Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek lehet valami...

Szerintetek lehet valami bajom belőle?

Figyelt kérdés
Van egy Che Guevara-ás pólóm,(tudom ki volt ő) és nem tudom, hogy azt vennék-e le ebből, hogy kommunista vagyok (nem vagyok az) vagy azt, hogy tisztelem őt, azért amit csinált!

2013. júl. 4. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Én nem hordanék olyan pólót, aminek a feliratával-jelével-képével nem értek egyet.

Che Guevara volt az egyik, a legkegyetlenebb sztálinista-elvű "forradalmár"-ok között. Gondolkodás nélkül, saját kezűleg lőtte fejbe akár a társait is, ha úgy gondolta, hogy az egy áruló vagy dezertőr. Fidel Castro egyik jobbkeze volt a Disznó-öbölben (és később is, sokáig), és később sem vált jobbá.

[link]

Miért pont az ő képével "díszített" pólót szeretnéd hordani? Ennyi erővel hordhatnád Sztálin, Fidel Castro, vagy akár Kádár János fejét is a pólódon.

2013. júl. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Korrekt az előttem szóló, csak azt nem tudja, hogy Guevara a forrófejűsége és a lázadó jelleme miatt vált annyira népszerűvé a tinédzserek körében. Egyébként, ha tetszik a poló viseld nyugodtan, nem "vesznek le" semmit belőle az emberek. 10éve tombolt ez a divat egyébként is. Kutyát sem érdekli már.
2013. júl. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem Guevara nem a forrófejűsége és a lázadó jelleme miatt vált annyira népszerűvé a tinédzserek körében, hanem, mert az akkori kommunista rendszer mintegy "kötelezővé" tette, kikért kell rajongani. Mert szegény Guevarát, aki a szocializmusért és a kommunizmusért harcolt Carstro oldalán, aki istenítette Hruscsovot, nos, ezta hősiesen küzdő forradalmárt a gonosz kapitalisták megolték. És az uttőrő nyakkendő mellé hordtál egy Guevara jelvényt is. Jutalmul, amiért magadra tűzted a Guevara-jelvényt is, elmehettél megnézni az országházat belülről.

Ezért volt "népszerű" Magyarországon. Külföldön pedig pont addig volt népszerű a tinédzserek körében, amig rá nem jöttek, hogy a forrófejűsége és a lázadása mögött egy kegyetlen zsarnok all.

Végülis, nekem mindegy, kedves kérdező, hogy milyen pólót hordasz. De tudomásul kell venni, hogy az emberek igenis úgy értékelik a pólódon látottakat, hogy az tükrözi a véleményedet.

Gondolj bele, ha pl. egy szivárvány-zászlóval díszített pólót hordanál, akkor kik akarnának veled barátkozni, vagy, ha egy árpádsávos zászlót, akkor kik. Vagy hajléktalan öltözet, cigányszoknya, vagy egy öltöny-vasalt ing-nyakkendő kombó.

Az öltözéked megmutatja a gondolati hovatartozásodat, nagyjából besorolható vagy egy szintre. Nem ragozom tovább, azt viselsz, amit akarsz, de hidd el, az öltözéked alapján, az emberek "beskatulyáznak".

2013. júl. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Che Guevara nem a kommunizmus, hanem a szabadság és az akarat jelképe!
2013. okt. 6. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

"Che Guevara nem a kommunizmus, hanem a szabadság és az akarat jelképe!"


és azzal tisztában vagy hogy hány ember haláláért felelős? Vagy a kénszertáboráról hallottál már? Ahova a politikai ellenfeleit és a homoszexuálisokat záratta? Ugyan azt csinálta mint Hitler és Sztálin csak kicsiben, gratulálok ha egy ilyen ember arcát akarod magadon hordozni..

2014. ápr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!