Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A divattervezők kizárólag...

A divattervezők kizárólag ronda ruhákat készítenek?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból megnéztem pár hazai divattervező webshopját, de teljesen kiakadtam. Mérhetetlenül ronda, ízléstelen és utcára hordhatatlan ruhákat árulnak horror áron. Komolyan mondom, hogy csinosabban felöltözök a kínai piacról, mint az ő menőmanó boltjukból, ahol embert nem látni soha.

Nézegettem elegánsabb, hosszú ruhákat is, azt sem értem, hogy a modelleken miért totál a földet súrolják ezek a ruhák? Mert akkor maximum egyszer lehet felvenni egy ilyen 200 ezres darabot, hiszen egy este után az alja teljesen szétmegy és koszos lesz.

Miért kerül vajon 50 ezerbe egy egyszerű felső? Vagy 80 ezerbe egy körömcipő? Valaki magyarázza már ezt el nekem, mert én most nagyon kiakadtam :)



2016. febr. 19. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem Gallianonak pl rengeteg gyönyörűséges ruhája van!

Amúgy értem miről beszélsz... 99% borzalom egy divatbemutatón pl. De szerintem nem is a hordhatóségról szól egy ilyen hanem khm... inkább csak show?...

2016. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

de én nem a divatbemutatókon bemutatott darabokról írtam, hanem amiket a saját üzletükben árulnak az utca emberének. Nézegesd meg a webshopokat, milyen borzadályokat árulnak, pl:

[link]

[link]

[link]

2016. febr. 19. 15:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Jah bocsi... Kicsit felületesen olvastam el amit írtál...

Igen, igazad van. Itt nálunk is van 1-2 üzlet ami ilyen cuccokat árul. Nem tudom, ki vesz fel ilyeneket.

2016. febr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Kulcsszó: hazai.


Plusz a divat az divat, nem pedig trend. A trend a divat utcásított változata. Nagyon kevesen öltöznek divat szerint, a legtöbben csak átvesznek dolgokat, és trendesítik a divatot (hogy, mint már említettem, utcára hordható legyen).

2016. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A divat művészet. Az az tervező úgy fejezi ki magát. Ő nem dalban mondja el, hanem ruhában.


De amit írtál, nagyon igaz. A magyar tervezők nagyon bénák. Egyszer volt asszem a Marie Claire-nél ilyen cikk, hogy odaadtak hazai tervezőknek egy fehér inget, hogy kreatívkodjanak vele... szerintem siralmas volt.


Nagyon az akarás jön le, hogy szeretne különleges lenni, de nem az. Mondjuk itthon nincs is igény erre sajnos, de ha már tervezők, diktálhatnák a divatot.

2016. febr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!