Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyi ideig hordasz egy ruhát?

Mennyi ideig hordasz egy ruhát?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha veszel egy új ruhát, azt hány hónapig, évig hordod?
2013. márc. 12. 19:26
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Nadrág: 4-5 év (általában a feneküknél elkezdenek elkopni)

Ing: 10-12 év (a gallérjuk, könyökük, mandzsettájuk elkopik)

Póló: 5-10 év (de nem mennek tönkre teljesen, csak kinyúlik a nyakuk, és akkor befogom őket csak itthoni viseletre)

Pulóver: nem tudom, még egy sem ment tönkre, max kibolyhosodik, de akkor boholytalanítom.

Trikó: 7-8 év (vagy összemennek, vagy kinyúlnak, elkezdenek foszlani)

Alsónadrág: 6-7 év (elkezdenek foszlani)

Zokni: 4-5 év (kinyúlnak)

Kabát: 8-10 év (elkopnak, kilyukadnak)

Cipő: 4-6 év (eldeformálódnak, elkezdenek foszlani belül)


Nem vagyok az a fajta, aki mindennap ugyanabban a ruhában van, valószínűleg ezért nem mennek tönkre pillanatok alatt a ruháim. Egy-egy ruhát kb. havonta veszek fel újra (persze ez kabátra meg cipőre nem igaz, azokat 2-3 naponta), meg aztán persze a ruhák többsége fél évet pihen, amikor az évszak más ruhákat kíván meg. Aztán ha valami kicsit megnyúlik, vagy kimegy divatból, azt befogom itthoni vagy kertészruhának. Amúgy amit egy évben kétszer veszek fel, az gyakorlatilag örökké tart; vannak a nagyapámtól megörökölt ingjeim, nadrágjaim meg pulóvereim, amik legalább 50-60 évesek, és jók.


26/F

2017. dec. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!