Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha bemegyek egy ruhaboltba,...

Ha bemegyek egy ruhaboltba, feltétlenül gnómnak kell éreznem magam?

Figyelt kérdés

A tegnapi nap már sok volt nekem is. Nem vagyok egy deszka, ezt el kell ismerni, de a 165/70 azért még nem számít debellának, szerintem. Tegnap lényegében az egész várost bejártam, hogy kapjak magamra egy melltartót. 80-E-F, igazi átok. Ahol másnak, kisebb méretűnek tartanak melltartót, és megfizethető, ott én labdába se rúghatok, ezt már elfogadtam, de a márkás fehérnemű között sem találtam az én méretemben semmit. (J.Press, Triumph, és egy harmadik, amire már nem emlékszem... kerestem sportmelltartót a Hervisben is...).

Majdnem az összes boltot bejártam, sehol semmi. Még az eddig vett, kínais sportmelltartót sem találtam, az az egyetlen, amit hordani tudok, de párhavonta cserélni kell. Teljesen el vagyok keseredve! Mégis hol keressek magamra ruhát? A farmervásárlással is bajban vagyok általában, de a melltartó ügy már kikészít :( Húszezer forintot pedig egyszerűen nem tudok kiadni rá...

Felmerül a kérdés, hogy ezek után csoda, hogy annyian küzdenek önértékelési zavarokkal?


2014. okt. 21. 12:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Én 75/D-s 75/E-es vagyok. Ne is mondd... Múltkor vettem 2 melltartót a Women's Secret-ben, a méret jónak tűnt, de ez az üzlet is a kismellűekre van szakosodva, egyszer vettem fel az egyiket, és semmit sem tart, csúszkál mindenfelé.

Nekem egyedül a Palemers a tökéletes. Drága, de jó. A probléma, hogy itthon megszűnt az üzlet, úgyhogy legközelebb Bécsben van. Pár hete is ott vásároltam be. Itthon még max Triumph, de ki kell fogni a jókat. Némelyik nagyon fura forma, és dupla mellet csinál.

Esélytelen, hogy ilyen Intimissimi és társaiban jó melltartót tudjak venni.

Ruhákkal is van problémám, ami mellben jó, az a derekamon és a popómon lóg... Bikini szintén... Szóval nem egyszerű! :D

2014. okt. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Előző, első vagyok! S méretem van, 170 cm vagyok, 57 kg. A mellem viszont ekkorára nőtt!
2014. okt. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 enkaba válasza:

"Kedves" második!

Ismered őt?Tudod miért ilyenek a méretei?Lehet így érzi jól magát!Én 160 cm és 75 kg vagyok szültem sportolok heti 3szor+diéta és megsem mozdul a mutató.Elfogadtam magam és boldog vagyok így!

Kérdező ill. Harmadik válaszoló nem bántás de akkor én mit mondjak a 100 f-fel?Én piacon veszem meg mert ott van a méreteinkben és igen szépeket lehet találni és sokszor a ruhák közt is találok tökéletest és divatosat!Nem kell drága holmi sőt van amikor betévedek egy-egy használt ruha üzletbe ahol igazi kincseket lehet találni!(Pedig nem vagyok rászorulva hogy spóroljak)

2014. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Próbálkozz meg a turkálókkal. Nekem is van melltartó gondom, de pont az ellenkező mint a tiéd, nagyon kicsi mellem van (70A) és normális, nem gyerek vagy tinimintásat alig kapni. Ezért már jó ideje csak turkálóban veszem a melltartóimat, van hogy egy Victoria Secret kijön 200 Ft-ra. Mindig csak újat, gyakran eredeti címkéset választok és olyan jó a minőségük, hogy nem megy tönkre pár mosás után sem. Sokat szoktam turizni és mindig csomó nagyméretű (E/F/G) melltartókat látok, szóval szerintem érdemes volna megnézni:)
2014. okt. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez saját döntésem, hogy hol veszem, mint neked is! A kérdezőnek válaszoltam, hogy nekem mik a tapasztalataim. Én is leírtam, ahogyan te is! Igen, a Palmers drágább kategória, de nekem nem probléma... Semmi baj nincs azzal, ha valaki a turiban vásárol, vagy piacon. Viszont nekem az nem felel meg, de ezzel szerintem semmi gond, nem vagyunk egyformák!
2014. okt. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

2-es ne légy seggarc, aki ilyen alkat, ha lefogyna is lenne mondjuk 70F, azt még nehezebb találni :).


Kérdező: Marks&Spencer (sportmelltartó is van)! vagy ha budapesti vagy, akkor [link] de ez talán drágább. Tescot is érdemes megnézni, azt hiszem pont 80-astól van pár modell ami G-ig megy (én 75 vagyok csak, úgyhogy nálam nem nyert). Fürdőruhát pedig a Decathlonban lehet találni. "Hagyományos" boltba be se érdemes menni, tartanak kb 15 féle méretet, D fölött semmit.

2014. okt. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
De mi a rákért szólsz bele olyanba amihez nem értesz? A 70F kisebb mint a 80F, ha valaki arányosan fogy (mellből is!), akkor a betű nem (feltétlen) változik.
2014. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Azért egy kicsit álljon már meg a menet. Mégis mekkorának kellene lennem?"


Van olyan, hogy BMI táblázat.

Abban megtalálod, hogy mekkorának kéne lenned.


"csontokból nem tudok fogyni..."


A legrosszabb szöveg a dagadtaktól. :)

Nem a csontjaid a hájasak, hanem a bőröd alatt van az iszonyú zsírréteg.

Csontra nem hízik senki.


"fogyni próbáltam sporttal és diétával, kihíztam az egy szem hordható gatyámat, így nem próbálkozok vele többet."


Szóval nem is próbálkozol a fogyással.

Ja, akkor jó. Akkor maradj ilyen, és sírjál tovább, hogy nem kapsz magadra ruhát. Nyilván mindig valaki más hibája lesz, nem a tiéd. :)

2014. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8-as, a kérdező inkább lehet töltöttgalamb semmint hájpacni. Hagyd már békén. Ráadásul a felvetett probléma teljesen létező jelenség, bármily meglepő vannak vékony, nagymellű nők is, és a felsorolt boltokban, meg ezeken kívül még több tucatban nem tartanak rendes méretválasztékot. Emiatt rengetegen hordanak rossz méretet, pl a kérdezőre nagyjából jó lenne egy 85D vagy 90C (ez olyan méret amit mindenhol kapni), de az nem tartaná meg rendesen a mellét. Nem telik el nap, hogy ne látnék (pólón át persze) ilyet: [link] vagy kicsit extrémebb példával élve: [link] Ez a jelenség rohadtul meg tudja keseríteni az ember életét, pedig van rá megoldás, a megfelelő méret (szerencsére a kérdező tisztában van a méretével), és a vásárlás olyan helyen ahol kapható. A nők mintegy 30%-a érintett!
2014. okt. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Plusz gondom van azzal is, hogy jelentős méretkülönbség van a kettő között... Megkockáztatom, hogy bal oldalra egy D kosár elég lenne, de jobb oldalon már másfélszeres a méret, így a sima kosaras csöcsfix már szóba sem jöhet... Mérettábla szerint pont az E és F határán lennék. Jobbára az egyterű sportmelltartók azok, amik eddig jók voltak, de már nem kapni ilyet sehol a környéken :(

Utálom... 14 évesen hirtelen kezdett el nőni, most 21 vagyok, de mintha a melleim 10 évvel öregebbek lennének, a súlya miatt már most kezd megereszkedni :(

2014. okt. 22. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!