Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hol lehet "utcai elegáns"...

Hol lehet "utcai elegáns" stílusú ruhákat venni?

Figyelt kérdés

Szerettem volna bevásárolni nyárra. Irodában dolgozom, nem kötelező a kiskosztüm, de a decens ruházkodás elvárt (visszafogottabb színek, minták, ne legyen túl kihívó).

Elsőként egy egyszerűbb halásznadrágot (épp térd alatt végződő) és egy csinosabb felsőt szerettem volna venni.


Két plázát jártam végig és nem tudom mi történt a divattal az elmúlt fél évben, én elhűltem. Zsák szabású ruhák, vagy tele virágmintával, vagy csicsás flitterekkel, zárt nyakú, ötvenes éveket idéző stílus. Hozzávetőlegesen sem találtam olyan felsőt vagy nadrágot, amit kerestem.


A néhol XS-esnek feltűntetett felsők lötyögtek rajtam. Alacsony vagyok, de átlagos testalkatú (155/50).


Segítség, hol lehet "nem divatos" ruhákat vásárolni??


2013. ápr. 28. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
orsay,bershka ami hirtelen beugrott
2013. ápr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nézz körbe a turikban is. el nem hinnéd, de lehet találni szinte új, kifogástalan darabokat, amik irodában is megállják a helyüket. én is irodában dolgozom, nálunk nincs szigorú dress code, bár tuti hazazavarnának ha valami igénytelenül kinéző darabban mennék be :)

na de olyat eszem ágában sincs venni :) szóval ha van egy kis időd munka után, akkor ugorj be a legközelebbi Háda turkálóba, és garantálom, h legalább 1 olyan blúzt vagy nadrágot találsz, amit szívesen hordanál.

rengeteg egyszínű ruha van, bár vannak azért elég vad darabok is :)


nekem szinte az egész ruhatáram onnan van, én sem szeretem a feliratos vagy mintás dolgokat, többnyire egyszínű felsőket veszek, van belőle dögivel.


sok sikert!

2013. ápr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az orsay-ban ugyan nagyon jó irodakompatibilis ("business casual") ruhákat lehet kapni, de a méretezésük nem kedvez a kisebbeknek.


A bershka már jobb méretezés terén, de a fő közönsége nem a dolgozó felnőttek, hanem a tinik.


Irodába való ruhákat (is) árul még a promod és a mango.


H&M-ben jártál? A basic vonalon nagyon kellemes, egyszerű ingeket/blúzokat is kínálnak és XXS is van.


Térdnadrág (155-el térd alá érne):

[link]


Ne restellj benézni pár kínaiba sem!

Plázás boltokban a 158 centimmel is nehezen találok megfelelő hosszúságú szoknyát/nadrágot, de a kínai ruhákat alacsonyabbakra szabják és ott is lehet találni jó anyagú, egyszerű (=nem csiricsáré) ruhákat.

2013. ápr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az még a kisebbik gond, ha nadrágot pl. át kell alakítani - lábhosszból mindig vágatnom kell, illetve a hátrafelé kerekedő hátsóm miatt a derék is el szokott állni.


Ma voltam H&M, C&A, Stradivarius, Orsay (és b 5 másik, aminek a neve sem ugrik be) boltokban. Az Orsay-t szerettem, de csalódottan tapasztaltam, hgoy ott is elmentek a csiricsáré és az ötvenes évek amerikai divatja felé. Pedig fél éve még komplett ruhatárat vettem ott magamnak.


Ahogy valaki írta, nekem is a visszafogott színek és minták jelentenék a megoldást. Felsőben sem lenne gond, ha kissé karcsúsított a fazon és nem úgy nézek ki benne, mint egy földszintes krumpliszsák.


Szabadidőben teljesen máshogy öltözöm, akkor szívesen felveszek szaggatott, szegecses farmert, lazább pólót, de dolgozni így nem járhatok be (öltönyösök közé - férfiaknak ugye szűkebb a mozgástér). Szövegkiemelő színű ruhákat sem vehetek fel. Önmagában a színes ruhákkal nincs gond, pl a zöld, sárga, türkiz jól áll. De nem a neon verziójuk.

Nadrágban pedig csakis pasztell szín jöhet szóba.


A szoknya- és egyberuhaellenességem már gyári hiba, nem szívesen hordok ilyeneket (illetve ezekhez nem eléggé kifogástalan az alakom, főleg a testhez simuló egyberuhákhoz).


Körbe fogok nézni turkálókban is. Ha esetleg tudtok ajánlani a fővárosban konkrét butikot, amivel még nem találkoztam (mármint ami nem turkáló) és emberi áron tartanak ruhákat, azt is megköszönöm.


Neten néha látok jókat, de nem merek online rendelni, sokszor próbánál derül ki, hogy rajtam nem áll jól, ami a modellen tetszett.

2013. ápr. 28. 16:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Orsay, H&M, C&A, Zara, F&F
2013. ápr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!