Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Felnőtté válni de hogyan?

Felnőtté válni de hogyan?

Figyelt kérdés
sziasztok :) tanácsot szeretnék kérni tőletek hogyan legyen kicsit felnőttesebb elegánsabb a ruhatáram. nemsokára 18 leszek dolgozni fogok ott is ki kellene nézni valahogy, de nem tudom hogyan álljak neki. eddig csak odáig jutottam hogy félre tettem a tornacipőimet és beszereztem egy szép fekete blézert :/ tanácsok? :)

2014. júl. 7. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Öltözz ahogy neked tetszik, a munkahelyen meg ha elegáns ruha kell úgyis megmondják mit kell beszerezned.
2014. júl. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg póló helyett, hordj blúzokat.
2014. júl. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek legyen egy adag "munkábajárós" ruhád: 1-2 szoknya, ami csak kevéssel ér térd fölé, 2-3 olyan felsővel, ami illik ezekhez, plusz egy jól szabott blézer és ha eddig tornacipős voltál, akkor egyelőre elég lesz a balerina, nem kell rögtön magassarkúra váltani, ha nem akarsz. Írd be Googleba hogy "business mode" és inspirálódj.
2014. júl. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi válaszokat :) milyen felsők illenek egy szoknyához? sajnos ebben is bajban vagyok :/
2014. júl. 7. 16:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelytől függ.


Egyébként ez nem kortól függ!


Ismertem üzletkötőt (30 felett volt), hosszú hajjal, tele piercingekkel, és mégis nagyon határozott, igazi üzletember kisugárzása volt, mert belülről jött az, amit más egy öltönnyel és egy drága kocsival próbál láttatni.


Szoktam látni vagány néniket 60 felett extrém szerkóban, de valakinek még olyan idősen is jól áll. Szerintem attól függ, hogy tud-e valaki a bőrszínéhez, hajszínéhez és alakjához és egyéniségéhez illően öltözködni, s ha az rendben van, akkor bármilyen stílus jól áll neki kortól függetlenül.


Láttam már olyant is, hogy egy kiengedett vöröshajú (nem piros vagy bordó hanem természetes vörös), piros rúzsos lány fekete hosszúszoknyában és fekete ingben volt, csak egy-két kiegészítője volt még piros vagy bordó (kb. egy egyszerűbben öltözködő goth/lolita csajt képzelj el), és nagyon szolíd és elegáns volt mégis, semmi kivetnivaló nem volt a "designjában". Simán el tudom képzelni, hogy irodában dolgozott, bár ahol ügyfelek is vannak, ott általában nem engedik, hogy tiszta feketében legyen valaki.


Néhány munkahelyre akárhogy fel lehet öltözni, máshova elég, ha csak nőiesen csinos vagy, valahova pedig nagyon konzervatívan kell öltözni. Ha a középső kategóriába tartozik a munkahelyed, akkor csak elég, ha nem öltözködsz nagyon szélsőségesen, és már jó is. Egy példa: Nemrég voltam okmányirodában, ott mindenféleképpen voltak felöltözve az ügyintézők (fiatlok és középkorúak): nőies dressz (térdig ért), lapszoknyák, középhosszú szoknyák, hosszúszoknyák, elegánsabb nadrágok (hosszú és rövid) spagettipéntos vagy rövidujjú blúz, ing és nőies cipő vagy szandál. A felsők vagy szoknyák egyszínűek vagy sokszínűek, virágos, csipkések stb. voltak. Az öltözködésükben a közös nevező csak az volt, hogy nőies volt mindegyik, és jól összeillettek az öltözékek darabjai egy egészet alkotva azon, aki viselte őket. Bankokban dolgozók pedig általában nagyon csajosan néznek ki. Ahol ing vagy kendő van előírva, ott a sminkkel, körmökkel és kiegészítőkkel variálnak, máshol meg bármilyen csinos blúzt felhúzhatnak (ahogy én megfigyeltem).


Szerencsére ma már annyira keverednek a stílusok, hogy szinte semmi nem számít furcsának (talán csak a melegítő és a tornacipő, de bizonyos munkahelyeken még az is belefér). Pl. a bőrdzseki nem csak motoros szerkóval áll jól, hanem inggel vagy egy tök egyszerű pátos felsővel is. Ha nem akarsz farmert hordani, tök sok más fajta nadrágot lehet kapni mindenféle anyagból. Szóval ha nem vagy olyan, aki csak sportos ruhákban jár, vagy olyan, aki túl kihívóan öltözködik, vagy nem vagy punk vagy egyéb szélsőségesebb öltözködésű, akkor egy átlagos munkahelyhez nem is kell nagyon lecseréled a ruhatáradat.


(Egyébként én alapból nagyon szélsőségesen öltözködök, csak nem munkahelyre, bár mondjuk gyárba lehetne még kék hajjal is, szakadt gatyában, tornacipőben és bandás pólóban mennem, viszont olyan helyen még nem dolgoztam.)

2014. júl. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szoknyához minden felső illik, ami nem sportos. Bármilyen boltba bemész, találni fogsz hozzáillőt még segítség kérése nélkül is! ;)
2014. júl. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez munkahelytől függ. Szerintem nyugodtan utána kérdezhetsz, hogy mik a szokások öltözködés terén. Ha meg vannak ott ismerőseid vagy már jártál ott, akkor látod is a többieket. Egy rokonom Budapesten dolgozott egy komoly cégnél és úgy ment oda, ahogy akart. Nyilván rendesen, szépen fel volt öltözve, de húzhatott farmert és olyan cipőt, felsőt amihez kedve volt. Később egy kevésbé "neves" vagy "komoly" cégnék dolgozott, ahol előírás volt, hogy a nőknek minden nap kötelező a magassarkú (a magassága is meg volt szabva), kötelező volt a szoknya (szintén meg volt szabva a hossza), csinos blúzokban, kosztümben, ruhában kellett járniuk mert ez volt a szabály és nem volt váaszásod. Az állásinterjún, ha van ilyesféle kérésük akkor biztosan mondani fogják. Attól függ, hogy hol fogsz dolgozni, azért ezt a "felnőtté válás" dolgot nem kell túlspilázni. Továbbra is azt húzol fel, amit szeretnél, ami tetszik (akár tornacipőt is). Ismerek olyan irodai dolgozót, aki rövidnadrágban jár be, de olyan szállodai dolgozót is, akinek a nyári 30 fokban is kötelező a hosszú nadrág és a zakó, nyakig begombolt ing nyakkendővel. Szóval ez a munkahelytől függ, az a biztos, ha rákérdezel.
2014. júl. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nincs megszabva mit kell felvenni, de hát azért mégis :) ne legyek az akire úgy tekintenek mint a kis kamaszlány :D
2014. júl. 7. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!