Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » 15-16-17 éves lányok, nektek...

15-16-17 éves lányok, nektek mennyi ruhátok van? Mennyi pénzt kaptok egy hónapban?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy van 9 pólóm, ebből 5 ami nyára is jó a többi hosszú, van egy hosszú farmerom, és egy térdig érő buggyos gatyám, és egy régi nyomkodós telóm.

Az osztályban, mindenkinek okostelója van, és ebbőlsoknak iphone van más közel 200 teló, talán 3-4 akinek nem éri el a 100. Otthon egy régi gépvan, mindenkinek van sajátja, a legtöbbnek laptoja. Meg rengeteg márkás ruha.

Nekem mind az unokatesómé volt amiket kinőt, és mind kínais, kivéve a buggyos gatya azt az egyik lány osztálytársam adta mert nagyon tetszett new yorkeres.

egy sport cipőmvan ami télen ősszel mindig és most is mert elszakadt a papucsom.

Anya 3 órát dolgozik 4 nap a héte otthon nem főz.takarít, én járok a kistesómért a suliba. Nem éhezünk, anya vesz magának újj ruhát, a tesómnak meg az apukája( nem egy apunk) az én apum lesza.r, anyum is csak hibáztat.

Nálatok hogy működik?

Milyen a telótok?

Mennyi ruhátok van?

Mennyi pénz kaptok és mire költitek?

Az osztálytársakhoz képest milyen a helyzetetek?

16L


2014. júl. 4. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2014. júl. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
a kérdésre kérlek, nyíregyháza
2014. júl. 4. 14:58
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
2 pólóm, 3 hosszúnadrágom, 3 rövidnadrágom, 1 cipőm1 1 szandálom, 1 papucsom. A 3 nadrág már közel 1.5 éves és kínais.
2014. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
+ 1 nyomkodós 4 érintőgombos telefon
2014. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Androidos érintőképernyősöm van, de már nagyon elavult, használtam 10e körül van az ára szerintem. Nem kapok zsebpénzt, ha szeretnék venni valamit, előre bejelentem, és normális határokon belül ki is fizetik. Nyári ruhatáram: 3 rövidnadrág, 2 cipő (ősszel/tavasszal is azokat hordom), 2 ruha, 2 szoknya, 4-5 felső. Az osztályhoz képest több-kevésbé átlagosnak mondanám a helyzetünk, vagy azért egy kicsit alatta vagyunk.
2014. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszünöm 2-3as és 4- es a választ
2014. júl. 4. 16:28
 7/15 anonim ***** válasza:

Pólók kb. 15-20 db (ebbe az ujjatlanok is beletartoznak)(ebből nyáron talán csak 10-et használok) Hosszú ujjú pólóim alig van, maximum 3 db + néhány pulcsi. Hosszú farmer 4db (inkább szoknyát hordok abból kb 10 db, télen harisnyát hozzá abból pedig talán 6 db). Rövidnadrág 5 db.

Cipőim, egy bokacsizma, egy hosszúszárnyú csizma, egy bakancs, 1 papucs, 1 belerína cipő, 1 tornacipő, 1 sportcipő.

Még mielőtt valaki beszólna, ezeket az évek alatt szedtem össze,nem havonta cserélgetem a ruháimat (talán van ami már 5 éves is-semmi baja). A cipőkről pedig annyit hogy amióta nem nő a lábam (kb. 2-3 éve)azóta nem kell félévenként cipőt vásárolni. pl. a bokacsizmám 2 éve megvan és mai napig használom.

Zsebpénzt nem kapok, amire szükségem van és anyukám rábólint megvesszük, (természetesen normális keretek között)viszont van hogy valamit nem enged, nem vágom földhöz magam. :)

Ballagásom most volt, arra kaptam egy kicsit drágább érintőképernyős telefont (előfizetésre) és 100 ezer alatti készülékről beszélünk. Az osztálytársaim között talán a legdrágább egy 120 ezres teló, a többieké többnyire "szimpla".

Osztálytársakhoz a helyzetem talán átlagosnak mondható. Nem vagyunk eleresztve, a szüleim próbálnak mindent megadni amire szüksége van.

