Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyha egy pólóból ujjatlant...

Hogyha egy pólóból ujjatlant szeretnék csinálni, akkor varrónő meg tudja csinálni, vagy hova kell vinnem?

Figyelt kérdés
Ha tudtok valami olyan módszert, amit én is meg tudok csinálni otthon úgy, hogy ne igénytelenül nézzen ki és ne jöjjön ki az ujjából a cérna, akkor az is jó :)
2015. jún. 8. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Vágd le, varrd be.. :) Visszahajtod a levágott részt (nyilván belülre, hogy ne látszon) és végigvarrod. A legjobb, ha duplán hajtod vissza, akkor egyáltalán nem tud foszlani.
2015. jún. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elsősorban az anyagtól függ. Ha nagyon nyúlós, akkor csak overlock-kal. Először nézd meg, milyen öltésekkel van beszegve, ha látsz rajta egyenes öltést valahol, akkor teljesen nyugodtan, úgy ahogy az előttem szóló írta. Ha csak olyan cikcakk szerű "lock" öltés van mindenütt, és tiszta műszál, akkor lehet, hogy normál varrógéppel nem lehet beszegni. Én az atléta trikómra vágtam mélyebb kivágást, és szép lett az új beszegés, fiam pizsama felsője már nem sikerült úgy, mert túl sok a műanyag benne. Szerencsére hátul feslett egy kicsit. Apropó van varrógéped?
2015. júl. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Második vagyok még egyszer. A varrógép azért nem viszi a túl nyúlós anyagokat, mert azok rátapadnak a tűre, egy részük bemegy a tűvel együtt a lyukon, és felrántja a cérnát az anyag, mielőtt a gép odalent meghurkolná. El lehet kerülni ezt, ha két kézzel kicsit széthúzod varrás közben az anyagot, de akkor meg fodros lesz. Ha nem túl fodros, akkor az első mosás után kisimulhat. Kézzel egészen biztosan nem lesz ilyen gondod, de az nagyon hosszadalmas, és nem láttam olyan embert, aki olyan egyforma egyenletesen tudna varrni, mint a gép. Varrónő kérdésben nem tudok tanácsot adni, mert férfi vagyok, és hobbi varró. De már nagyon sokféle mindent megvarrtam, mióta megörököltem a szabó apósom varrógépét.
2015. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!