Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Fehér ruhából hidrogén peroxid...

Fehér ruhából hidrogén peroxid foltot hogyan lehet eltűntetni?

Figyelt kérdés
Fehér ruhámba folt került. Internetes oldalakon olvastam, hogy hidrogén peroxiddal ki lehet szedni belőle..mivel nagyon makacsnak tűnt a folt, nem oldattal, hanem tömény 6%-os hidrogén peroxiddal próbálkoztam és mire megszáradt azt vettem észre, hogy csúnya sárga foltos lett az egész ruha..ki lehet ezt még varázsolni belőle valamiből vagy már esélytelen?

2015. júl. 30. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
6%-os hidrogénperoxid nem kifejezetten tömény, az már kb. 5x hígított a tömény hidrogénperoxidból. Bármilyen folt esetén általános szabály, hogy az egész ruhaneműt lehet sikeresen kezelni és nem annak egy kis részét, mert garantáltan nem lesz egységes az eredmény. Először a folt mibenlétét kell tisztázni, mert bizonyos anyagokat, azok alkotórészeit az oxidálószerek színes anyaggá alakítanak (bármennyire is meglepő), például a vastartalmú anyagokat sötét vasoxiddá, vashidroxiddá alakítja. Ráadásul a hidrogénperoxid helyett a hipó sokkal egyszerűben alkalmazható. 6%-os hidrogénperoxid kilyukadásid tudja roncsolni a ruhaneműt. Úgyhogy most már csak azt lehet tanácsolni, hogy meg kell nézni a folt helyét, mennyire roncsolódott az anyag, megtartotta-e a mechanikai ellenállóképességét, mert akkor érdemes csak továbblépni, ha ott még nem lyukadt ki. Aztán pontosítani kell, hogy mi volt a folt okozója, mert abból következtetni lehet, a keletkezett sárga anyag mibenlétére. Mindezek után lehet további tanácsokat adni.
2015. júl. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A ruha anyaga pamut. Hypót nem mertem használni, mert hallottam már róla hogy attól is sárgult be ruha..és pont ezt akartam elkerülni..nem lyukadt ki az anyag, és különösebben roncsolódás sem látható csak nagyon besárgult. Az eredeti folt, amiért hidrogén peroxidot alkalmaztam eltűnt, de még rosszabb lett az eredmény.. A sárga foltot pedig a 6%-os hidrogén peroxid okozta amikor megszáradt a ruha.
2015. júl. 30. 18:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Mosodába elviszed aztán megmondják lehet-e segíteni rajta.
2015. júl. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen kőszi már én is csak erre tudok gondolni..holnap el is viszem:)
2015. júl. 31. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!