Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nagyon nem divat manapság a...

Nagyon nem divat manapság a hosszú ruha és a hosszú szoknya?

Figyelt kérdés
Családom nemesi származású anyai és apai ágról is, és nevelésemben is igyekeztek betartani az ilyen "úri" szabályokat. Kiskoromban is édesanyám igyekezett úgy öltöztetni, hogy vette nekem a szebbnél szebb hosszú ruhadarabokat, vannak generációkra visszamenőleg rám maradt hosszú ruháim is. Akadnak olyan ruháim, amit nagyon szívesen felvennék (tehát hosszú ruha, hosszú szoknya) de sokan mondják, hogy "jajj ez olyan hercegnős feelinget áraszt rólad" meg stb. És hogy hiába lettem így nevelve, ez már nem divat, meg hogy az öregek hordanak hosszú ruhákat. Meg hogy "ugyan már, faluban meg városban ilyen ruhát?" Annyira szeretném követni a "családi hagyományt", de ez a mostani divat úgy látszik, nem engedi. Mit tegyek? Tényleg annyira elfogadhatatlan?

2013. jún. 2. 09:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy elfogadhatatlan!! nyugodtan vedd fel! tavaly volt nagyon divat, de most is nyugodtan hordhatod! ne a "divat mondja meg" hogy mit veszel fel, sem az ismerőseid
2013. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, úgy szeretem ezeket a ruhákat :)
2013. jún. 2. 10:23
 3/18 Réka SZJ ***** válasza:
100%
Csak a .....-ok követik a divatot, legyél egyéniség!:)
2013. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
MMe
2013. jún. 2. 10:45
 5/18 A kérdező kommentje:
Megfogadom tanácsod :)
2013. jún. 2. 10:46
 6/18 anonim ***** válasza:

Tavaly nagy divat volt a földig érő szoknya. :D Idén is sok emberen látok.

Amúgy azt vedd fel ami neked tetszik, ne azt ami másoknak.

2013. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igyekszem mindig is úgy viselkedni, ahogyan azt belém nevelték, de annyira szomorú leszek, ha megszólnak miatta.
2013. jún. 2. 11:40
 8/18 anonim ***** válasza:
Tudnál feltenni képeket ezeket a ruhákat viselve? Engem nagyon érdekelnének.
2013. jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Számítógépem nincs jó állapotban, így gőzöm sincs, hogy hogyan kell. Telefont használok. Még anya családjának ruhái nem túl jók rám, csak néhány. Mivel képpel nem szolgálhatok, így körülírom. Vannak anyától sötétbarna, fekete, drapp színű földig érő szoknyáim, nekem vett szoknya világosbarna, szintén földig ér és gyűrött hatású, selyemszalag van ezekhez a szoknyákhoz. Van anyától egy drapp pöttyös ruhám, ez is közel földig ér, ehhez fehér selyemszalag van. Van hasonlóm is kék színben, csak anyagában más és nem pöttyös. Van selyemruhám fehér alapon piros, lila, sárga színű 'csíkokkal" a szélén, ezek egy nagy pillangót fognak közre. Sárga egyberuhám is van, ez is hosszú. Van lila és hófehér bársony ruha is, ezek egyformák, csak a színük más. Ezek nem bőek a szoknyarésznél, hanem egyvonalúak. És még van sok, azokba már csak kicsit kéne belehízni, ugyanis eléggé vékony alkatú vagyok. Anyának is sok van, de ő már inkább nadrágot hord, mert a lábán látszik a kor.
2013. jún. 2. 12:53
 10/18 A kérdező kommentje:
Sajnálom a képet, de nem vagyok a technika nagymestere így telefonról meg még úgy sem
2013. jún. 2. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!