Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Kezdő varró vagyok, és a...

Kezdő varró vagyok, és a finom kis vékony szegélyeknél nem megy az egyenes varrás, kicsit mindig hullámos, nem szabályos, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Nagyon elkeserítő, pedig szeretnék ügyesebb lenni. Mi lehet a gond, hogy nem megy egyenesen ?
2013. jún. 16. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen varrógéped van, az enyémen az alján vannak vonalak félcentinként, az anyag szélét azon szoktam vezetni, akkor tutira egyenes lesz a varrás. Szerintem a legtöbb háztartási varrógépen van ilyen.
2013. jún. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A varrógépedhez nincs kézikönyv? Ott általában van problémaív.


Egyébként:

1. túl szoros a szálfeszesség. Próbálj lazítani az alsó-felső szálfeszességen, hátha jobb lesz.


2. Túl nagy léptékkel varrsz. Vékony, könnyű anyagot könnyen összehúz, ha nagy az öltéshossz, állítsd kissebbre.


3. Egyszerűen túl erős a cérna az anyaghoz, puhábbra lenne szükség


4. Nem megfelelő a tű, túl vastag, vagy éppen farmer/sztreccs tű. Cseréld vékony, normál tűre.

2013. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!