Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha a bakancsom a varrásnál...

Ha a bakancsom a varrásnál átázik, akkor az impregnáló spray-nél van valami tartósabb módszer?

Figyelt kérdés

Teljesen ép a bakancsom, nincs rajta semmilyen sérülés. Múlt hónapban vettem. Csak valahogy észrevettem, hogy mindkét oldalán a varrás egy bizonyos részénél elkezd beáramlani a víz. Viszont ez nem lehet gyári hiba, ugyanis mindkettőnél egyformán ezt csinálja! Eddig fújogattam spray-vel, de már kifogyott, és amúgy is szeretnék valami tartósabb módszert.


Gondoltam arra, hogy mondjuk arra a részre tennék valamennyi pillanatragasztót, vagy körömlakkot, hátha az eltömíti. Csak nem tudom, hogy ez károm-e a bakancsnak...


2012. dec. 16. 00:35
 1/6 A kérdező kommentje:
*káros-e
2012. dec. 16. 00:36
 2/6 A kérdező kommentje:

Jah, és persze nem úgy csinálnám, hogy összekenném vele az egész csizmát, hanem csak arra részre húznék egy apró csíkot pillanatragasztóból vagy körömlakkból. Az megkötne, és kész is a végső megoldás. :)


Tipp?

2012. dec. 16. 00:37
 3/6 anonim ***** válasza:

a körömlakk biztos nem fogja meg.

Gondolom, ott ereszt, ahol hajlik minden lépésnél.

A pillanatragasztó sanszosabb, de én kézimunkázás helyett visszavinném.

Viszont amig javítgatják, vagy vizygálatra küldik, addig se cipőd, se pénzed nem lesz.

2012. dec. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Visszavinni nem szeretném, mert a Zarában vettem Pesten és ahol most vagyok, ott nincs ilyen üzlet.

Na meg nap mint nap hordom. Nagyon jó bakancs, igazi bőr, kiváló a minősége, meg is vagyok elégedve vele. Nem sérült sehol, a varrás is mindenhol pontos, ép.

Mindössze ennyi a baja, hogy ereszti a vizet azon a 4 ponton. Ez amúgy nem ott van, ahol hajlik, hanem kétoldalt a boka alja környékén.

Gyári hibára én azért nem gyanakodok, mert mindkettőnél egyformán csinálja ezt, hajszálpontosan ugyanott.


Amúgy olvastam olyat, hogy mások impregnáló spray-t vagy cipőboltos zsírt ajánlanak a beázásra /varrás mentire is/. Spray-t már használtam is, csak arra vagyok kíváncsi létezik-e tartósabb megoldás is.


A pillanatragasztó tutira nem károsítja? Ha mégis, akkor maradok a fújkálásnál inkább, mert tönkretenni nem akarom.


Az pedig, hogy visszavigyem, esélytelen, mert nap mint nap ebben vagyok, főleg ilyen időben. Szóval enélkül kéne rá valami megoldás. És mondom, nem is gyanakodok gyári hibára, meg állítólag sok bakancs képes a beázásra.

2012. dec. 16. 03:25
 5/6 A kérdező kommentje:

[link]


Ez az egyébként. A bokánál ázik be, teljesen egyformán, mindkettőnél ugyanúgy. Persze nem intenzíven, csak pár másodperc múlva elkezd beszivárogni a víz oldalt. Szóval ha megállnék bokáig érő vízben, akkor beázna. Na nem mintha térdig gázoltam volna vele a sárban, nem is ezért vettem /tönkretenni semmi kedvem/, csak leteszteltem egyik nap kíváncsiságból a fürdőkádban. :D Meg is lepődtem, hogy ha jobban ellepi a víz, akkor beázik, pedig se nem fűzős, se nem cipzáros...

2012. dec. 16. 03:37
 6/6 anonim válasza:

Profi cipészeket,ciőjavítókat kéne erről megkérdezni - nem cipőboltosokat - ,mert ők tudnak ilyen speciális kérdésre választ adni.

Nekem is van egy dr.Martens bőrbakancsom,ami szintén a varrásnál engedi át a vizet. Bekentem vastagon zsírral,de úgy is átengedte. Lehet nem csináltam elég alaposan :)

Körömlakk,pill ragasztó ezek merev anyagok nem hiszem,h tartósan ott maradnánank,ráadásul kikezdhetik a bőr színét is... esetleg szilikonnal lehetne bekenni...nem tudom. erről csak cipész tudna mit mondani.


Egyébként meg valószínűleg ez nem esős időre van tervezve,tehát viseld,ha száraz az idő és vegyél egy valóban vízállót az esőre :)

2017. febr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!