Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Fekete bársony nadrágom fog,...

Fekete bársony nadrágom fog, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Múltkor vettem, másnap elmentem benne dolgozni, és azt vettem észre először, hogy a fehér szék tiszta kék lett.

Utána néztem pulcsimat, az is, de még a kezem is, és le sem akart jönni.

Már kétszer kimostam, jött is ki belőle festékanyag, de még mindig fog.

Mit csináljak vele?


F/27


2015. nov. 1. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Áztasd ecetes vízbe ha kell többször. Ha annyira fog hogy ez sem segít akkor kuka.

De hátha jön még olyan akinek van más praktikája.

2015. nov. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

" A ruhák általában akkor eresztik a színüket, ha a készítés előtt nem avatták be őket. A beavatás nem jelent mást, minthogy az anyagot forró vízben átmossák, ezzel kiküszöbölik azt, hogy az első mosásnál összemenjen és elvileg a színét sem fogja tovább ereszteni. Sok gyár úgy spórol a gyártási költségen, hogy nem avatja be ruháihoz használt anyagokat, egyszerűen csak ráírják a címkére, hogy maximum 30 fokban mosható és ereszteni fogja a színét.



Ha az első mosás után még mindig fog, ami az indigókék farmereknél nem ritkaság akkor próbáld ki az ecetes trükköt. Áztasd fél óra hosszán keresztül hideg ecetes vízben a nadrágodat, majd a szokásos módon mosd ki. Ezek után már nem lenne szabad eresztenie a színét. Ha még ez sem segít, akkor vidd el textilfestőhöz, náluk ugyanis vannak olyan speciális vegyszerek, amelyek orvosolni tudják a problémádat. "

2015. nov. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!