Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Megtudom szokni a magassarkút?

Megtudom szokni a magassarkút?

Figyelt kérdés

Nem régen vettem egy magassarkút és mivel ez az első, gondoltam, hogy betöröm, elmentem vele a barátnőimmel vásárolni meg a városban járkálni, de enyhén szólva majdnem leszakadt a lábam tőle. Egyébként 9 centis a sarka. Nem törte fel egyáltalán a lábam, hanem azon a részen fájt, ahova a súly és megterhelés kerül, a "párnáncskákra", mert konrétan lábujjhegyen jártam benne.

Idővel megfogom szokni és nem fog már fájni, észre sem veszem, vagy ez mindig ilyen sz*r lesz?

Tapasztalt magassarkú hordók véleményére vagyok kíváncsi, köszi!



2013. nov. 1. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Első magassarkúnak 9 centiset nem igazán lehet megszokni. Kisebb, 5-6 centissel kellene kezdeni, abba tényleg magadtól belejössz, ha sokat jársz benne. Ha abban profi vagy, utána jöhet a 9 centis. Még egy tipp: ne lábujjhegyen menj, hanem próbálj úgy lépni, ahogy lapos cipőben... először a sarkat tedd le, és aztán a cipő elejét.
2013. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szia

ahova soha ne menj magassarkúban az a hosszabb, sétálgatós program, vásárlás....

Lehet, hogy nem tetszik elsőre, de vedd fel otthon. Mondjuk hazaérsz suliból és felkapod a lábadra. kb 1-2 óra után pihenj

Tényleg jobb lenne egy 5-6 centissel kezdeni, de nem feltétlen muszáj (én pl 8 cm-ssel kezdtem)

Fontos, hogy keresgélj neten, hogy hogyan kell magassarkúban járni. próbálj úgy, ahogy laposban: először a sarkat le, utána a lábujjakat. le legyen a lábad se végig nyújtva, se végig hajlítva. Ha rendesen jársz, hajlik a térd, aztán ha leérkezett a lábad, kinyújtod stb.

Nyugi, meg fogod szokni, csak idő kérdése. És ha otthon már 3 órákat is tudsz benne lenni, akkor kezdd el utcára hordani pl egy színházba, moziba stb, ami annyira nem hosszú időtartam és van benne ülés is (utána, ha nagyon ügyes vagy, kényelmesnek fogod érezni egész nap tűsarkakon, de kevés ilyen lány van. szerencsémre én pont közéjük tartozom)

remélem segítettem

HAJRÁ

2013. nov. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszi nektek! :)


jöhetnek még tanácsok :D

2013. nov. 1. 18:53
 4/6 anonim ***** válasza:

A többiek jól írták, a fokozatosság a fontos!

A másik, ami be szokott nekem jönni az az, hogy ha vagyok valahol és már nagyon nagyon fáj a lábam, akkor leveszem és nélküle járkálok egy kis ideig (10-15 perc) és utána ha visszaveszem sokkal jobb. Nyilván kicsit furán szoktak rám nézni amikor az utcán vagy buliban nekiállok harisnyában mászkálni, de hát ha muszáj, akkor muszáj :)

2013. nov. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hunbula ***** válasza:

Az előzőek nagyon jók!

Még annyit tennék hozzá, hogy egyrészt, hatalmas különbség van magassarkú és magassarkú között, sokszor még csak nem is ártól vagy márkától függően, lehet találni olyan kényelmeseket, amikben egész nap elvagy, míg egy másikat fél órára is nehéz elviselni - ha a "megszokós" időszak után is nagyon kényelmetlen a cipő, ne kínozd magad, hanem menj el a cipőboltba, és alaposan, mindenre figyelve próbálj fel pár másikat.

Ezen kívül, vannak külön magassarkú cipőbe tervezett párnácskák, talpbetétek- a Deichman üzletekben jók vannak elérhető áron, de a Scholl termékek (drogériákban lehet venni) is mindig jók voltak eddig. Próbálj ki egyet-kettőt, sokszor rengeteget számít!

2013. nov. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm!


ma kipróbáltam azt a tanácsot is, hogy máshogyan lépjek benne (tehát először sarok, utána a láb többi része) és nagyon jól bevált, közel nem fáj úgy benne a lábam, mint eddig. :)

2013. nov. 2. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!