Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » E-bay-en ez hogyan működik?

E-bay-en ez hogyan működik?

Figyelt kérdés
Most regisztráltam és van egy dolog, ami nem világos. Ruháknál van egy csomó , ami 0,01 GBP-ről indul és lehet licitálni. Viszont úgy tűnik, hogy az eladónak nem az adott egy darab terméke van, hanem több méretben, színben, stb. megvan az adott termék. Akkor mi értelme a licitálásnak ilyen esetben? Miért nincs egy fix ár? Most mindig egyszerre csak egyet árul belőlük, vagy hogy? Illetve létezik, hogy tényleg lehet új dolgokat venni pár tíz, vagy 1-200 forintért? Értem én, hogy kínai, de akkor is....Tapasztalt E-bayesek felvilágosítanának? Köszi!
2016. jan. 25. 11:20
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:

Mire lejár a licitálás, addigra még drágább is lesz, mintha azonnal megvennéd. Vagy legalábbis nem sok eltérés lesz. Ha több ugyanolyanja van, akkor valószinűleg ha megnyered az aukciót, akkor pl tudsz választani színt és/vagy méretet.

Többezres cuccot aukción se fogsz tudni gombokért megvenni.

2016. jan. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem csak ruháknál, hanem szinte minden termékkategóriánál van ilyen fajta aukció.

Ahogy az egyes is írta - az eladó abban bízik, hogy így többet kap érte, mintha fix áras "Buy now" aukción adná el.

Érdemes megnézni az eladó többi termékét, mert rendszerint több aukciót futtat párhuzamosan ugyanabból a termékből, sokszor csak 1-2 perces lejárai időbeli eltéréssel. Be kell tenni őket "Megfigyelt" listába, és csak a végén licitálni.

Arra figyelj, hogy sokszor a postaköltség több, mint az eladási ár, mert az e-bay az eladási árból számít jutalékot, a postaköltségből nem. Volt hogy meg akartam venni valamit, 2000 Dt volt a termék, és 12 000 a postaköltség! Más pedig akár 8000 ft-os terméket is ingyen postáz.


Ruhánál, ha nincs feltüntetve a konkrét terméknél a méret, akkor azt licit előtt tisztázni kell az eladóval!


Mondjuk, pont a ruha olyan, amit nem vennék ott, mert macerás a csere, ha nem jó a méret.

2016. jan. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!