Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Normális, ha csóró lányként...

Normális, ha csóró lányként érdekelnek a ruhák?

Figyelt kérdés

Nem állok jól anyagilag, és még mások havi 100-200 ezret lelkifurdalás nélkül ki tudnak adni ruhára, addig nálam havi 5-10 ezer a maximum.

Igazából nincs sok ruhám. Télre pl 5 szoknya, 2 ruha, 3 kötött ruha, 5 nadrág, 12 póló, pár pulcsi.

Érdekelnek a ruhák, szóval netről szoktam képeket letöltögetni és mappákba rendezni, hogy melyik hónapban milyen ruhadarabot szeretnék venni.

De olyan rossz látni, hogy a korombelieknek 50 nadrág, 65 szoknya, 100 póló...

Turiba nem járok, mert ami igényes, az már annyi, mint a pláza leárazáskor.


2015. dec. 26. 16:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Abszolút normális, próbálsz adni magadra, csak nincs miből.

Hogy más nők miből költenek ennyit magukra arra férfiként én is kiváncsi volnék.. bár sejthető..

2015. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
5 szoknya, 2 ruha, 3 kötött ruha, 5 nadrág, 12 póló, pár pulcsi? Szerintem nem panaszkodhatsz! Az nem baj ha letöltesz ezt azt és az sem ha havi 5-10 ezer forint költesz én max 15 ezret költenék... Akinek 50 nadrágja 65 szoknyája és 100 pólója van az beteges... És normális mert a ruhák a legtöbb nőt érdeklik. És inkább azokat sajnáld akinek alig van ruhájuk és 1000 forintot se tudnak rá költeni mert szerintem ennyi ruhával (és ráadásul ahogy írod igényesek) ne légy elégedetlen.
2015. dec. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem te nem vagy komplett...

50 nadrág meg szoknya....

Persze álmodsz.

Havi 5-10 költesz ruhára... hát anyukám elárulom hogy ez éves szinten nem kevesebb mint 90.-e ha csak az év felében költesz 10e.-t havonta.

90-ből pólónként számolva 5-ezres pólóért kijön 18, nadrág 7.000-ért kijön majd 13, szoknyát nem tudom, pulcsi szintén 5-7 18-13 darab, cipő 10e.-ért 9....


Hát nem tudom hogy jött ki neked ez de éves viszonylatban azért...

2015. dec. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze, de nem tudom, honnan veszed ezt, hogy a "korombelieknek 50 nadrág, 65 szoknya, 100 póló..." meg hogy "mások havi 100-200 ezret lelkifurdalás nélkül ki tudnak adni ruhára". Gyakorin nagyon szeretnek ferdíteni, kompenzálni azt, amit nem kéne (eleve anonim oldal...). Én sem vagyok eleresztve anyagilag, de havi 10-15ezret simán tudok költeni. Amúgy tavaly csináltam olyat, hogy januártól júniusig félretettem havonta 10ezret, és 60ból vettem magamnak egy szezonnyi ruhatárat.
2015. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én havonta veszek ruhákat. így jön össze az éves ruhatáram.Cipőre 10 ezer a minimum amit kiadok,maximum 30. Felsőkre maximum 8 ezret adok ki darabonként.Nadrágokért maximum 7 ezret. H&M Oldaláról szoktam rendelgetni.jelenleg is leárazás van.Nézz szét ott :) Én évente 100 ezret költök ruhákra minimum,de úgy,hogy én magam gyüjtöm össze rá,zsebpénzből,szülinapi pénz,karácson yi pénz stb :)
2015. dec. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Örülnék, ha annyit költhetnék havonta ruhára, mint te. Van, hogy egy egész szezonban nem tudok 10 ezret ruhára költeni.
2015. dec. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lányként a legnormálisabb dolog, ez független attól, mit engedhetsz meg magadnak.


Erről az jut az eszembe, hogy annak idején nem is az volt a fő bajunk, hogy nem lett volna pénz rá, hanem hogy nem volt mit megvenni. Nem azért, mert üresek voltak a boltok, hanem mert olyan katasztofálisan ízléstelen dolgokkal voltak tele (nem azért, de még nyugaton is), hogyha valaki bizony nem akart úgy kinézni, akkor kénytelen volt megtanulni varrni magának. Nem voltunk mi varrónők, de azért levágni, hozzávarrni, bevenni, átszínezni... Anno (sajnos) nem volt olyan ruhám, hogy az úgy lett volna, ahogy azt a ruhagyárban elképzelték. Vett az ember valami hasonlókat, amiből ki tudta hozni az elképzelését, és akkor otthon egy félnapos varrogatás... Na ezt csak azért mondom, mert végülis mindegy, hogy a pénz vagy az áruhiány miatt nincsenek meg az álmaid ruhái, ha el is lehet készíteni őket.


A másik dolog pedig az, ha jó az ember ízlése, akkor bizony jobban felöltözik egy turkálóból, mint aki magára aggatja a legocsmányabb márkás drágaságokat.


És hiába van valakinek 100 ruhája a szekrényben, abból van neki 5-10, ami tényleg bevált. Aki maga készíti a ruháit, annak elég azt az 5-10-et elkészíteni (vagy a megfelelő turkálóban felfedezni), amit valóban akar, és nem végigvásárolni éveken keresztül az összes ruhát, ami nem az általa megálmodott, hanem mindig csak próbálja velük közelíteni a saját álmait, de sose éri el őket. > azért van nekik már száz...

2015. dec. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

,,Én évente 100 ezret költök ruhákra minimum,de úgy,hogy én magam gyüjtöm össze rá,zsebpénzből,szülinapi pénz,karácson yi pénz stb :)''


Valamiért úgy érzem hogy az stb még a szülők lehúzása picit, vagy névnap vagy valami hasonló:)

Amúgy irigy is lehetnék mert azért évi 100.000 forint értékű ruhát tárolni és hordani... azért az egy emberes feladat, de főleg a hordás.

2015. dec. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem átlag mennyiségű ruhád van :)


Én azt szoktam azokat a ruhákat amiket nem hordok eladom és teszem félre a pénzt.

Suliba járok így kapok pénzt buszra/kajára ami marad szintén félre teszem.

És így nem kell aggódni hogy szüleimet húzom le pénzel :)

2015. dec. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó csak 1 kérdés, nem kötekedésből de... bérletre, kajára nem ők adják a pénzt?

Szóval érted:) attól hogy nem egyszer kérsz tőlük 5.000-t hanem havonta napi 100-300 forintokból összejön 5.000 attól ez még az övék:)

2015. dec. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!