Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi a különbség?

Mi a különbség?

Figyelt kérdés
mi a különbség egy márkás az az pl: nike cipő meg egy szokásos cipő között?Honnan tudjuk hagy a márkás tovább tart? Miért nem biztos hogy a márkás is szétmegy a varrásnál vagy a ragasztásnál mint a többi?Mert nekem minden cipő szétmegy a lábamon 2 hónap alatt , persze még nem volt márkás cipőm.

2015. febr. 28. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg a márkás termék jobb alapanyagból készül. Bizonyos márkáknál működik is.
2015. febr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

A Nike cipő azért nem megy szét, mert azt az ügyesebb kínai kisgyerekek gyártják, a márkátlant meg a bénábbak.


Viccen kívül: fölösleges drága cipőt venni, az is szétmegy.

2015. febr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

bocsi 1-szer volt egy adidas.

2 évig tartott még a talpa szétment , de akarok megprobálni egy márkásat venni mert ténleg még a vastag talpu bakancs is 2 honapja szétment és nem értem hogy hogyan , nem tudom átlagos járásom van mint a többieknek , de anyu nem győzi venni a cipöket , nem tudom miért mennek szét. még a hamisitvány is drága szóval 1x megprobálok venni ha nem jo és szétmegy többet sem veszek :D

2015. febr. 28. 19:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, hogy "külömbség" nem létezik, csak "különbség"...
2015. febr. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
bocsi elirtam
2015. febr. 28. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem régebben (~ elmúlt 20-25 év) elég sokféle, 2-3000 forintos cipőm volt. Szóval az olcsó kategória. Egyik sem bírta tovább 1-2 évnél. Ragasztás elengedett, talpa szétment (talpbetéttől az aljáig, vegyesen), vagy simán szétnyílt az anyag fent a gyűrődéseknél. (Főleg kínai gagyex márkák.)

Egyszer hirtelen felindulásból vettem egy leértékelt Puma futócipőt, városi használatra, nem futásra. (Nem vagyok Puma fan, meg más sem, csak ez volt leértékelve.) Ez volt kb. 12-15 éve. Már meglátszik rajta a kor, de még sehol nem szakadt, a gyűrődéseknél is folytonos az anyag, a talpbetétje olyan, mint mikor megvettem, kényelmes, puha, működik. A talpa kicsit ereszti valahol a vizet, de még így is jól jártam vele.


Szóval a lényeg, hogy tapasztalatból tudjuk, hogy jók. Na jó, biztos nem mind, de tenni kell egy próbát velük.

2015. márc. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :))
2015. márc. 1. 09:54
 8/9 anonim ***** válasza:
08:34 : Nekem meg volt egy puma cipőm, ami fél évig se bírta. :/ Sajnos ma már a márka se jelent feltétlen sokat.
2015. márc. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

> "Nekem meg volt egy puma cipőm, ami fél évig se bírta"

Szerencsére azt még kérdés nélkül cseréli a cipőbolt. :)


A főkérdésre meg, hogy mi a különbség, szerintem a gyártás szervezése, minőség ellenőrzés, stb. Ha egy márkás cipőgyárban valaki varr egy cipőt, akkor azt egyrészt minőségibb géppel teszi, másrészt azt még páran ellenőrizni fogják. A kínai 346-os számú cipőüzemben ha valaki varr, akkor tudni fogja, hogy azt legközelebb már csak a vevő fogja tesztelni, élesben. Sőt, amikor a főnök hajtja őket, akkor nem azt fogja mondani, hogy "jobban!", hanem hogy "gyorsabban!".

2015. márc. 2. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!