Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Valaki tud tanácsot adni,...

It Never Ends013 kérdése:

Valaki tud tanácsot adni, acélbetétes bakanccsal kapcslatban?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy acélbetétes bakancsot, de kicsit tanácstalan vagyok. Az első bakancsom lenne. (Lány vagyok.) Következők a kérdéseim:

1. Milyen márka ajánlott? (Én személy szerint a Steel-el, Red Roosterrel, Martens-sel, Shelly's-sel szimpatizálok. Nem hallottam róluk sok rosszat.)

2. Ha például 38-39-es lábam van, akkor kissebbet vagy nagyobbat érdemes venni/rendelni?

3. Nagyon feltöri a lábat az első 1-2 hétben?

4. Hogy kell ápolni? (Ha kell, mert úgy tudom, hogy kell.)

5. Szegeden vagy környékén lehet valahol venni? Körülbelül milyen árban?

6. Esetleg hol lehetne rendelni? Nézegettem oldalakat, de elég bizonytalan vagyok.


A fűzök jelentését tudom nagyjából. Ha valami fontos kérdést kihagytam, kérlek írjátok le. :)

(csak olyanok írjnak, akik nem kötözködni szándékoznak!)

A válaszokat köszönöm előre is. :)



2014. aug. 19. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:

1, A Steel-nek nagyon sok a selejtes áruja. Ki lehet fogni jókat, de általában ezek mennek tönkre leghamarabb, elkopik a talpuk, kiszakadnak a hajlatnál, hiába ápolod. Húgomnak Steelje volt, borzalmas.

A Shelley's-ben meg a Martens-ben még nem csalódtam. A Red Roostert nem ismerem.


2, Nekem 37 és feles a lábam, a 37-esbe nem férek el, 38-as kell. Ha két számközött van a Te lábad is, vedd a nagyobbat, mert télen a vastag bolyhos zokninak is bele kell férnie :D


3, Igen, nagyon, maga a pokol.


4, Erre nem tudok válaszolni, Pesti vagyok.


5, [link] Innen tudsz rendelni. Vagy ebayről tudsz venni.

2014. aug. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Márkából a a Shellys és a Martens a legjobb. Steelt semmiképpen se (van akinek bevált, de a többségnek kb. 1 év után elkezdett "szétesni"). A Red Roosterről hallottam már, de nem tudom milyen- szóval erről passz. (Nekem Martens van- imádom:D )

2. Méret, hát... ezt úgy lehet, hogy leméred a talphosszat majd a kiválasztott bakancs márkának megnézed a mértetáblázatát. (Amugy nekem pont akkora lett jó amekkora a lábam, de nálad nehezebb mert nem "egy méretes" a lábad)

3. Inkább az 1-2 hónap amíg normálisan viselhető lesz(tapasztalataim szerint):) Nekem mondjuk szerencsém volt, mert nem szedte szét véresre a lábam (igen hallottam olyat is), csak a bokámat nyúzta le/törte fel, és elöl szorította a lábam (de persze ki fog tágulni- igazodni fog a lábadhoz. Én csak simán hordtam, bár hozzáteszem az első hordás után kb. 3 napig nem tudtam felvenni, vártam amíg kicsit begyógyul a lábam. Van aki vizes zokniban mászkál először benne, hogy táguljon. Nekem az vált be, hogy egyszer beleraktam egy talpbetétet (lábam majd leszakadt annyira nyomta, szerinte kb. még a vérkeringés is megállt benne:D)szerintem kb 1 órát mászkáltam úgy benne, de megérte mert ez kitágította pont megfelelőre (ez volt 1 hónap után- utána vált viselhetővé)

2014. aug. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok itt a többi válasz:

4. Ha rendeled akkor lehet venni a honlapon cipőápoló krémet, de én úgy szoktam hogy először letörlöm vizes ronggyal majd simával és utána babaolajat kenek rá. Várok néhány órát amíg beszívja- mondjuk egy éjszakát- majd a felesleget letörlöm(bár erről megkérdeznék valakit hogy megfelelő-e mert amióta megvan így csinálom. elég ez neki?)

5. passz.

6. officeshoes.hu (be kell írni a keresőbe, hogy martens- mert itt csak ez a fajta van) vagy [link]

Ja, és még valami amikor először fölpróbálod ne "rettentsen" el az hogy pl. szorít, oldalról nyom, mivel ahogy előbb írtam tágulni fog. (ha eggyel nagyobb méretet veszel nem lesz szélesebb- szóval a talphosszat nézd, hogy úgy jó -e)

Remélem tudtam segíteni:)

2014. aug. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Hupsz, látom kihagytam egy kérdésed xD

Szóval a 4.-re a válasz:

Mi ilyet használunk:

[link]

2014. aug. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én csak röviden válaszolok :D

Szegeden a Márkó cipőboltban kapsz (Tisza Lajos krt)

van/volt (én februárban vettem egy steelt) martens, steel, shelly's.

2014. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!