Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit várjak a bolttól ilyenkor?

Mit várjak a bolttól ilyenkor?

Figyelt kérdés
Körülbelül másfél hónapja vettem egy Josef Seibelt a debreceni Fórumban a Humanicból 24 ezerért, és rendeltetésszerű használat mellett (naponta átlagosan 5 kilométert gyalogolok benne hétköznap) baromira elkopott mindkét talpa középen egy kb 3-4 cenits sugarú körben, és ma tűnt fel, hogy a jobbos cipőnek a talpa meg is repedt (kb 1 centis a hasadás). Van rá 6 hónap garancia, és holnap vissza fogom vinni, és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mire számítsak? Azért ennyi pénzért nem kéne ilyen baromi hamar elkopnia nem, mert hát nem futottam benne, meg ilyesmi. (ráadásul a tavaly vett Deichmanos cipőm fele ennyiért legalább egy évig bírta, mire eltört a talpa..., éppen ezért akartam egy drágábbat venni, hogy az majd bírja évekig) Kicserélik, vagy ezt hogy javítják? Mit kérhetek ilyenkor?

2013. okt. 7. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Ha meg lehet javíttatni, akkor első körben javítani fogják. De ezt szerintem nem lehet. Ha a gyártó/forgalmazó benne van, akkor cserélnek. Nálam ez utóbbi volt, mert kivertem a hisztit, hogy egy hónap alatt elszakadt a papucsom, nem akarok állandóan javítottban járni (az már ugye nem eredeti minőség, látszik a javítás) és addig mit veszek fel??? Kiegyeztünk abban, hogy veszek ott az üzletben másikat. Jól jártak, mert drágábbat vettem.


Egyébként csak tátogok, mert nekem 11 éves Josef Seibelem van, semmit hibája!! Jó minőség, csak egy selejteset fogtál ki.

2013. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Éppen ezért vettem olyat, mert utánaolvastam, és mindenhol azt írták, hogy jó cipő.
2013. okt. 7. 09:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Elfogják küldeni kivizsgáltatni, hogy valóban jogos-e a panaszod. Ha az, akkor levasárolhatod az árát.
2013. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Másfél hónapja? Szégyellje magát az eladó, hogy ilyen szart mer a polcaira kirakni. egy ekkora vállalatnál sajnos sokszor kalkulált a vevők száma is, aki egyáltalán elrakta a jótállást egy-egy hasonló cipőről. ÉS azok száma többnyire elenyésző. Magam kb 4 éve untam bele, hogy hasonlóan fos minőséget kapok a legtöbb helyen. Ezért létrehoztam egy "cipő-alapot". Ennek lényege, hogy a dobozok(bár anélkül is kötelesek visszavenni) el vannak rakvba, és mindegyikben még az eredeti kitömő papír, a blokk, számla, egyéb nyavaja is benne. Fél éven belül ugyanis az eladó meg se kérdezheti, hogy ugyanmár mit csináltál a cipővel, nem hogy elküldje bárhová is. Sajnos sokan birkaként viselkedünk, és ezt elfogadjuk, ahelyett, hogy a vásárlói jogainkat érvényesítenénk. Mindig hozzá-hozzá raktam 1-2 ezer forintot a cipő alapomhoz, így most 1 Fila, és 1 Nike cipő az, melyeket állandóan cserélek, amint bármi változás történik rajtuk. mindig a stílusomnak megfelelőt. Ha nem képesek minőséget gyártani ,nincs azzal bajom. Viszont nem vagyok hajlandó ezért semmilyen áldozatot fizetni.Jelen gondolkodásommal, még a boltba történő visszavitelt is picit sokallom a benzin és egyéb szervezési problémák végett. És marhára igazam van. Ennyi.
2013. okt. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van! Azért ebben az árkategóriában még akkor is bírnia kéne (főleg egy ilyen márkának), ha egész nap maratont futok benne. (egyébként még másfél hónap sem telt el, mert aug. 30.-án vettem, szval bő egy hónap). Hát ma visszaviszem, és megmondom, annyi rugalmasság van bennem, hogy szétnézek, van-e vmi érdekes, de igencsak a pénzem fogom visszakövetelni.
2013. okt. 8. 09:02
 6/7 A kérdező kommentje:
Na, tegnap visszavittem a cipőt. Az eladók eléggé kedvesek voltak, be sem próbálkoztak azzal, hogy felküldik pestre vizsgálgatni. Először persze azt mondták, hogy levásárolhatom, vagy kapok utalványt, de kérdeztem, hogy mi van akkor, ha nem tetszik onnan semmi, és a garancia papíron is rajta van az elállás, mint opció, így kicsit kevésbé lelkesen, de simán visszaadták a teljes vételárat, úgyhogy pozitívan csalódtam.:)
2013. okt. 9. 08:51
 7/7 anonim válasza:
100%

Én december elején vettem a Josef Seibel cipőmet. Pontosan ugyanezeket a hibákat tapasztaltam. A talp gyors kopása, és egyre több 3-4 mm hosszú, 1 mm mély repedés. Anyagfáradásos, öregedéses repedések. Szerintem még két hónap és a víz is befolyna. Nagyon nem szeretném, ha ragasztással javítanák. Mivel anyagfáradásos repedések, jelentkeznének helyettük új repedések.

Tény, hogy életem egyik legkényelmesebb cipője, de ezzel együtt is ezt a márkát a jövőben nagy ívben elkerülöm.

25.000 Ft és 2 hónap alatt berepedezik a talpa? Ez lenne a német minőség?

2014. márc. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!