Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hol szoktad ezeket megvásároln...

Hol szoktad ezeket megvásárolni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ruhát, cipőt, táskát: kínai üzletben, turkálóban vagy márkaboltban?

Kozmetikumokat (sminket, tisztálkodószereket, stb.): eurós boltokban no name-t, drogériákban drágább, de megfizethető (pl. Essence, Maybelline, Loreál), jobb minőségű termékeket, vagy high end kozmetikumot (pl. Estée Lauder, Dior)?

Mi az, amit szeretnél megvenni, de nem engedheted meg magadnak (egyelőre)? Értem ezt ruhadarabra egy adott márkánál, vagy kozmetikumot.

Válaszodat indokold kérlek, nemeteket és korotokat tüntessetek fel. :)



2014. ápr. 27. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

28 éves nő vagyok.


Ruhát, táskát az olcsóbb butikokban, mint mondjuk H&M, C&Am Orsay, ritkán Promod, de ott már inkább csak ha leárazás van.


Cipőre inkább költök több pénzt, a lábam egészsége fontos, és egy kényelmetlen cipő a fájdalmas feltöréseken kívül az ízületeknek, gerincnek is árthat. Szóval Abból csakis minőségi, bőr lábbeliket vásárolok, erre a Sebastiano, Krokodil, Lasocki márkák alkalmasak.


Kozmetikumot, sminket Rossmannban vagy DM-ben, és a középkategóriát. Arcápolásra Manna termékeket rendelek internetről.


Tulajdonképpen nem vágyom sokkal több/drágább holmira. Ha több pénzem lenne, biztos többet is szórnék el, de szerintem nem lenne jobb attól semmi. :) Talán ruhából kicsit szabadabban válogatnék, nem kéne nézni, hogy akciós darab-e, ami tetszik.

2014. ápr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

turi, 1€ üzletek, no name cuccok

Többre nincs pénzem. (pl. most minden álmom egy sima fekete telitalpú, meg egy normális pánt nélküli melltartó, de még ezekre most gyűjtök)

Minden cipőmnek megragasztom a talpát,és hogy ne jöjjön le, odavarrom. Így tovább kibírják a kínai vackok is. Márkásabb üzletben egy éve vásároltam utoljára (h&m, leárazott koktélruha)

Amit lehet varrni, azt megvarrom. Múltkor vettem semmi pénzért egy gombhiányos gatyát, fél perc volt megcsinálni.

Nem szégyenlem, hogy így élek, nem is dicsekszem vele, de egyvalamire büszke vagyok. Akárki megjegyzést tett a külsőmre, sosem mondták azt, hogy igénytelen/csöves vagyok.

Bocsi ha a válaszom néha OFF-os. :)

2014. ápr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Huh, kedves 2. válaszoló, becsüllek a kreativitásodért. Remélem egyszer jobbra fordul az anyagi helyzeted, és megengedhetsz magadnak pár apró luxust...! :) Addig meg kitartás!
2014. ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ruhát: internetről. Innen-onnan, főleg Ázsiából, de nem az itthoni "kínai üzletekben" lévő ruháknak megfelelő minőséget, hanem sokkal jobbakat.


Az ok, amiért rendelek: Petite méret vagyok (ami nem anorexiást jelent, hanem azt, hogy az arányaim kisebbek - pl.: rövidebb a karom...), a legtöbb itthoni ruhaüzletben (akár drágább, akár olcsó) nem igazán kapok megfelelőt (főleg felsőkből, blézerekből, kabátokból és ruhákból).

A gyerekrészleg sem játszik, ott is csak nagy ritkán találok jót.

Az Ázsiából rendeltek sem mindig tökéletesek, de azokat kevesebbszer kell felaljaznom, bevetetnem...stb., mint az itthoniakat.


Ha sok pénzem lenne, akkor a JCrew, AnnTaylor, Nordstorm... stb. üzletek Petite részlegéről rendelnék.


Cipőt: kevés cipőm van, mert a lábam sem "szabvány". Kicsi és széles. Rieker-ből és Tamarisból már több cipőm volt. Ezeket szeretem.


Táska: nincs sok (3). Kb. 5 ezer nálam a lélektani határ. Ha valaki meglepne valami jó kis minőségi bőrrel, nem utasítanám el.


Kozmetikum: tusfürdőket, ilyesmiket drogériából, hiperből. Arcápolási termékeket netről, de kb. drogériás vagy kicsit drágább, de nem luxusáron. Csak enyhén sminkelek. Spirál, ajakápoló: drogéria. BB, fényvédő: net.

Nem vennék több kencét akkor se, ha sokkal több pénzem lenne.


