Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Dolgozik innen valaki hádába...

Dolgozik innen valaki hádába vagy más turkálóba? Fertőtlenítik ott a ruhakat vagy ahogy kapjak kiteszik? Mett budosek.

Figyelt kérdés
2014. márc. 10. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Otthon mosd ki.
2014. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jo de egy sima mosás nem fertőtlenít
2014. márc. 10. 21:12
 3/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy fertőtlenítik és annak a csíraölőnek a szaga érzik rajtuk amivel csinálják.
2014. márc. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Még sosem jutott eszembe a kérdés, de jogos.

Bár én úgy érzem, ha otthon gépben kimosom, azzal fertőtlenítve van, a mosópor mégiscsak vegyszer.

Igaz, hogy a ruhák konkrétan büdösek.

Nem tudom elképzelni, hogy bármit is csinálnak vele.

ez a csíraölő folyadék?

Mert kizárt, hogy egyenként átmossák, és kiteregetik száradni. Meg elhozzák ide külföldről, hogy itt olcsón eladják, ez már túl sok költség lenne.

Vagy csak ráfújnak vmit? Ha nem egyenként teszik, akkor nem jut mindenhova, tehát nem ér túl sokat.

2014. márc. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pont emiatt nem veszek turis ruhát, mert irtó büdösek és mosás után is az marad! Vettem egy felsőt, ami nagyon tetszett és 20 mosás után is ugyanolyan büdös. Nem szar gagyi mosószerrel öblítővel lett, de már kb mindent kipróbáltam rá és semmi nem viszi el a szagot.
2014. márc. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
De, fertőtlenít a mosás, ha legalább 60 fokon mosod. Szobalányként dolgoztam, a fertőzött, lehányt, stb. ruhákat a HCCP szabályok szerint legalább 60 fokon kell mosni. Ami nem mosható 60 fokon, ahhoz viszont speciális mosópor kell.
2014. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha 60 fokon vagy erős mosószerrel kimosod a rubakat xarra mennek. Marmint alkalmu ruha es ilyenekre gondolok. Mert akinacit meg felsot vesz azt nem is eri meg megvenni mashol se sokkal dragabb
2014. márc. 11. 11:53
 8/14 anonim ***** válasza:

6# kimaradt az "A" :)

7# szerintem pont hogy megéri turiból a naci meg a póló. Én meg alkalmi ruhát nem vennék turiba.


Turkálóban szerintem tuti nem foglalkoznak ilyennel. Ők csak megveszik a bálákat és kirakják. Szerintem.

Viszont valami fertőtlenítés elvileg van. Gondolom akkor ez központosítva lehet megoldva.

2014. márc. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, én úgy tudom, hogy még ott ahová bekerülnek a leadott ruhák, csírátlanítják. Nem mosással, hanem gázzal. Egyszerűen felakasztgatják a sok cuccot, bezárják és ráengedik a fertőtlenítő gázt. Utána bálázzák be és mennek a holmik a turikba.
2014. márc. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Fertőtlenítik, de nem mosással. Tetrachloroethylene amit használnak szerintem. Legalábbis külföldön azt szokták.
2014. márc. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!