Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen professzionális bakancs...

Szerdzso kérdése:

Milyen professzionális bakancsot/csizmát ajánlotok télre?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni télire egy profi bakancsot vagy csizmát. A profi alatt azt értem, hogy nem csupán a letakarított járdán szeretnék divatolni benne, hanem akár a térdi érő hóban is szeretném, ha nem menne bele hó, nem ázna át és nem fagyna meg benne a lábam. Egyszerűen azt szeretném, ha kimennék benne télen bárhova, akkor ne amiatt kelljen megszakítani a programot mert lefagy a lábam, ne kelljen amiatt félni, hogy vizes lesz a lábam és így fázni fog. Két embercsoportot találtam, akiknél ez fontos: katonaság, téli sportolók.


Katonaságnál ugye fontos a katonának, hogy hosszú km-eket tudjon lesétálni vagy éppen órákon át álljon mozdulatlanul. Ezt nem szakíthatja félbe amiatt, mert átázott a cipője és fázik a lába. Csak úgy mint a vadászoknál és egyéb testületeknél. Ebben a kategóriában az alábbi márkákat találtam: Magnum, Blackhawk, Bates(Bear Grylls is ezt hordja), Haix , stb. Ezeknél láttam odaírva az Elit jelzőt, tehát ezek biztos tudnak valamit, viszont az áruk is borsos. Barátom régebben vett egy Magnum márkájú bakancsot a Mezőkövesdi piacon. Azóta nem találtam az árust, akitől vette. Akkor 5000Ft-ért vette, de most 20 ezer forint alatt nem találtam sehol. Már bánom, hogy akkor nem vettem meg. Állítása szerint jó bakancs, a térdi érő hóban való gyaloglás alatt sem ázott be neki. Jó magas a szára egyébként. Akkor érezte hidegnek, mikor hosszasan állt benne egy helyben és nem mozgott a lába, illetve amikor a motor ráhordta a havat és akkor beázott egy picit. A másik kategória az extrém sportok. Ott a hócsizma és még nem tudom mik jöhetnek szóba. Az ugye biztosan nem ázik át és belül bélelt. Azonban sokszor akkor is hidegnek éreztem a lábbelit, mikor beleizzadt a lábam és emiatt lett vizes. Bizonyos fajtáknál olvastam, hogy nedvszívó valami is van benne és emiatt nem izzad a láb vagy valami ilyesmi. A hócsizma is jó lenne, csak abban mondjuk mérete miatt nem lehet kocsit vezetni és emiatt gondolkodok inkább bakancsban.


Van tapasztalatok a témával kapcsolatban? Lehetőleg minél olcsóbb csizmát keresnék, ami nyújtja ezeket a pozitívumokat, amiket az előbb leírtam. Ha 5000 Ft körül meglehet kapni, akkor néhány dolgot el lehet nézni neki, de ha már kiadok rá 20 ezer forintot is, akkor maximálisan bizonyítson. Esetleg ha van rá olyan garancia, hogy átázik a lábam és amiatt viszem vissza és kicserélik az is jó volna. Akkor nyugodtan lehetne próbálkozni drágább bakancsokkal is és ha nem éri meg az érte kért árat, akkor lehetne olyanra cserélni, ami valóban nyújtja azokat.



2012. nov. 1. 17:42
 1/3 anonim válasza:
magashegyi túrákon vettem részt az elmúlt években ott radikálisak a körülmények akárcsak a seregben 300-500euróig lehet kapni ezeket a speciális bakancsokat,amire neked talán nincs szükséged,20-30 ezer között az olang.merell márkában keresnék ezek kiváló ár érték arányú termékek
2012. nov. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
a lábad 400ml verejtéket termel naponta,(nem idöjárásfüggö)biológiai tény ahhoz hogy általában az ezüst tartalmú belsö résszel ellátot bakancs vagy olcsóbb megoldásent egy speciális zokni elvezesse szelözzön is ne ázon be ne fázzon a lábad sem legyen komfortos akkor erösen a 100ezres tételfelé kacsingatsz
2012. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pedig láttam 20-30 ezres kategóriában valamelyik említett márkánál a leírásban hogy nedvszívó bélés található benne. Akkor ez kacsa lenne?


Előző: Az olang márkánál találtam magasszárú hótaposót ami árban is megfelelő. A boltba is be tudok még menni munka után. Teszek ott egy látogatást. De ha tényleg ennyi verejtéket termel a lábfej 1 nap alatt ( 4dl ? ) akkor érdemes lehet a nedvszívós bakancsra beruházni, mert az izzadt láb miatt mindenképp fázni fog a lábam nagy hidegben

2012. nov. 1. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!