Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Idegbajt kapok már tőle! Mit...

Idegbajt kapok már tőle! Mit tudok csinálni?!

Figyelt kérdés

A testvéremmel nagyon kifogytunk a ruhákból, úgy értem kb. 10 évesen kaptam rendszeresen ruhákat (13 éves vagyok)azóta úgy nem igazán, vagy ha igen, akkor is csak ritkán egyet. Szóval fogalmazzunk úgy hogy rengeteg kinőtt ruhánk van és nagyon kevés jó. Megkértem apukámat hogy menjünk el vásárolni, kb egy hónapig kértem mire mondta, hogy jó, majd holnap elmegyünk. Volt ez múlt szerdán, azóta ígérgeti hogy majd holnap majd holnap mert mindig közbejön valami szarság és nem tudunk elmenni, engem pedig egyedül nem engednek el, csak a közeli bevásárlóhelyig, ahol van kb 8 bolt és azok is mindig kivannak fosztva. Aztán szombaton megígérte hogy most már tényleg elmegyünk ma hétfőn iskola után. Suli után nem akartam megkérdezni hogy megyünk akkor ma, mert mindennap megkérdeztem, és megkért rá hogy ne nyúzzam már ezzel. Mondom jó, akkor nem nyúzom, majd biztos megyünk, közben dolgozott odakint mert új bejárót építünk és homokot lapátolt aztán telt múlt az idő, mindig kimentem megnézni hogy hol tart már persze egyre idegesebb lettem hogy rohadtjó már ma se fogunk elmenni, aztán látom hogy már öltözik fel és menne el dolgozni mikor közöltem hogy ha most elviszel, még megtudok venni pár cuccot (mert a közelben dolgozik) pl. azt is ami kellene holnapra, és már vasárnap mondtam neki, hogy kelleni fog keddre. Erre elkezd velem ordítozni hogy miért nem ezt mondtam és mekkora idióta vagyok mert ha azt mondom hogy kell holnapra (már mondtam) akkor elmegyünk. Hát kösz szépen, eddig is eltudtunk volna menni gci nehéz lett volna letenni a kibeb*szott lapátot és abbahagyni a "homokozást" amit amúgy már előző hét kedd óta csinál?! Persze ki van rám akadva hogy még hogy szerez ilyenkor nekem olyat ami kell, meg hogy mindjárt bezár minden, mondtam neki hogy 9ig nyitva van kb. minden és jelenleg fél 7 van, nem tudom neki mennyire megy a matek de kb. 10 perc mire beér a munkahelyéhez és biztos be tud szaladni egy boltba mert a munkája nem időhöz kötött... És ügye a ruha ügy, azt állítja, hogy dől a szekrényemből a ruha IGEN! A KINŐTT RUHÁK!!! De ezt is képtelen felfogni... Annyira szar nézni mindennap a suliba meg mondogatni hogy de cuki a cipőd, pólód, gatyád, akármid, ami nekem is van csak a húgom is kinőtte már... Bezzeg amúgy, ha engem megkér hogy pakoljak el a szobámba, vagy teregessek ki, vagy akármi, akkor nekem muszáj teljesíteni egy napon belül mert különben jajj! Ma is lett volna angol szakköröm és mentem volna, de nem mert azthittem megyünk vásárolni.... Már idegbajt kapok tőle! Anyukámmal pedig jelenleg nem megoldható hogy elmenjünk... Tényleg ekkora kérés lenne? Szerintem nem kértem sokat! Sőt, türelmes is voltam, de már meguntam! Aztán majd mit mondok holnap az iskolába ha nem szerzi meg, ami kell? -Jajj bocsánat az apukám már napok óta ígérgeti hogy elmegyünk, és megvesszük de nem sikerül neki? Chh...

Szerintetek?


2015. szept. 21. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Tessék kiválogatni a ruháidat, hogy csak az legyen a szekrényben, ami jó rád. Akkor látni fogják, hogy valóban szükséges-e vásárolni. Egyébként meg besegíthetsz otthon, és akkor több idő marad vásárolni.
2015. szept. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindkettő megvolt, de a szekrényembe még van ruha sajnos, mert nem tudjuk őket hova rakni. És igen már segítettem egy csomót csak ma tanulnom kellett jó sokat.
2015. szept. 21. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Szemeteszsák, doboz, szatyor...mindegy, csak ne legyen a szekrényben.
2015. szept. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd ezt el apukádnak, tudod a pasik/férfiak másképp állnak a ruhavásárláshoz, mint mi, hölgyek :) Ha tudod hogy feledékeny mert sok dolga van, akkor kérdez meg tőle, de ne bunkón, csak kérdezz rá, hogy ugye nem felejtette el? Nem kell kombinálni se, hétfőn oda kellett volna állni elé és mondani, hogy indulásra készen állsz, ahogy megbeszéltétek.


Anyukád esetleg nem tud elmenni veled meg tesóddal? Vagy ő nem él veletek?

2015. szept. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és ha tudod hogy feledékeny, akkor ne az utolsó napon jelentsd be ha a suliba kell valami!
2015. szept. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És egy ötlet ha olyan állapotban vannak a kinőtt ruhát próbáld meg eladni őket legalább lesz egy kis pénzed :)
2015. szept. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anyukád?


Amúgy ami kinőtt holmi van, azt rakd bele egy nagyobb szemeteszsákba és mutasd, meg, hogy ez mind nem jó.

Vagy ha nem hiszi el tartsd neki ruhabemutatót, hogy nézd apu ez is kicsi, meg ez is, meg ez is.... és amikor látja, hogy marad 3 pólód, meg 2 nadrágod, akkor talán elmegy veled vásárolni.

Viszont azt is tudnod kell, hogy a pasik úgy gondolkodnak, hogy amíg nem rongyos a ruha, addig jó.

Ha rövidek a felsőid, akkor mondd meg neki, hogy kilóg belőle a derekad és gondolom nem akar orvoshoz rohangálni veled, meg elkölteni egy rakat pénzt gyógyszerrel.


Na meg az anyagiakat se vegyül utoljára, így iskolakezdés után sok ruhát megvenni nem olcsó dolog. A tesód mennyi idős? Ha kisebb nálad,akkor tud örökölni tőled ruhát, viszont az ő kinőtt gönceit is ki kell szortírozni. H meg nagyobb nálad, akkor apud adjon neki pénzt aztán vásároljatok be.

2015. szept. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A testvérem idősebb és fiú,. én pedig lány vagyok. Szerintem nem volt neki megterhelő az iskolakezdés, mert egyrészt ingyen kapjuk a könyveket mert van még egy féltestvérem, aki szintén tanuló, és füzetekből pedig direkt a legolcsóbbakat vetettem meg vele.
2015. szept. 22. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!