Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A Seiko 5 búvárórák elég jó...

A Seiko 5 búvárórák elég jó minőségűek?

Figyelt kérdés

Értem a jó minőség alatt hogy: hosszú évekig képes lesz majd kiszolgálni problémamentesen?


Illetve még egy kérdés az automata szerkezet működésével kapcsolatban.

1. Itt tulajdonképpen egy hagyományos "felhúzós" óráról beszélünk amit az automata szerkezet felhúz?

2. Vagy pedig egy kis akkumulátort tölt fel a szerkezet?



2016. febr. 5. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem van Seiko 5 órám. Igényes szép, és időtálló stílusú. Nekem nem búvár van csak cseppálló, de simán viszem magammal szörfözni. Szóval összeszerelési minőség is franko, made in Japan, na :-)


Igen, ez egy mechanikus óra, egy inga van benne amit a saját súlya mindig lefele húz, tehát ahogy mozog az óra a kezeden, úgy ficereg az inga és ez húzza fel a rugót. 24 óra a járástartaléka, tehát ha teljesen felhúzott rugóval rakod le, akkor ennyit megy el nyugalmi helyzetben.

2016. febr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Végül nem Seiko hanem egy Orient Ray lett belőle. Most fognak jönni az új modellek ezért a jelenlegieknél készletkisöprések vannak elég jól leakciózva és ahogy néztem, eléggé korrekt szerkezetük van. Maga az óra így első blikkre nagyon jónak, tényleg minőséginek tűnik, de a fémszíjnak egy kicsit érdekes hatása van, egy kicsit "kotyogós/lötyögös". 2 év garit kaptam rá, a szerkezet pedig jól javítható. Aztán majd a meglátjuk hogy milyen lesz hosszabb távon.
2016. febr. 9. 13:36
 3/3 anonim válasza:
Nekem 1985 óta van Seiko 5-öm.Órást még nem látott.Pontos.Mindennapi használatban van.Még munkán is.Olajos a munkám,megmosom és ennyi.
2016. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!