Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Csere garancia javítás vagy...

Csere garancia javítás vagy pénzvisszafizetés?

Figyelt kérdés
Kb.2hónapja vettem a retroban egy cipőt teljesen szétjött amennyira csak lehet ragasztó levàllt az anyagról,kifakult,kopott lett....kicserélik???

2014. jún. 23. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Először elküldik a saját cipészükhöz. Az vagy megcsinálja vagy visszaküldi hogy nem lehet javítani és cserés. Ezt általában az eladók nem dönthetik el maguk, mindenképp szakemberhez küldik a terméket mert az pl meglátja ha szándékosan lett megrongálva.

Kb 15 nap mire megjön az eredmény. Általában kevesebb szokott lenni de hivatalosan 15 nap.

2014. jún. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pinkpancser ***** válasza:

1#, nézz utána kicsit jobban :)

[link]


de a lényeg:

Az első lépcsőben kérhetjük a termék kijavítását vagy kicserélését amelyek közül – főszabály szerint – választhatunk. Nincs mód a választásra, ha a választott szavatossági igény teljesítése lehetetlen, vagy ha az a másik szavatossági igény teljesítésével összehasonlítva aránytalan többletköltséget eredményezne az eladónak. Csere esetén csakis olyan terméket vagyunk kötelesek elfogadni, amely adottságai tulajdonságai tekintetében a korábbival azonos.


Tehát ha nem kéred a javítást, akkor egy újat kell kapnod (és gondolom nincs kedved folyton odajárni, hogy elkészült e már). Ha pedig nem hajlandóak erre akkor panaszkönyv.

2014. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindegy hogy én minek nézek utána, az eladók sok esetben nem dönthetnek arról hogy jogos e az igény a garanciára ezért küldik el a saját szakemberükhöz.

Az eladók többnyire nem értenek a cipész mesterséghez, és sokan próbálkoznak hogy pár hónap után de még gari időn belül picit megrongálják a cipőt és visszaviszik. Ezt egy szakember rögtön látja és nincs se csere se pénz vissza.


Természetesen van amikor annyira tönkremegy hogy rögtön engedik a cserét pl. Deichmannban voltam így hogy 2 hónap után szétkopott a balerinacipőm belseje. Az eladó azt mondta hogy válasszak mást vagy visszafizetik ha semmit nem találok. De volt hogy komolyabb hiba miatt javításra küldték, ami után visszakaptam hogy nem javítható és szintén pénzt kaptam vissza. Eladója/boltja/ fenetudjamije válogatja.

2014. jún. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 pinkpancser ***** válasza:
40%
Volt már ilyen próbálkozás is, de mivel én nem ismertem el szakembernek a cipészüket (azt sem tudtam ki az) így felajánlottam, hogy csomagoljuk be szépen és majd a FVF eldönti jogos e a gar... akkor kiderült, hogy akkor mégiscsak lehet cserélni.
2014. jún. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen de ha a bolt azt mondja igen mivel te ragaszkodsz a FVFhez aminek a bevizsgálási díja 7000 Ft neked kell állni. És ilyen esetben nem kötelezhető a bolt hogy azt neked megtérítse akkor se ha neked van igazad, mert te nem fogadtad el az Ő szakemberüket és ragaszkodtál a hivatalhoz.


Hogy miért is ijedt be a boltos nem értem. Bár én nem dolgoztam cipőboltban de ugye még kerülhetek oda engem nem ijesztene be senki a panaszkönyvvel... a párom vendéglátós, így tudom mi az hogy 2 panaszkönyv van egy helyen egy amibe irnak, és egy amit a hatóság láthat ;) Meg hova jutnak az esetleges bejegyzések.... :)

2014. jún. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pinkpancser ***** válasza:
50%

Garancia ideje alatt az eladónak kell bizonyítania, hogy nem rendeltetésszerű használat miatt ment tönkre. Ha fogyasztóvédelemhez kerül akkor annak költségei is az eladót terheli. Ha pedig kivizsgálják, sokszor mást is találnak, aminek bírság a vége, ezt pedig a legtöbb boltban nem kockáztatják. Volt olyan, hogy 8000 forintos set top boxal való baszakodás után (javíttatni akarták mikor én cserét kértem) 200.000 büntetés lett a vége, és még az árát is vissza kellett fizetniük.

Tehát ilyen incidensek ELŐTT járj utána mit tehetsz és ne hagyd magad lerázni.

2014. jún. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!