29N

2014. ápr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Én nagyon sok helyről szoktam ruhát venni. Turi: olcsó, divatos, márkás és jobb az anyaga mint a kínainak. C und a egyszerűen imádom főleg jeggins felsők és pulcsik miatt. H und M ritkán de innen is van pár ruhám. Orsay innen inkább alkalmi ruhát veszek. New Yorker innen is ritkán de inkább szoknyák. Cipő deichmannból van a cipőm 80%-a de a Hervisből is szoktam vásárolni de onnan sportcipőket. Táskákat nem nagyon veszek de ha igen akkor budmil, nike, turi deichmann. Kozmetikumok manna avon rimmel ezeket netről dm ből és tescoból veszem. Sztem közepes árkategória...nekem így tökéletes minden ahogy van és imádom a szüleim hogy ennyi mindent megadnak nekem és még két tesómnak is.

16L

2014. ápr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

22 éves lány vagyok.

Ruhát általában leárazáskor vagy turkálóban veszek. Amennyire szeretem a ruhákat, annyira utálok kiadni pénzt értük. Ha nagyon vágyom új darabra, de épp nem tehetem meg, régebbi ruháimat átalakítom kicsit és máris olyan, mintha lenne egy új.

Sminkek közül az alapozó az, amiből drágábbat veszek, gyógysertárban La roche posay-t, vagy most éppen Clinique-t használok. Nagyon érzékeny a bőröm, ezért erre oda kell figyelnem, bár örülnék, ha a drogériás alapozók nem ütnék ki a bőrömet és olcsóbban meg tudnám ezt úszni. A többit (szemhéjpúder, rúzs stb.) drogéiákban, főleg leértékelésekkor vásárolok.

Sok cipőt vettem ruhaüzletekben, de a minőségük és kényelmük hagy maguk után kívánnivalót, ezért befektettem most egy drágább bőr cipőre, és ég és föld a különbség. Tehát legközelebbi cipővásárláskor is inkább hónapokig gyűjtök, mert rájöttem, hogy ez is hasonlóan fontos, mint a minőségi alapozó megválasztása.


Jelenleg mindenem megvan, elegánsabb ruhákra volt szükségem, de leárazásokkor nagyon olcsón beszereztem mindent.

2014. ápr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Kínai üzlet nálam kizárva. Ruhából jöhet a turi, outletek ill. netről rendelek, néha cipőt is (bfashion). Cipő és táska - középkategóriás boltok leárazott termékeiből válogatok, sajnos a drága is hamar szétmegy nálam, annyi pénzem meg nincs, hogy valóban tartós darabokat veszek (ha lenne, cipőből és táskából olyat hordanék).

Kozmetikumot vagy rendelek (avon, oriflame), vagy drogériában a "jobb, de megfizethető" cuccokat veszem. Nálam mondjuk az essence meg a miss sporty sem nagyon üti meg ezt a szintet; azon, amit az arcomra kenek, nem vagyok hajlandó spórolni. Noname cuccokkal az első és utolsó kapcsolatom az volt, amikor egy teszterrel húztam egy csíkot a kézfejemre, és egy hétig vörös volt meg viszketett. Igazából akkor fogadtam meg, hogy inkább legyen belőle kevesebb, de ezen nem spórolok.

Amire vágyom: az első bekezdésben említett jó minőségű, időtálló cipők és táskák. Meg Chanel parfüm, de igazi.

23L

2014. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

18 éves fiú vagyok.


leginkább divatmárkák ruháit hordom,szeretem ha igényes és hibátlan ruha van rajtam,leginkább Ralph Lauren pólókat hordok,általában fehér True Religion farmerokat,Gucci vagy Louis Vuitton övet és gyakran Gucci vagy LV hátitáskát,RayBan vagy Celine napszemüveget...de rengeteg dolgot felveszek ezek mellé ami tetszik és persze illik hozzájuk,nem csak kimondottan a high fashion cuccokat hordom,cipőkből inkább szeretem az egyszerű utcaikat vagy kosaras cipőket leginkább Jordant vagy limitált Nike cipőket hordok amik nem jönnek szembe velem az utcán,szeretek úgy öltözni hogy lehetőleg ne nagyon lássak magamból egy "klónt" ahogy a mostani "yoloswagpáva" gyerekek,a designer márkák ruhái nem fognak 1 mosás után szétmenni...ha veszel egyet garantált a minőség,ha valaki jó ruhát akar venni csak magas minőségű márkákban gondolkodjon,de ez is csak az én véleményem. én nem azt mondom hogy a többi szar,de ha a mai világban jó minőséget akarsz súlyos pénzeket kell perkálni értük.

2014. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!