Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A túlsúlyos/kövér emberek...

A túlsúlyos/kövér emberek miért csodálkoznak, hogy az efféle öltözködés miatt kinevetik őket?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, semmi bajom a kövérekkel.

Anyum is picit túlsúlyos, mégis az alkatához illően öltözködik, és így nagyon csinos szokott lenni.


Ennek ellenére látom, hogy sok kövér (főleg lányokra jellemző ez) olyan ruhát akar hordani, amibe nem, vagy csak iszonyat nehezen fér bele. Ez a "akkor sem vagyok kövér és beleférek még a babaruhámba is" típus. Oké, mindenki azt visel amit akar, csak mást sem hallok a környezetemben, mint hogy siránkoznak, hogy kinevetik őket az öltözködésük miatt, pedig a felsőjük, nadrágjuk csak 3-4 számmal kisebb.....


Miért kell mindenáron így öltözködni? Oké, hogy ő így érzi jól magát, de egyrészt el nem hiszem hogy neki az kényelmes, hogy X számmal kisebb ruhába beletuszkolja magát, majd szét reped, másrészt meg nem hiszem h ne látná, hogy emiatt röhejesen néz ki.

Vannak kövér ismerőseim. Az egyik lány nagyon jól öltözködik, soha semmilyen atrocitás nem éri, a másik ez a tipikus 20 számmal kisebb ruha, őt folyamatosan leszólják.



Miért kell így öltözni? Miért jó, ha saját magukat céltáblává teszik?



2013. szept. 23. 20:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy csak én látom így? Én is voltam egy ideig túlsúlyos, de sosem bírtam volna így öltözni.
2013. szept. 23. 20:23
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezt kérdezd meg tőlük.
2013. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kövér vagyok, mégis elgondolkozom én is ezen sokszor. Ilyenkor arra gondolok bárcsak nekem lenne ennyi önbizalmam hogy erre a testre ilyen ruhákat felvegyek. Jó magam a másik véglethez tartozom, 5 számmal nagyobb ruhát hordok, hogy még véletlenül se nézzek ki úgy mint egy kötözött sonka, de komolyan néha irigylem ezeket a lányokat. Látszik rajtuk hogy jól érzik magukat a bőrükben és szarnak mások véleményére.
2013. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért ismerd el, ehhez tehetség kell! ;)


Nekem még egy számmal kisebb ruhába se sikerült soha belepréselnem magam...

2013. szept. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát én sem tudom hogy csinálják.

Igazából az eddigi látottak alapján én nemigazán azt látom, hogy boldogok, mert a környezetemben van pár ilyen, és folyamatosan arról panaszkodnak, hogy "megint beszóltak, hogy hogy öltözködök".

2013. szept. 23. 21:25
 6/11 anonim ***** válasza:
Én arra is kíváncsi lennék, hogy mire jók a sötét, zsák ruhák... Előnytelenek, szerintem. Szóval engem érdekelne a kérdés másik véglete is!
2013. szept. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kell zsákruhát hordani, vannak nagyon csinos XL-es rucik is ducibbaknak.
2013. szept. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sok esetben nem hozzáférhető a nagyobb méretű ruha.

Én csak magas vagyok (nagyjából arányos alkattal), 16-18 as méretet hordok. Egy rémálom ruhát venni, különösen ha még ízléseset is szeretnék nem csak méretben jót. Általában csak a 45-50 éves és aidősebb generációnak tartanak nagyméretű cuccokat, abból is ízléstelent...


Pesten még elemegy, mert ott vannak a nemzetközi boltok (már aki megengedheti magának) de vidéken? Felejtsd el. Ilyen körülmények közt azért nem könnyű. És ez még nem az extra nagy méret, csak kicsit nagyobb mint az átlag.

2013. szept. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Régen én is nagy darab voltam és sosem öltöztem túl feszülős ruhákba..eleve rosszul éreztem magam attól, ha valami nagyon rám feszült, szóval nem értem, hogy őket hogy nem zavarja. Eleve totál ízléstelen, amikor oldalt kifolyik a háj a farmerből, nincs otthon tükör?

Már csak azért se értem, mert most S-es cuccokat hordok, de, ha egy fél mérettel is kisebb, totál bevág oldalt és kényelmetlen, nem hiszem el, hogy nekik nem az..

2013. szept. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

tőlem mindenki olyan ruhába jár meg azt vesz fel amit akar, soha emiatt nem nevettem ki senkit. ez kb kisgyerek szint, hogy hű mit szólnak mások, hű kinevetem leszólom.

biztos én nem vagyok a normális de engem nem érdekel más rólam mit gondol -pedig nem vagyok kövér - azt veszek fel amit csak akarok, és emiatt nekem sincs közöm mások dolgahoz, pláne olyan szinten hogy én okosabbnak érezve magam beleszóljak

2013. szept. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!