Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit kell csinálni, hogy...

Mit kell csinálni, hogy legyen tartása a gallérnak?

Figyelt kérdés

Van egy elegáns gyapjú kabátom de a gallérja valahogy sehogy sem áll. Nem olyan mint a képen.

[link]


2010. márc. 3. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom mennyit segít, de én az olyan darabokat amiket nem lehet vasalni vállfán szárítom meg így marad tartása. Gondosan beállítom, aztán hagyom úgy megszáradni.


Némelyik ruhát pedig ha a vasalót nem is teszem rá távolabbról meggőzölöm vele, és beállítom az anyagot.


Illetve egyszer hajlakkal fixáltam egy ing gallérját, de ezt nem javaslom :D Ne rontsd el a jó gyapjú anyagot.


Remélem más ír normálisabb tanácsot, mert én is kíváncsi vagyok.

2010. márc. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azaz igazság, hogy új kabát még mosva nem lett. Talán el kéne vinnem egy mosodába lehetséges, hogy nincs előkészítve az anyag vagy hiányzik belőle valami amitől keményebb és merevebb lenne?
2010. márc. 4. 08:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, közben megkérdeztem anyámat mert engem is érdekelt most már.

Azt mondta le kell tenni a vasalódeszkára vagy az ágyra a kabátot valami nedves anyagot rá (lehetőleg pamutot) és úgy kell kivasalni. De ne vasaló mozdulatokkal vagy hogy mondjam, hanem csak rányomkodva a vasalót kis hőfokon. Tehát nem tologatod rajta, hanem úgy óvatosan kis részenként haladva rányomkodod. De nem kell sokáig és csak óvatosan.

2010. márc. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
csak a gallérját öblítsd át keményítős vízzel, itasd fel belőle amennyit tudsz törülközővel, majd vasald szárazra, úgy, hogy ráraksz egy anyagot, amivel véded a gallért, hogy nehogy kifényesedjen a vasalótól.
2010. márc. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat egyenlőre nem próbáltam ki semmit viszont a keményítőt fogom elsőre kipróbálni. Van pár márka TEXOR, DOMA, BLANK, SANO.
2010. márc. 5. 18:48
 6/7 A kérdező kommentje:
Végül is sikerült megoldanom, hogy legyen valami tartása a gallérnak. A TEXOR keményítő mellett döntöttem ugyanis erre rá volt írva, hogy gyapjúra is jó, viszont a keverési arány ami rajta szerepelt gyengének találtam ugyanis 1 liter vízhez 4 kávéskanált kellett volna adagolni. Tehát fokozatosan adagoltam a vízhez az anyagot többször áztattam a gallért majd vasaltam szárazra. Így most már szép ívesre lehet formázni a gallérját és nem fekszik fel a vállamra :) nem tudom meddig lesz ilyen a tartása de örülök, hogy sikerült. Köszönöm a tippeket!
2010. márc. 9. 21:33
 7/7 anonim ***** válasza:
hajtsd fel
2010. dec. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!