Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nagyon nem divat manapság a...

Nagyon nem divat manapság a hosszú ruha és a hosszú szoknya?

Figyelt kérdés
Családom nemesi származású anyai és apai ágról is, és nevelésemben is igyekeztek betartani az ilyen "úri" szabályokat. Kiskoromban is édesanyám igyekezett úgy öltöztetni, hogy vette nekem a szebbnél szebb hosszú ruhadarabokat, vannak generációkra visszamenőleg rám maradt hosszú ruháim is. Akadnak olyan ruháim, amit nagyon szívesen felvennék (tehát hosszú ruha, hosszú szoknya) de sokan mondják, hogy "jajj ez olyan hercegnős feelinget áraszt rólad" meg stb. És hogy hiába lettem így nevelve, ez már nem divat, meg hogy az öregek hordanak hosszú ruhákat. Meg hogy "ugyan már, faluban meg városban ilyen ruhát?" Annyira szeretném követni a "családi hagyományt", de ez a mostani divat úgy látszik, nem engedi. Mit tegyek? Tényleg annyira elfogadhatatlan?

2013. jún. 2. 09:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az általad körülírt ruhák elég romantikus jellegűek, igazából ezek manapság egyre divatosabbak. Lásd mindenhol virágos, pasztell stb. színű ruhákat lehet kapni.
2013. jún. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen semleges színűek vannak inkább, főleg ami anyáé volt, az enyémek között is a pasztell és egyéb egyszerű színek dominálnak, de akad azért színesebb ruha is :) látok a boltokban hosszú ruhákat amiket szeretnék magamon látni de sokan mondták hogy öregít egy fiatal lányt a hosszú ruha. De mit tegyek, ha nem szeretem a lábamat mutogatni? Fel veszem mondjuk a rövid nadrágot is, de idegesít, amikor rögtön a lábamra vetődik például a fiúk tekintete. Van párom és az erkölcstelen számomra, ha más is bámulja a testem.
2013. jún. 2. 13:09
 13/18 anonim ***** válasza:
31%
Ne azért akarj ilyen ruhát hordani mert családi hagyomány mert az sznobság. Azért hordj ilyet mert tetszik. HA tetszik és jól áll akkor meg ne érdekeljen mi a divat.
2013. jún. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Tetszeni tetszik, hiszen ha nem tetszene, nem venném fel, ha hajamat tépik sem.
2013. jún. 2. 14:16
 15/18 anonim ***** válasza:

Dehogy sznobság! Családi hagyománytól senki nem lesz sznob.

Nyugodtan hord, maximum felnőttebbnek néznek majd. Egyébként nekem is van hosszú szoknyám és ruhám is, én is szeretem őket.

2013. jún. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ennek nagyon örülök, legalább nem vagyok egyedül :)
2013. jún. 2. 15:10
 17/18 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem a hosszú szoknyákat, szerintem nagyon szépek tudnak lenni egy olyan lányon, akin látszik, hogy szereti is viselni őket. 22/f
2013. jún. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ó egy srác ^^ na látom fiúknak is tetszik :)) nem gondoltam volna :))
2013. jún. 4. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!