Remélem kimerítő volt a válasz! ;) 15L

2014. júl. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Anyumtól nem kapok zsebpénzt, apum nem velünk él, de tőle szoktam kapni nagyobb összegeket, ha szülinapom van, vagy valami ünnep. 20-30 ezer körülieket.

ZTE Blade III telóm van, ami androidos, de nem épp a legjobb telefon, én nem ajánlom senkinek sem, egyedül azért jó, mert olcsó volt a többihez képest.

1 db rövidgatya, 3 szokna, 2-3 egyberuha, kb 10 olyan fölső, amit hordok. 3 tornacipő (egyik tesire), 1 szandál, 1 papucs, 3 balerina, és 1 szinte sosem hordott magassarkú.

Amit apumtól kapok pénzt, azt vagy elteszem fodrászra (brasil cacau 20ezer, de nélküle nem is tudnám elképzelni az életemet, rengeteget segített), vagy ruhákat vezek belőle, vagy mekire és hasonlókra költöm. Vagy elteszem fesztiválpénznek, vagy utazáshoz.

osztálytársaimhoz képest szerintem átlagos a helyzetünk.

16/L

2014. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Huhh, ilyenkor kicsit szégyellem magam, és rájövök, hogy nem is születtem olyan rossz helyre.

Rövid ujjú pólóm kb 20-25 db van, hosszú ujjú felsők + pulóverek szintén kb ennyi. Rövidnadrág 5-6, hosszúból elég sok, mivel mostanában rengeteget híztam, így 3 év alatt összegyűjtöttem vagy 30at. De abból jelenleg kb 10 jó rám. (pólók mind jók rám szerencsére)

Háromnegyedes nadrágot nem hordok. Leggings 2, de mióta kövér vagyok max tesire veszem fel.

Jeggings 3. Ruha 5-6, mivel kövér lettem, ezért ritkán veszek. Cipők téli-nyári, magassarkúakkal együtt kb 25. (amiket eddig írtak, ahhoz képest túlzásnak tűnik, de szerintem évszakonként kb 5-6 cipő + magassarkúak nem annyira sok. vagy?)

Samsung Galaxy s2 telefonom van, most már nem számít túl extrának, de mikor megjelent még az volt. Mondjuk nem a megjelenéskor kaptam. :)

Pénzt mindig kapok, amikor kérek. Osztálytársakhoz képest magasan jobb az anyagi helyzetünk, országos szinten átlagos.


17L

2014. júl. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is kicsit elszégyeltem magam, mivel ilyenkor jövök rá, hogy azért jobban élünk mint az átlag, mégis elégedetlen vagyok néha-néha.

Van kb 6-7 hosszú farmerem, 2 jobb anyagú leggingsem, 3 rövidgatyám, kb 30 felsőm, 5-6 egyberuhám. Egy farmerzdseki, műbördzseki, szövetkabát és egy Zara telikabát, ami egyébként a legdrágább ruhadarabom. Ezek a dolgok összességében nem voltak olyan drágák, okosan vásárolok, leginkább a Stradivariusban, Bershkában, H&M-ben, Zarában és ehhez hasonló boltokban.

Cipőm mondjuk 5-6 pár van, de mindegyik egyszerű és nem voltak drágák, kivéve a téli hosszúszárú bőrcsizmám, de azt még fogom hordani egy jó darabig.

Telefonom IPhone 4, amit használtan vettünk 50 ezerért, és nagyon sokat kellet rá várnom. (Ballagásra+komfirmációra kaptam.)

Az osztálybeli családokhoz képet jól élünk, sokat utazunk pl. külföldre.

Zsebpénzt nem kapok, ami kell azt megkapom, normális kereteken belül, de szinte mindenem megvan. :) (mondjuk laptopok nekem sincs, de minek ha van 2 pluszba a szüleimnek?)


Btw, a kérdésre válaszoltam, nem dicsekvés. Ja, és kedves kérdező, ne aggódj ilyen dolgok miatt, én pl. nem ítéltek el senkit, azért mert nincsen jó telefonja. :) Nem az határozza meg az embert, ja és kevés pénzből is lehet jól öltözködni. :)

2014. júl. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!