Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Megéri Converse cipőt venni?...

Megéri Converse cipőt venni? Mennyivel jobb mint a kínai?

Figyelt kérdés
Üdv! Gondolkodtam, hogy veszek egy converse all star cipőt fehérben (hogy magas vagy rövidszárú azt nem tudom). De megnéztem és 18-20 körül van az ára. Amikor kisebb voltam (általános iskola) akkor tesire a többség a kb 1000 forintos kínai tornacipőket vette. Hamar szétment, mert futottunk, ugráltunk, fociztunk benne. De ha normál utcai használatra lenne akkor mennyivel bírná kevesebb ideig mint egy converse? 17/f

2016. márc. 20. 00:41
1 2
 11/20 anonim válasza:
Nekem rövid szárú fehér Conversem van. Nagyon szeretem. Eddig kibírt egy nyarat és semmi baja csak egy kicsit koszos. Szerintem 1000x jobb mint egy kínia tornacipő. Jóval kényelmesebb és ha a kezedbe veszel egy Converset meg egy kínai tornacipőt eléggé érezni lehet a különbséget.Bár a vélemények megoszlanak szerintem azért 1x érdemes rá pénzt költeni.
2016. márc. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Egyébként outlet store-ban szoktak lenni eredeti Conversek 13-16 ezerért.
2016. márc. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
34%

különbség hogy nincs márkajelzéssel ellátva, illetve hogy az 1500 as kínai cipőt nem viheted vissza fél évig hogy bevizsgáltasd.

De ha csak 4 hónapig is bírja akkor is évi 4.500-ból megvan míg egy konzert 20.000 körül mozog.

Ha minden áron tornacipőt akarsz venni akkor inkább valami kínai szerűség. Jobban megéri.


Azt megnézném hogy valaki hóban tornacipőt hord, vagy esőben. Nem a vízhatlanságukról híresek.

2016. márc. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Hóban és esőben én sem hordanám. Így tavasszal egy vékony utcai cipőt keresek. Valószínű, hogy deichmannban, tescoban vagy hasonló boltban fogok venni egyet. 20 ezret, de még ha outletes is 13-16 ezret is sajnálok egy sima tornacipőre kiadni főleg, hogy ennyire lutri a minősége.
2016. márc. 20. 18:08
 15/20 anonim ***** válasza:
Bar en leggyakrabban DC vagy Adidas cipot hordok, baratnom nagy Converse-fan. Mivel egyforma a labmeretunk es szerencsere a Converse elegge unisex, kozben hordom en is a cipoit. Engem nem nyugoz le a kinezetuk peldaul vagy nem mondom azt, hogy a minoseguk sokkal jobb, mint a toredekanbyiba kerulo utanzatok, de azt el kell ismerni szerintem, hogy nagyon kenyelmesek. Baratnom 1 part olyan 3 evig hasznal eleg intenziven, ez ido alatt mar elegge kifakulnak es sarkaknal kisse kikopnak.
2016. márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%
Nekem egy fekete bőr Converse cipőm volt amit 10 évig használtam, (napi szinten). Csak azért nem hordom már, mert más lett a stílusom.
2016. márc. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal kenyelmesebb az eredeti, nekem 5 eve hibatlan!
2016. márc. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha eredeti akkor nincs vele gond.

Nekem egy 3 éves simám van. Tavasztól nyár végéig ezt hordom többnyire. Oldalt a lábfej melletti részen, ha leguggolsz akkor ott megtörik a cipő ugye. Nekem ezen a részen egy kicsit elengedett, egy pöty Palmatex-et nyomtam fülpiszkálóval és hagytam száradni...


Sose értettem, valaki félév vagy év alatt hogyan tud egy cipőt szétcseszni.

Volt kínai cipőm is, van drágább is, de mind van már 3-5 éves.

2016. ápr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18%

03-20 01:33

"Conversem sose volt, kínai cipőim vannak, mind évekig bírta eddig, szóval nem hiszem hogy olyan rémes lenne. A márkás dolgoknál meg a márkanévért fizetsz sokat, nem a minőségre. Ha minőséget akarsz az nem 10szerese lesz a kínainak, hanem 100szorosa."


Ez így van. Egy Conversnél a márkát fizeted meg. Egy Jordannél meg a minőséget is. :) Nem véletlenül kezdődnek 50 ezernél a jobb fajták. Full bőr, megfogod, érzed, hogy van benne anyag. Én ezért veszek inkább prémium cipőt. Jordan párti vagyok, és lehet, hogy egyszerre fizetsz ki érte 60 ezret, de azt hordod 6-8 évig úgy, nem hullik le a talpa és olyan kényelmes, hogy le sem akarod venni, miután beleléptél. Én mondjuk kínait nem hordanék, mert kényelemben tuti sehol nincs a megszokotthoz, valószínűleg a lábnak sem tesz jót, és igazából hosszútávon is egy komolyabb kategória éri meg jobban.


50 alatt márkás cipőt nem is nézek.

2016. ápr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szia, csak hogy valami pozitívat is hallj a márkáról!

5 converse cipőm van, a legrégebbim 7 éves, a talpa elkezdett lejönni amit megragasztottam, ezen kívül semmi baja (nem, nem is koposltt meg annyira a színe sem.)

Van szenkívül még egy kb 6 éves magasszárú, annak azon kívül, hogy fakóbb, semmi baja.

A többi meg vagy pár hónapja vagy 3 éven belül vett.

Számomra ez az a márka amiben teljes mértékben megbízok, sosem okozott csalódást, míg a kamu converse amit ajándékba kaptam bírta 3hónapig, addig hát a legrébebbit már ugye 7 éve hordom.

Persze nyilván váltogatva van folyamatosan, de szerintem nagyonis megéri ilyenre költeni. És nem, nem csak a nevet fizeted meg, hanem itt elég erősen a minőséget is.

22L

2019. okt. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!