Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Irodai munkánál megkövetelik...

Irodai munkánál megkövetelik az elegáns ruhát?

Figyelt kérdés

Nem nagyon vannak ilyen ruháim, csak anno a kötelező sulis ünnepeken, meg egyetemen a vizsgákon vettem fel, ha muszáj volt. Magassarkúban nem is bírok ki 1-2 óránál többet, inkább sportosabb, lazább az öltözködési stílusom (farmer, póló, sportcipő).

Most viszont irodai munkát keresek, és minden bizonnyal azt is fogok végezni, ezért érdekel, hogy mi kellene...

Pénzem marhára nincs új ruhákat venni, hiszen ezért kell a meló, mert kell a pénz.

Mindenhol megkövetelik az ilyen öltözködést irodában, vagy van, ahol nem muszáj?

24/L



2012. okt. 25. 04:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyrészt az irodai munkától függ.


Ha egy bankban vagy hasonló helyen vagy ügyintézö, akkor elvárható, mert az ügyfelekkel nem foglalkozhatsz lezseren öltözve.

Ha egy cégnél van bérszámfejtö, ott senkit sem érdekel, hogy miben vagy, amig tiszta és nem büdös, szakadt.

2012. okt. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha bankban dolgozol, akár ügyfelezel, akár hátul vagy, leginkább a fehér blúz, és (elsősorban) szoknya. Ügyfelezni nem valószínű, hogy az első naptól kezdve fogsz, ahhoz ugyanis kell, hogy az adott területen a szakmában spéci légy.


Egyéb irodai munkánál teljesen mindegy, hogy farmer + kötött pulcsi, vagy akármi, csak legyen tiszta, ha elszakadt valahol, legyen megvarrva. Majd előbb-utóbb lesz pénzed vásárolni is!

2012. okt. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van. Ez abszolút munkakör és munkahely függő.
2012. okt. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Munkától és munkahelytől függ. Van ahol elég a sima utcai viselet (persze nem szakadt ruha és szabadidőcucc). Van ahol elvárják, hogy kiöltözz. Ha mész majd állásinterjúra, akkor kérdezz rá és elmondják, hogy mik az elvárások.
2012. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. okt. 25. 22:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előttem szólókat csak kiegészíteni és megerősíteni tudom.


Érdemes első napokban mondjuk egy szövet nadrág-ing, farmer - blúz kombinációt kipróbálni, s figyeld meg, hogy ki mit visel, mi az "elvárás" vagy inkább szokásjog.

Amikor én kezdtem a mostani cégemnél, nem volt dress code, a kolléganőm például farmerban jár dolgozni minden nap.

Én szeretem a szoknyát,szövetnadrágot, farmert is, így ezeket variálom s így gyakorlatilag azt viselek, amihez kedvem tartja. Nyilván nem bikinifelsőt, de például elvileg nem lehetne nyitott orrú cipőt vagy ujjatlan felsőt viselni, de nyáron a 40 fokban mégis megteszem.

Jöjj rá, hogy milyen a stílusod és vedd figyelembe a jó ízlés határait.


Van, ahol jár a cafetéria keretén belül ruhapénz. Ilyenkor a cég megmondhatja, hogy ilyen és ilyen ruhában vagy köteles megjelenni.


A cipőt pedig megoldottam váltócipővel, ami kényelmes, bírom benne a napi rohanást.

2013. jan. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!