Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mitől számít egy öltöny...

Tyler913 kérdése:

Mitől számít egy öltöny jónak? Mi a különbség az árkategóriák között?

Figyelt kérdés

Nemrég dolgozni kezdtem,és úgy gondolom,itt az ideje,hogy "felnőttesítsem" kicsit a ruhatáramat. Nagyon tetszenek az öltönyök,de sajnos nem értek hozzájuk. Szeretnék varratni egy igazán szép darabot, amellyel évek múlva sem röhögnek ki egy tárgyaláson vagy jobb társaságban. Viszont olyan speciális alkatom van (196 cm-magasság,98/86 derék-csípőbőség),hogy készen sehol nem kapok,varratni kell. Szeretnék tanácsot kérni néhány dologban:

-hogyan válasszak anyagot?

-hogyan válasszak jó szabót?

-Mindenképp az a jobb,aki drágábban dolgozik? Mert anyagban,és szabóban is hatalmasak az áringások,és nem tudom,ez mennyire látszik meg a kész öltöny minőségén.Vannak gyanúsan olcsók (3O e Ft alatt),míg látni fél millióért is. Valóban ekkora lenne a különbség minőségben?



2012. szept. 21. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyagválasztás:


Ne te válassz, mert aki nem ért hozzá, az nem tudja eldönteni, hogy jó az anyag vagy sem. (Például van olyan, ami jól néz ki, de hamar fényesedik vagy bolyhosodik.) A legtöbb szakboltban az eladók tanácsában megbízhatsz. Vagy menj olyan ismerőssel, aki ért a témához. Esetleg bízz meg a szabóban.


Szabó:


Ismerősöket kérdezz meg, akik csináltattak már öltönyt. Semmi más módot nem tudok. Tapasztalatom szerint az árnak semmi köze a minőséghez.


Nem tudom, hol laksz, de itt Budapesten nagyon nagy urak a jó szabók: csak munkanapokon, munkaidőben állnak veled szóba, elég drágák és még így is sok munkájuk lehet, mert csak hosszú határidőre vállalnak bármit (egy öltöny minimum egy hónap azoknál, akiket kérdeztem). Vidéken viszont reális a 30eFt alatti ár, ezért jó szabót kaphatsz, aki gyorsan dolgozik és mondjuk szombat délelőtt is fogad.


Az árnak tapasztalatom szerint nincs sok köze a minőséghez. Puccos belvárosi szalonban kétszeri próba után is kaptam gagyit.


Ha jó szabót találsz, ő tud adni anyagot is, nem kell neked szaladgálnod utána és ha rendes, akkor olcsóbban megszámítja, mint amennyiért te kapod az üzletben, mert nagykerben veszi.


Én vidéki mesterhez járok, aki gyorsan dolgozik, és nem kell próbákra járnom, mert egyszer levette a méreteket, azóta fel vannak neki írva. Telefonon megbeszéljük, mi kellene milyen anyagból és megcsinálja úgy, hogy elsőre tökéletes. Az öltöny anyaggal együtt kevesebből kijön, mint Budapesten csak a munkadíj lenne.


Az ár és a minőség viszonyáról ennyit, hogy felhívtam egy óbudai szabóságot, akiknek a munkadíja 110.000 Ft volt (nyitvatartás H-P 9-17, mert őket nem érdekli, hogy az ügyfélnek is van munkaideje). Mondtam, hogy kétsoros öltönyt szereznék, erre megkérdezték, hogy mellényt kérek-e hozzá. Mit gondolsz, hányszor dolgoztattam velük?


Ha elegánsan akarsz kinézni, akkor ahhoz öltönyből elég a "jó", feltéve, hogy a méretek tökéletesek. Inkább a nyakkendőre, a cipőre és az ingre költs többet, ott látványosabbak a különbségek. Szerintem.

2012. okt. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Debreceni vagyok,de most egy évig vidéken kell éljek.Már érdeklődtem,és van itt jó szabó,szóval már csak anyagot kell választani. Lehet,hülye kérdés,de akkor egy ilyen módon,maszek szabóval készített öltöny lesz olyan minőségű,mintha pl. valamilyen neves öltönymárkát választanék?

Írtad,hogy a cipő,ing,nyakkendő minősége fontos.Ebben tudnál tanácsot adni esetleg?


Támpontként annyit még mondanék,hogy anyagilag egyelőre nem vagyok durván eleresztve,tehát nem tudnék milliós ruhatárat összevásárolni. Viszont gagyit sem szeretnék. Pont az lenne a cél,hogy olyan ruhákat hordjak,amelyek nem irreálisan drágák,mégis magas minőséget képviselnek, és esetleg évek múlva is tudom majd használni őket (egyelőre tanulok,de ügyvéd leszek egyébként,tehát munkaeszközöm lesz az öltöny).

