Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy lehet megtudni ránézésből...

Hogy lehet megtudni ránézésből egy farmer nadrágról hogy jó minőségű?

Figyelt kérdés
pl a levis miben különbözik egy pull and beares farmertól ránézésre?
2015. aug. 11. 23:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Varrások sokkal szebbek, igényesebbek, felvéve az egész ahogy áll az emberen egyszerűen minőségibb, igényesebb. Egyszerűen vegyél fel egyet és nézd meg magad benne.


Amúgy a hátsó zsebeken lévő varrásból bármikor tudhatod, hogy levis még akkor is, ha a piros címke nem látszik.


[link]


Mindnek ilyen a hátsó zsebén a varrás, mióta létezik. 1940-óta trademark is. Eredetileg pamut bélés volt a zsebekben hátul is, arra szolgált a varrás, hogy azt helyben tartsa. Idővel a pamutot elhagyták, de a varrást megtartották. Kizárólag a második világháborúban fenyegette a "kihalás" a varrást, mivel elég komoly nyersanyag hiány volt, így a funkció nélküli varrás nagy luxus volt, így abban az időben gondosan festették a mintát és nem varrták.

2015. aug. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a kielégítő választ! nekem van pár levis farmerem turiból, amúgy miből tudhatom hogy eredetiek e? a varrásuk pont ilyen, és jó minőségűek (mondjuk ezt egy külön kérdésbe kéne tennem de itt is megkérdezem)
2015. aug. 12. 12:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Ránézésre csak a varrás minőségét, esetleg az anyagot tudod megítélni. Nekem volt 30 (Levis), sőt 60 ezres farmerem is, más hasonló árfekvésű is. Az egyik Levis 5 év és sok mosás után is nagyon jó állapotban van, a másik 5 mosás után teljesen kikopott és semmivel nem jobb minőségű, mint a 6 ezer forintos Mango, pedig ez a minőség netovábbja. De van 6 éves Zara farmerem is, ami tökéletes állapotban van. Ki kell fogni. A tesóm nemrég vett egy drága Wranglert, a lába között az anyag pár hét alatt teljesen elvékonyodott, heti 1-2 napi használattól.
2015. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát érdekes, gondolom más és más országokban gyártják, és egyik helyen az olcsóbb munkaerő miatt gyengébb minőséget is kapunk, más gyártól meg kiválót
2015. aug. 12. 17:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha összeér a combod ez van. Sajnos ez nem a kövérek sajátja, teljesen alkati kérdés, pl. ha fejlettebb combizmaid vannak, akkor is összeérhet úgy, hogy semmi zsír nincs rajtad. Ami összeér, az gyaloglásnál dörzsölődik és kopik. Ez van.


A klasszikus denim anyag, meg a vékonyka sztreccs anyagok tartóssága között persze van különbség a Levis-nél is, mert ugye nem csak egy féle anyagból gyártanak nadrágot, nyilván egyik hamarabb elkopik, másik meg sokkal később, vagy sose.


Nekem is van olyan Levisem, ami szétkopott a lábam között egy év alatt, meg van egy mangom, ami meg nem. Más az anyaguk. Levisem olyan is van, ami már lassan 10 éves és még mindig jó. Viszont a Levis addig is kifogástalanul nézett ki, a mango meg mosás után fél órányit ha hordom, akkor nem csak bekényelmesedik, hanem egyszerűen bő lesz, combomon ráncosodik, az ülepe elől olyan, mintha vattával tömtem volna ki, a lábszára elcsavarodik és a sípcsontomon elöl megy körbe a varrása, elkezd elállni a derekamtól stb. Épp ezért a Levist eleve kétszer annyit vettem fel.


Ami még fontos, hogy sokkal jobb a méretezése, hogy szárhosszt tudsz választani például, + nőknek a curve ID megoldást kínál a különböző derék-fenék arányok problémájára, hogy ne álljon el a naci.

2015. aug. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ennyire értesz ehhez a brandhez? Én most szűkíteni akarok egy levist am mert kicsit bő, mennyire lehetséges szűkíteni?
2015. aug. 13. 00:02
 7/9 A kérdező kommentje:
Vagy lehet egyáltalán?
2015. aug. 13. 00:03
 8/9 anonim ***** válasza:
5-ös! A rendes farmer anyagú nadrágokról írtam, nem a streccsesekről, tudom, hogy a két típust teljesen felesleges összehasonlítani. Az ülepe nem a comb dörzsölődés miatt használódik esetünkben, egyszerűen valószínű, hogy gyengébb az anyaghasználatuk.
2015. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem értek ennyire ehhez a brandhez, inkább annyi, hogy kizárólag farmert hordok télen-nyáron, mindehova gyalog járok és sokat, így használódik is a cucc, mániákusan mosom a ruháimat, alacsony homokóra alkat vagyok, így nem egyszerű jó minőségű, tartós, igényes farmert találni magamra, ami nem áll el, elől is passzol, nem kell 10-20 centit levágni a szárából stb. így a Levis különösen a szívem csücske lett. Nem vagyok elvakult a márkával szemben, mert pl. a pólóit nem szeretem, jól néznek ugyan ki, de iszonyatosan gagyik szerintem, leglábbis nekem ahány volt, borzalmasan hamar kinyúlt az összes, de tény, hogy nadrágot, farmer dzsekit, ingeket, azokat nagyon tudnak csinálni.
2015. aug. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!