Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hány éves kortól "kell" egy...

Hány éves kortól "kell" egy "kis fekete"? És hova lehet felvenni?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 23. 20:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkortól, amikortól tudod, hova kell felvenni...

A nőiesség klasszikus jelképét nem itteni válaszokra alapozva kell megvenned, és ezt szerintem nem lehet számokban megmondani...:)


Anyának meg az a véleménye, hogy 20 felett már nem árt ha van...:)

2014. ápr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
mit is takar pontosan ez a kis fekete??
2014. ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem "kell" szerintem semmikor, nincs olyan alkalom ahova ne lehetne mást felvenni. Én is kb 20-at mondanék, de akár 16 évesen is lehet ha van hova felvenned.
2014. ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2-es: fekete koktélruha [link]
2014. ápr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat. :)

De mindenkinek kell egy ilyen? Vagyis nem árt, ha van? Alaktól függetlenül? :/

2014. ápr. 23. 20:33
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Én 18 évesen vettem az elsőt, a szülinapomra vettem, mert elmentünk vacsorázni. Egy szép, csipkebetétes fekete ruha. Elég szomorú sorsa lett, mert utána csak temetésekre vettem fel, mondjuk legalább akkor nem kellett még azzal is foglalkozni, hogy ruhát is vegyek. Azóta van még egy szolidabb fekete ruhám, azt munkába, vizsgákra, hétköznapokra is hordom. Szerintem nincs ehhez életkor, ha eléggé felnőttél hozzá. A megfelelő ruha akár hétköznapokon is simán hordható, de én se mondanám, hogy egy nagyon elegáns fekete ruha olyan aduász, mert pl esküvőre ugyanúgy nem mehetsz benne.
2014. ápr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mint írtam, nem kell. Nekem pl az első három koktélruhám lila volt, a negyedik lett fekete, de még sose vettem fel sehová :p. Olyan alkalmakra lehet felvenni mint pl színház, koncert (nem rockkoncert, nyilván), randi (inkább 25 felett), elegánsabb vacsora, munkahelyi buli, családi események (rokonok ballagása, szalagavatója, ha kiöltöztök Karácsonykor, arra is jó), bankett, esetleg temetés (ha nem túl merész a ruha). Ha ilyenekre egyáltalán nem jársz, akkor fölösleges, ha mégis akkor se muszáj feketében menni, sőt ha más színű akkor esküvőre is jó (vendégként). De bármelyik helyre mehetsz másban, szoknya + blúz, vagy akár nadrág + blúz összeállításban, igen ritka hogy valaki konkrétan koktélpartira vagy dress code-os rendezvényre legyen hivatalos.

A fekete szinte mindenkinek jól áll és bármivel kombinálható (illetve fekete cipője szerintem mindenkinek van, úgyhogy az se probléma hogy nincs mivel felvenni), a szabása meg ugye bármilyen lehet, tehát minden alakra lehet találni előnyöset.

2014. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell.

Én 27 éves vagyok, de nincs "kis feketém" és nem is lesz. Esküvőkre és ballagásra megyek, ha megyek, és oda inkább színesebb elegáns ruhát viselek.

A kis fekete nekem nagyon komor. Csak temetésre tudom elképzelni.

2014. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Akkor esetleg bármilyen más színű koktélruha? Az mikortól ajánlott? A vékonyaknak milyen állna jól? Rákerestem, de nem nagyon találtam. :/ De nem a csinosan vékonyra gondolok, hanem a csúnyán, de nem anorexiásan vékonyra.
2014. ápr. 23. 21:25
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem "kell" semmikor, akkor vegyél amikor te szeretnél. Én vettem már 13 évesen is, nem hordtam túl sűrűn az is igaz... De most 28 évesen már több is van és akármikor felveszem akárhova ha olyanom van, akár még egy esti sétához is a párommal. Nekem nem kell hozzá alkalom, szeretek ilyesmit hordani.
2014. ápr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!