Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Körte alkattal én már nem is...

Körte alkattal én már nem is vehetek fel tapadós ruhát?

Figyelt kérdés

Akárhol olvasok az alkatokról, mindenhol azt írják, hogy a körte alkatúak úgy öltözködjenek, hogy az alsó rész lehetőleg A-vonalú legyen/bő legyen, hogy elfedje a széles(ebb) csípőt, és felülre világosat/mintásat/fodrosat, hogy szélesítse a felsőtestet. Főleg KOKTÉLRUHÁKRA gondolok. Egy barátnőmmel össze is vesztem, mert szerinte olyat kéne vennem egy eseményre, ami a vállamra/mellemre tereli a hangsúlyt, és bő szoknyarészeset mert széles a csípőm, mert ez illik az alkatomhoz.


Most ha egy tapadósat veszek fel, akkor tényleg hülyén fogok kinézni?

Pl ilyet: [link]

[link]


Valamint össze is vesztünk ezzel a barátnőmmel az alkatokon. Szerinte, ha valakinek nagy a melle, az nem lehet körte alkat, hiába széles a csípője a felsőtestéhez képest, mert csak a kis mellűek lehetnek körték. Hiába mutattam körte alkatú celebeket, ugyanúgy magyarázta, hogy de nagy a melle és ezért nem körte, hanem homokóra. Én persze mondtam hogy nem a szám szerinti méret a lényeg, hanem mell-csípő aránya, ugyanúgy azt szajkózta, hogy ha nagy a melle, akkor nem lehet valaki körte.

Szerintetek igaza van?


Köszönöm a segítséget!



2015. szept. 27. 00:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és a barátnőm szerint a képen szereplő lány sem körte alkatú, hanem ilyen "egyenes", és hogy nem is szélesebb a csípője, csak "kitolja a p*csáját".
2015. szept. 27. 00:20
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a fontos hogyha felveszel egy passzos ruhát és tükörbe nézel akkor tetszik vagy sem? Nekem homokóra alkatom van, vékony vagyok, mégis rémesen áll a passzos szoknya, szerintem és mások szerint is előnytelen. Nem is vennék fel olyat. Az A vonalú, meg fordosak nagyon jól állnak.

Nem csak alkat függő minden, nem azt kell nézni hol mit írnak, hanem tükörbe kell nézni és látod mi áll jól.

2015. szept. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. szept. 27. 00:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Többféle módon is definiálják a körte alkatot. Szerintem értelmetlen pusztán úgy definiálni a körtét hogy szélesebb a csípője mint a melle, hiszen úgy még elég sok különféle alkat tartozhatna ebbe a kategóriába (és akkor a vállszélességről még egy szót se szóltunk)... akkor meg nem lehet ugyanazokat az öltözködési tanácsokat adni/követni.

Létezik egy 12 alkatot megkülönböztető rendszer, amiben 3 alkat is van akiknek szélesebb a csípője (tekebáb, körte, harang).

[link]

Amúgy a legbiztosabb az, ha felpróbálod a ruhát és megnézed hogy tetszik. Manapság kicsit divat is lett a nagy fenék, és amúgy is ízlések és pofonok.

2015. szept. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

a vállra tereli a hangsúlyt???

és mi lenne ha felépítenéd a felsőtest izomzatát edzéssel így szinkronba kerülne az alsó és a felső test aránya és nem kellene ilyen marhaságokkal variálgatni?

körteként a hát izomzatát kell felépíteni és a vállakat.

a barátnős vita eldöntésére pedig-

az a körte alkat aki nem hasra,meg alsó hátra hízik,hanem elsősorban combra,másodsorban se-ggre és aránytalanul fejletlen a felsőtestének izomzata az alsótestéhez képest.

viszont az való igaz,hogy az igazi körtéknek nem sok melle szokott lenni.

2015. szept. 27. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát személy szerint nekem nem tetszik annyira körtéken a passzos ruha, de gondolom a férfiaknak tetszik, hogy ennyire kihansúlyozza valaki a testét.

Erre a lányra én sem mondanám, hogy körte, a ruhája optikailag szélesíti a csípőjét.

2015. szept. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!