Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nem túlzás kicsit irodába?

Nem túlzás kicsit irodába?

Figyelt kérdés

Az új munkahelyemen az előírt öltözködés mindenképpen fekete fehér szoknyakosztüm. Tehát fehér blúz fekete szoknya kizárólag, blézer, és még fekete nyakkendő is! Csak fekete harisnyát viselhetek fekete magassarkúval, fekete bőrtáskával?


Miért kell ennyire az öltözködésbe fektetni a hangsúlyt? Én nem kiöltözve is ugyanúgy tudnék dolgozni



2013. márc. 22. 13:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja 19/L vagyok
2013. márc. 22. 13:40
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Ez van. Törődj bele vagy keress másik munkahelyet!

Sokan vagyunk még így. Aki kicsi nem ugrálhat.


A dress code-nak egyébként az egységes (professzionális) összkép megteremtése a célja.

2013. márc. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

hol dolgozol, temetkezési vállalkozónál?

Azért irodában a szürke, sötétkék többnyire megengedett,szóval a speciális munkahely miatt lehet a speciális dress code.

2013. márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Rengeteg munkahelyen van egyenruha.

Mindenhol a raktárosok tesoban ilyen helyeken munkaöltözetként viselik de mivel a munkáltató adja így azt hordják amit ők adnak, a kisebb vállalkozók kupont adnak munkaruhára és akkor olyat vesz az illető amilyet akar csak munka ruha legyen, de ilyen irodáknál ők adják a ruhát.

Barátnőm is irodai munkát végez van hogy ügyfelekkel kell kommunikálnia, van hogy az ottani alkalmazottaknak segít az adminisztrációval. Eddig nem volt megadva hogy miben menjen dolgozni, csak annyit mondtak neki hogy normális ruhába, a normális farmerért sem szóltak neki. Utána meg jött az egyen felső, az mg tetszett is neki, nem panaszkodott majd amikor teljes átszervezés volt fél éve, és már az üzlet helyiségbe helyezték át ahol ugye számlázott meg bizonyos dolgokat ő adott át a vevőknek, ott már teljesen új munkaruhát kapott, fehér blúz fekete szoknyával, és pont a kényelmetlenebb fajtájával. Egy előnye volt hogy 2 ruhát kapott váltásnak ha esetleg gond lenne, és télen hordhattak nadrágot, de ennyi. Sajnos egy munkahelyen ez van, és nem véletlen van az hogy tornaórákon az iskolába így nevelik a gyereket hogy egyenruha, nem véletlen hogy régen tornadresszt kértek a lányoktól hogy már ott szokják meg hogy van kötelező egyenruha amit ilyen alkalommal hordani kell, és ezt minél kisebb korban kell elkezdeni ezt a nevelést és még a kezdődő felnőtt korban is megtartani hogy akkor is az eszükbe maradjon hogy az életben is lehetnek olyan helyzetek amikor nem választhatnak ez van ezt kell hordani, ha nem tetszik le lehet lépni.

2013. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én a T-Comnál láttam a múltkor, hogy az ügyintézők szinte mind bomba alakú nők, pont ilyesmi ruhában amit írsz, fekete szuper mini szoknya, fehér blúz vmi kis rózsaszín vmivel, harisnya, 15 centis tűsarkú :)


nekem bejött :D gondolom jobban telik így a várakozó férfivendégek számára az idő, meg jobban rábeszélik egy 200 ezer Ftos telefonra...


22/F

2013. márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak abból tudok kiindulni h anyukám ügyészségen dolgozik már egy jó ideje és igen , nekik is van előírás de, nem ennyire kötött. Nyáron nyugodtan mehet valami elegánsabb nyári ruhában. De ment már padlizsán színű kosztümben (nadrágos) egy ciklámenes blúzzal. De többször van h néha bemegyek hozzá és olyat láttam h fiatal nők , igaz h elegáns , de mini szoknyában , 20 centis sarok, nagy dekoltázsos felső. Csinos volt attól még. És az ügyészség sem utolsó hely...
2013. márc. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
11%
Mivel kep nincs rola, igy a leiras alapjan ugy tudom elkepzelni,hogy amolyan fellul ferfinek,allul nonek vagy beoltozve! Ez kb. Olyan lehet mint ha en felveteliznek a Hooters etterembe pincernek,es shortban meg harisnyaban kellene flangasznom! De mivel tudjuk,hogy diszkriminacio van naluk ezert nem vesznek fel ferfiakat,ezert csak peldaloztam veluk! Egy szo mint szaz en a helyedben elhuznek onnan mint a kormos gyik! Csinaljak masbol bohocot,aztan majd csak kifogy az utanpotlas,es lazitanak a gyeplon!!!
2013. máj. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!