2012. okt. 7. 02:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem hülye kérdés, hogy a márkás kész öltöny a jobb, vagy a csináltatott.


A jó márka legtöbbször jelent egy minőségi garanciát, persze meg kell fizetned az öltönnyel a reklámokat, divatbemutatókat, újságíró-etetéseket, nagykereskedői árrést, üzletbérletet stb. - ez mind beépül az árba. Nagyságrendileg a 10-es szorzó a szokásos a termelői és a bolti ár között. (A termelői ár viszont alacsony, mert a legtöbb holmit Ázsiában gyártatják.)


Az anyagok és a varrások tapasztalatom szerint tartósak. Rendes választék azonban csak a normál méretekben van. Persze rendes szalonban ingyen vagy olcsón méretre igazítanak, de az nem lesz az igazi.


Tehát a márkás kész ruhák átlag körüli testalkatúaknak magas áron kínálnak elfogadhatótól jóig terjedő minőséget.


Vannak persze az olcsó márkák is, ezek elég látványosan gagyik, hozzáértők húsz méterről kiszagolják őket. (Más kérdés, hogy egyre kevesebb a hozzáértő.) Pályakezdőknél lehet, hogy ez is elmegy, nem ismerem az ügyvéd szakmában az elvárásokat. Nálad szerintem nem jönnek szóba, mert legtöbbször csak "tömeg" méretekben készülnek, hosszított fazonnal nem találkoztam. (Igaz, régen néztem ilyeneneket.)


Készíttetett öltönynél nagy a kockázat. Ha jól sikerül szabót választani, akkor olyan öltönyben feszíthetsz, ami pont rád illik, pont a neked tetsző fazon és szín, ráadásul nem kerül többe, mint egy középkategóriás márka. Viszont a tartóssága kérdéses, ezért kell olyat keresni, akit mások már kipróbáltak és az anyagot szakemberrel választatni. Nagyon nagy átlagban azt kell mondjam, a készíttetett öltöny nem tart addig, mint a gyári.


Ha nagyon sovány alkatod van, akkor a következőket teheted:

- szabónál varratod az öltönyeidet,

- elkezdesz gyúrni, amíg rád rakódik a szükséges többlet kiló (amúgy sem rossz ötlet, az egyik legegészségesebb sport),

- vagy körülnézel a Vaterán. Sok férfi hamar pocakot ereszt, ezért alig használt öltönyökhöz juthatsz bagóért. Persze a fele nem lesz jó, mert általában a feleségek / barátnők árulják, akik gyakran képtelenek lemérni egy ujjhosszt vagy derékbőséget, de csak ha minden második sikerül, akkor is jól jártál.


Az öltönyökről ennyit. A többi kérdést (nyakkendő, cipő) tedd fel külön, ha érdekel, mert akkor jobb az esély, hogy mások is meglátják és válaszolnak.

2012. okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ ismént:)

Nem vagyok durván vékony, 196 cm magassághoz 95-1OO kiló körül mozog a testsúlyom, és persze kondizom is rendesen.A méretezéssel az a gond,hogy a karjaim nagyon hosszúak, és a derekam nagyon vékony (amit egyébként nem bánok), emiatt amelyik zakó ujjhosszra jó lenne,az túl bő,amelyik meg a törzsemre stimmelne,annak az ujja legalább 5 centivel rövidebb,mint kéne. Ezért írtam,hogy számomra csak a csináltatott marad sajnos.

2012. okt. 7. 21:42
 5/7 anonim válasza:
Én is épp ilyesmiben keresgélek, ezért tévedtem ide. Sokan dicsérik a Lord Fashiont ( [link] ahol méretre varnak öltönyt. Bár azt írják az oldalukon, hogy ez nem az igazi méretes öltöny, mert a készítés folyamatában nincs próba. Sokan dicsérik a kiszolgálást, a nyitva tartást (még vasárnap is nyitva vannak) a minőséget és az áraikat. Lehet megpróbálkozom náluk én is.
2012. okt. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek: ez tényleg nagyon speciális alkat. Szerintem is csak a csináltatás marad.


A másik hozzászólónak: a Lord tényleg jó: gyors, pontos, olcsó és még jó tanácsokat is tudnak adni, hogy mihez mi illik legjobban. Én még csak nadrágot csináltattam ott, de merem őket ajánlani.

A kérdező debreceni, úgyhogy neki ez nem megoldás, arrafelé viszont nem ismerem a szabóságokat.

2012. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A méretre csináltatott, nagyon jó anyagú, (csak) kézzel varrt az igazi. Szóval 200 alatt esélytelen.
2014. febr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!