleg pólók, hosszúujjúak s pulcsik rémesen silány anyagból készülnek, elszabottak, az oldalvarrás nem szabályos.... Zseb csálén varva.... de főleg az anyaga siralom.

Ami kicsit is minőségibb, az meg röhejes áron kapható egy Zarától. 35 000 Ft-os blézer, amiért majdnem Boss-t kapsz? 45 000 ft-os csúnya, nagyon vékony télikabát?? Ne már. :)


De nem is a zara a legrosszabb, mint mondtam. Nem hinném h a vevő a hibás -érdekes módon régen minden tovább tartott. Anyum 15 éves cuccai néznek ki úgy mint ezek 1 év után:)


Én kérdést akartam feltenni, nem kell építő javaslatokat tennem. De pl jobb cuccok vannak a Peek & Cloppenburgban (Review, Esprit jó árú s jobb minőségű), Scotch & Soda, Gas Jeans, Sisley, Mexx, csak hog ne a luxusmárkákat említsük.

De Bécsbe is olcsón át lehet menni, ahol nagyobb választékból lehet öltözni.

2012. szept. 18. 14:50
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtudom... lehet te fogsz ki ennyire gagyit de nekem a bershkabol volt egy sztreccs nadragom amit 1 év hordas utan lovagolni hasznaltam még + 1,5 évig. Pedig nem lovaglasra tervezték mégis bírta. :)
2012. szept. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem mi a probléma.

Hogy ne lenne igény másra,viccelsz?

Nekem az általad említett Mexx,vagy Zara,sajnos megfizethetetlen kategória,hiába tetszik.Kénytelen vagyok az általad gagyinak tituált üzletekben vásárolni.Lehet,hogy drága,de olcsóbb nem nagyon van.A kínais cuccok nekem nem tetszenek,más meg nincs.Amúgy sok akció szokott lenni,mikor olcsón lehet ruhákat venni.Én az FFben is szoktam vásárolni.

Én amúgy is hamar megunom a cuccaim,nem bánom ha egy év után szétmegy.Nem akarok semmit 5 évig hordani.


Egyébként,neked nem mindegy mit hordanak ? :)

2012. szept. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%

Azért ne add be nekünk, hogy árban alig van különbség egy New Yorker és egy Mexx ruha között! Ha csak egy felsőről beszélünk, akkor is jó sok ezrest hozzá kell még tegyünk, hogy a drágábbik, Mexx-et vegyük meg. Hogy minőségileg jobb, azt aláírom, de sokan úgy vannak vele, hogy inkább vesznek 2-3 új ruhát az olcsóbbik üzletből (van akinek az sem olcsó), mint egyet a drágábbikból, mert jövőre már úgysem lesz divat.

És szerintem a Mexx és az Esprit halál unalmas, egyhangú ruhákat árul, és ahogy előttem vki leírta, sokan (így én is) jövőre már úgyis újat veszünk az aktuális divat szerint, akkor miért vennénk a drágábbat.

2012. szept. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Tudod körülbelül ez a kínálat. Amúgy attól még, hogy Pull and Bear vagy Bershka, nem leszel tucat, ha máshogy párosítod őket, ráadásul ki lehet fogni azért 1-1 jó minőségű dolgot is (pl farmerek tök jók).
2012. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!