Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy tudnék ilyen boltokat...

Hogy tudnék ilyen boltokat nyitni?

Figyelt kérdés
Meguntam a 120 ezer forintos fizetést és azt, hogy a főnököm parancsolgat meg ilyenek. A főnököm egyébként engem csak azért nem rug ki, hogy kínozhasson. Elhatároztam, hogy most nem én leszek az akinek parancsolgatnak hanem én szeretnék lenni a főnök. Egy ruhaboltban dolgozom, de végeztem egyetemet, (postaforgalmit) DE HÁT EZ VAN: válság. Szeretnék tehát nyitni egy boltot,de nem egy egyszerűt. Mikor elmegyek nézelődni a Váci utcába mindig látom, hogy mennyien vásárolnak azokban a méregdrága boltokban. (Mellékesen: úgy tűnik valakire nem hat a válság) na de mi is lenne ennek a módja? Hogyan fogjak hozzá? De olyan bolt amit nyitni szeretnék az mondom nem egy egyszerű butik, egy láncolatba szeretnék beszállni pl.: promod, mango. Talán ha egy kis pénzt bele kéne fektetni az se baj, csak sikerüljön.

2012. okt. 2. 17:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sok pénzbe kerül egy ilyen megnyitása. Ehhez a háttérben egy nagy és biztos anyagi tőke szükséges.
2012. okt. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Álmodozz csak, abba nem mégy tönkre! Sokan sokfélét álmodtunk, de jött a reggel! Pénz nélkül, nem törlik ki a seggedet!
2012. okt. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
ha szekál a főnököd, akkor miért nem keresel másik munkahelyet és mondasz fel? 120E ft-os fizetés meg nem olyan rossz.
2012. okt. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
álom marad. először nyiss egy boltot külföldön ahol megszerzed a hírnevet aztán egyre több boltot nyitsz aztán egyszer itt it ismert lesz a márkád és ezért itt is nyithatsz egy méregdrága boltot. de ehhez nagyon-nagyon sok pénz kell hogy a boltot ki nyisd,a márka nevedet le védesd. amúgy miylen boltot akarsz?
2012. okt. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
előzö vagyok: úgyértem hogy turkáló vagy rendes ?
2012. okt. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Minek kellene nekem máka egy olyan ruhaboltot akarok mint a Zara meg a mango!!!!! A tőke ès a pénz nem szàmít! Sajnos édesapám meghalt 2 éve és a pénzem amit örököltem azóta is bankban van várom a legjobb befektetést
2012. okt. 2. 17:45
 7/17 anonim ***** válasza:
nemértem. most te SAJÁT ruhákat akarsz vagy a zara ruháit akarod eladni ?
2012. okt. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát máka az tényleg nem kell, kedves kérdező, de legjobb úton haladsz az örökséged elvesztéséhez!Nézz körül a boltok cserélődnek, gazdáikkal, mint az alsógatya!
2012. okt. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

Ha jól értelmezem, akkor te valamiylen neves márka franchise hálózatába szeretnél beszűllni. Nos azt írtad, hogy a pénz,a tőke nem akadály... Persze nem tudhatom, hogy mennyi az örökséged, azt viszint igen, hogy milyen összegeket kellene fizetned pl egy Promod vagy Mango üzlet nyitásához.

Ott van ugyebár első körben a Licence díj, amit magának a franchise átadónak kell fizetni, ez még magyar márka viszonylataiban is több milliós nagyságrend, az általad megcélozni kívánt márkák esetén ez több 10 milliós nagyságrend.

Ezenkívül ott van a Royality, vagyis a franchise átadónak fizetendő havi jutalék, a te nettó árbevételed X %-a (ami nem kevés). Ezenkívül még számos egyéb fizenetdő hozzájárulás, pl a promóciós, reklám költségekhez történő hozzájárulás.

És ez "csak" néhány költség, amely egy iylen típusú bolt nyitásához szükséges, nem beszélve a saját alkalmazottakról, járulékokról, illetékekről stb... Szóval én a helyedben inkább kisebb léptékű dologban gondolkoznék, bár nem tudhatom, hpyg mekkora az örökséged, ha biztonsággal bele tddsz vágni egy yilen projektbe, akkor sok sikert:)

2012. okt. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Bocsi a helyesírási hibákért, sötét van a szobában és fáradt is vagyok:S:D
2012. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!