Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit gondoltok a Népviseletekrő...

Mit gondoltok a Népviseletekről és úgy általában a hagyományőrzésről napjainkban?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
nekem tetszik..főleg a piacon áruló mamik nagy rakott szoknyája,és kendője! :)))
2010. márc. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Némelyik blúz meg mellényke annyira szép! Szívesen fel is venném, csak az baj, hogy nekem ez nagyon drága. Persze, elhiszem, hogy megéri, hiszen kézi munka, de sajnos akkor sem tudom megfizetni.
2010. márc. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%

Nekem nem teccik cikiiii... Az 50 éves mamáknak-papáknak jól áll de középkorúaknak ciki sztem...


pux.emogirl


!!!!!!és ezért nem kell ám fikázni!!!!!!!!

2010. márc. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

emogirl. majd rájösz 1év múlva.. taknyos:)



Nekem is tetszenek.Egyáltalán nem ciki. Csak az a baj hogy a sokkaknak ciki MAGYARNAK lenni :D Mindenki amerikaiakra akar hasonlítani.. pl avril meg emo..meg mindenstb.

2010. márc. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
53%
Szeretem a bű gatyát.
2010. márc. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én néptáncos vagyok és nagyon szeretem 13 éves létemre a hagyományt szerintem nagyon szép ruhák főleg a mezőségi népviselet amit látni lehet boltokban azok nem igazi népviselet a népviseletet csak egyes varrodákban varják !
2010. márc. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik a népviselet, főleg a kalocsai, az nagyon szép^^ Aki szerint ciki, az gyimó. Az emo... nah az a ciki picilány:P
2010. márc. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
37%
a hagyományőrzést én is csinálom, de a népviseleteket én csak tisztelem, nem hordanám.. inkább a mai ruhákban kéne hagyományt őrizni, táncolni, énekelni. így nem is lennénk visszamaradottak, csak simán fontos lenne a saját kultúránk és mint ahogy régen alap volt, most is annak kéne lennie.. hogy a zene egy magyarnak elsősorban a magyar népzene(saját tájegysége szerint), a tánc elsősorban a magyar néptánc.. a bulinak pedig alapvetően a táncháznak kéne lennie.. ez egy kicsi rétegnél még hála az égnek él, de nem vagyunk túl sokan :(..
2010. ápr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó a néptánc pont amiatt is szép, hogy eredeti ruhákba táncolják, egy farmerbe nincs olyan hatása.

Én népi táncolok, bár falun lakok nagyon sokan megbámulnak elég díszes a viseletünk: [link]

[link]

Én nagyon szeretem a régi dolgokat, akár a magyar paraszti viseletről van szó akár a világi divatról, még meg sem fordult a fejemben, hogy emiatt magyarkodó lennék, vagy ilyesmi, teljesen normális fiatal vagyok, ahogy a többiek is akik táncolnak, nem vagyunk elvontak, ahogy néhány nép táncosra jellemző. A hagyományőrzés nagyon fontos!

2010. jún. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

de szerintem akkor lenne "élő hagyomány", mert régen mikor népviseletben táncoltak akkor templomba is ugy mentek, vagy még régebben nappal is azt hordták. Tehát én ezért mondom hogy az rendben van mikor egy fellépésen a régi hagyományt bemutatjuk, de én nem hordanám utcai viseletnek és táncházba se.

utolsó előtti:)

2010. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!