Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mikor hal már ki végre a...

Lbpref kérdése:

Mikor hal már ki végre a magyar szóhasználatból a "fecske", mint a normál férfi alsó megnevezése?

Figyelt kérdés

Az ugyanis egy fürdőnadrág neve volt a 60-as évek körül, amit oldalt volt szokás megkötni.


[link]


Erről van szó.

Eléggé idegesítő, hogy a tizenévesek is fecskéznek, közben lövésük sincs, mit is neveztek régen annak. Nyilván ezt hallották otthon, de az sem világos, hogy a szüleik miért kezdték a fürdőgatya megjelenése után az összes létező - nem száras - férfi alsót fecskének hívni...

Gagyi hatású-hangzású megnevezés. Magyarul normál, vagy hagyományos, németesen slip, az angolban brief megnevezéssel bír. Miért nem ezeket használjuk?

Ezzel az irammal az összes létező sportcipőt is tiszázhatnánk.



2015. nov. 2. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Királyunk sincs, mégis "király" a kérdésed...
2015. nov. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát szerinted jobb az, ha a magyar nyelvben egy közismert szó nem jelentésváltozáson megy át, hanem feleslegesen meghonosítunk egy idegen szót.


Fejet hajtok előtted!

2015. nov. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60-as években az volt a fecske, ma meg az a fecske amit mindenki ért alatta. Szokj hozzá, ez már így marad.
2015. nov. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
és ez téged miért zavar ennyire??
2015. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért zavar, mert rettentően idétlenül hangzik.


Második: a jelentésváltozást nem kell összekeverni a nyelvi igénytelenséggel és szegényes szókinccsel. Bizonyára elkerülte a figyelmedet, hogy magyar megnevezést írtam elsőnek. De ha már itt tartunk: a divatláncok és öltözködéssel foglalkozó "szakértők" kezdik meghonosítani az outfit kifejezést. Az legalább annyira irritáló, mint a fecske. De gondolom, a boxer is hasonló érzelmeket vált ki belőled.

Nem mellesleg a magyar nyelvben a férfi alsó, vagy csak simán alsó az a hagyományos, szár nélküli fazont jelenti. A boxernek nevezett pedig a száras alsó. Ha már ennyire belekötöttél az idegen szavak használatába, ami lassan ijesztő mértékben nyer teret a kommunikációban. Már a folyamatos is smooth, (vagy, hogy a szónál maradjak, a zöldség/gyümölcspép is smoothie), ugyanakkor képtelenek az igekötős igék helyes írására (mielőtt belekötnél, ebben a jelentésében a helyes írás külön írandó), ahogyan az -e kérdőszó állítmány után használatára is.


Egyébként az újszülött csinálja azt, hogy ha hall egy új szót, amit előtte még nem, megpróbálja olyanhoz hasonlítani, amit már ismer és onnantól azt fogja rá használni. Talán egyszerűbb volt elkezdeni fecskézni, mint nevén nevezni a dolgot. Kíváncsi lennék, a fecske előtt hogyan hívták az alsót. Merthogy előbb volt alsó, mint fecske.

Nem utolsó sorban az ilyesfajta szóhasználat a mentálisan meglehetősen átlagosan kvalifikált (magyarul: az egyszerű, vagy inkább már egyszeri) egyének sajátja.

2015. nov. 8. 17:40
 6/7 anonim ***** válasza:
én is sok szót idétlennek tartok és nem szeretem, hogy mások használják.. de őszintén szólva nem érdekel annyira, hogy ezen pattogjak. senki nem fog változtatni csak mert neked/nekem/x.y.-nak nem tetszik a szóhasználata.
2015. nov. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
teljesen egyet értek veled kérdező,de ez ellen már nem lehet mit tenni az már az idétlen tizenévesek miatt nem fog változni...pedig elég kíváncsi vagyok arra hogy milyen az igazi fecske de nem tudom hogy azt meg minek kéne akkor nevezni
2016. febr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!