Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nem rég költöztem fel Budapest...

Nem rég költöztem fel Budapestre, van kedvenc butikotok vagy esetleg duritok amit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Legfőképp ballonkabátot szeretnék vásárolni, a Tally Weijlbe láttam de én sokalom annyiért. A Hádában is elszálltak árilag szerintem.

2014. okt. 13. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Hát, ha még azt is elmondod, mi az a "duri"...


Budapesten legfeljebb turkálóról beszélünk, "duriról" nem...

2014. okt. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
durkáló-turkáló, duri-turi, szerintem ugyan az, nem Pesten hívják turinak hanem esetleg te :)
2014. okt. 13. 12:29
 3/13 A kérdező kommentje:
és ha rájöttél, hogy mi a duri akkor miért kérdezel vissza? Nem kioktatást kértem hanem egy normális választ.
2014. okt. 13. 12:29
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Na de a turkálásnak van értelme, a durkálásnak meg nincs :). Kilós Hádában keresgélj, az olcsóbb mint a darabáras. Esetleg Ázsia Center, KiK, Invázió, Tesco ezek az olcsó helyek. Ezek közül mostanában csak a KiK-ben jártam, nem rémlik hogy láttam volna ballonkabátot.
2014. okt. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Még sose hallottam azt a szót, hogy duri :) Pedig még csak fővárosi sem vagyok :)
2014. okt. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első, ennyi erővel ha azt mondom zsemle, szólj bele, hogy az zsömle... Jászkunságban elég gyakori durkálónak is hívni... Főleg az idősebbek körében, s mint a turkálót turinak, a durkálót is lehet durinak hívni.

Na, de térjünk a lényegre, szerintem a kilós hádák kritikán aluliak. Elnyűtt, bolyhos ruhák tömkelege, 3000/kg-ért sem éri meg, főleg hogy egy kabát ami erősebb anyagú, és mondjuk hosszú is, az van egy kiló. Háromezerért meg egy elnyűtt, ódivatú kabát sem éri meg szerintem...

Angex darabáras, illetve a Cream turik amik jók. Humananak is visszaesett a minősége jócskán. Maggies sem rossz.

2014. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A Hádával pont az a baj hogy jó. Emiatt árutöltés napján kifosztják csutkára, és ha esetleg pont rosszkor mész, akkor tényleg lehet hogy nincs semmi. Meg amúgy is reggel érdemes menni. Túlzás azt állítani hogy minden bolyhos és ódivatú lenne, rendszeresen ott vásárolok (Nagy Lajos), nem véletlen van dugig emberrel. Az Angex szerintem drága (kb darabáras Hádával van egy szinten). A Creamben néha nagyon jó akciók vannak, tavaly pl minden blézer 350Ft volt, és nagyon jó darabok voltak; sajnos nekem messze van amúgy, nem tudom máskor milyen. A Maggies meg a kedvencem (nem is szívesen reklámozom, ne szokjanak oda még többen ;) ), bár ott is figyelni kell azért, akadnak lyukas/foltos/bolyhos ruhák. Teréz krt/Szobi út sarkán van még egy darabáras turi ami nekem nagyon tetszett. De a 4-6-os vonala tele van velük, Rákóczi út szintén.
2014. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Azért szólok a duri miatt, mert az hibás, ilyen szó nincs!
2014. okt. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

"Első, ennyi erővel ha azt mondom zsemle, szólj bele, hogy az zsömle... Jászkunságban elég gyakori durkálónak is hívni... Főleg az idősebbek körében, s mint a turkálót turinak, a durkálót is lehet durinak hívni."


Elég baj az, hogy ott ezek szerint hibásan beszélnek, de itt a fővárosban ez nem szokás...

(Megjegyzem, a hibajavító is aláhúzza a "durkálót". :D)

2014. okt. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szputnyik shop. Az király hely, imádom.
2014. okt. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!