Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan tanuljak meg varrni?

Hogyan tanuljak meg varrni?

Figyelt kérdés
Olyan képzés érdekelne, ahol megtanulhatok ruhát varrni és tervezni is.

2013. nov. 9. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Anyukád biztos tud, ő megtanít:)
2013. nov. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem :-)
2013. nov. 9. 16:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak varrótanfolyamok, de tervezést ott nem tanítanak. Az külön szakma.
2013. nov. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Erre jó az internet meg google. Én mindent netről tanultam meg, varrni, rajzolni, tervezni, képszerkesztőt használni, programozni, 3 nyelvet, stb. Nem kell ide tanfolyam. Persze varráshoz a legfontosabb a gyakorlat.
2013. nov. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Ha abszolút kezdő vagy, akkor a Varrósziget.hu -n Szigeti Kata csinál ilyesmit. Van egy pár óra, amit ingyen feltesz, és meg lehet venni a kurzust. Én megvettem, őszintén, nem sokat tanultam belőle, viszont én már régóta varrok és csak a hiányosságaimat szerettem volna pótolni.

A másik a Burda varrókönyve, amit dicsérnek.

Aztán mikor vettem egy Berninát, ahhoz adtak ugye használati utasítást, dde olyan részletest, hogy csak a hülye nem megy el rajta, pluszban még egy másik könyvet, ami elvben csak a különböző varrásokkal (amiket a gép csinál) foglalkozik, de közben ki kellett nekik térni technikai dolgokra is.

Aztán rengeteg videó van a youtube-on, persze főleg angol, francia, orosz, német nyelven (spanyolajkúak is nagyon tudnak). Egy szótárral azért el lehet boldogulni.

A gyerekeim csak leültek és varrtak : gyakorlati órán üres tűvel az volt a feladat, hogy különböző vonalakat kellett nekik papíron végigvarrni, sztem nagyon jó a pontos varráshoz, és semmi cérnát nem pocsékolsz. Spirált, virágot, egyenes vonalakat varrattak velük.

Utoljára: varrni nem nehéz, hanem szabásmintát csinálni az. Ha egyszerűtt dolgokat megvarrsz, megjön a kedved, de ne kezd semmi bonyolulttal, mert nem fog jólállni (szűkített darabok, olyanok, amiknek pontosan kell illeszkedni mellen, derékon, vagy fenéken). Ehhez kell szabásminta és még azt is magadra kell méretezni.

2013. nov. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!