Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Megéri Converse cipőt venni?...

Megéri Converse cipőt venni? Mennyivel jobb mint a kínai?

Figyelt kérdés
Üdv! Gondolkodtam, hogy veszek egy converse all star cipőt fehérben (hogy magas vagy rövidszárú azt nem tudom). De megnéztem és 18-20 körül van az ára. Amikor kisebb voltam (általános iskola) akkor tesire a többség a kb 1000 forintos kínai tornacipőket vette. Hamar szétment, mert futottunk, ugráltunk, fociztunk benne. De ha normál utcai használatra lenne akkor mennyivel bírná kevesebb ideig mint egy converse? 17/f

2016. márc. 20. 00:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
3 éven keresztül hordtam a conversem, télen, nyáron, esőben hóban. Ennyi idő alatt két oldalt elszakadt a gumírozás ott ahol hajlik a láb és kifakult a színe. De ugyanúgy hordható most is, csak már nem olyan szép.
2016. márc. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nekem Deichmannos volt, elég hamar szétment és nem is volt kényelmes. Igazából lutri, lehet hogy kifogsz egy olyat ami sokáig bírja, de az is lehet hogy egy szezont se bír ki. Meg én azt vettem észre, a kínais cipők egyre rosszabb minőségűek, főleg a talpukból kisprórolják az anyagot, minél nehezebb valaki, annál hamarabb okoz ez problémát.

A Converse meglepően kényelmes, ahhoz képest hogy "csak" egy tornacipő. Amíg nem volt a lábamon nem hittem volna el.

2016. márc. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Sokaktól sokfélét hallok. Van aki nagyon dicséri a converse-t van akinek fél év alatt szétszakadt oldalt a talprésze (láttam, mert osztálytársamé volt). Olyan is van szintén az osztályban aki néhány ezer forintért vesz "okosba" "converse-t". Gondolom hamis. Ezért vagyok dilemmába, hogy ha az olcsó kínais vagy valamilyen cipőboltos, netalántán hamis converse is bírja ugyanannyi ideig akkor miért vegyek eredetit. Ha veszek 20-ért egy eredeti converse-t és optimistán nézve 2 évig jó is lesz, akkor amit 2000-ért vennék kínai csak 2.5 hónapig bírná? Tízszer annyiba kerül de jobb is tízszer annyival? Mert ha egy kínais vagy esetleg hamis bírja kb fél évig akkor inkább azt veszek.

A másik, hogy hiába vigyázok a cipőimre sokan gyökér módjára kárt okoznak benne. Volt, hogy ráléptek korcsolyával a cipőmre és szépen el is vágta, neki persze fel se tűnt. Szóval ha valami baja lenne önhibámon kívül akkor azért mégse akkora kár egy olcsóbb cipőért.

2016. márc. 20. 01:10
 4/20 anonim ***** válasza:
20%
Conversem sose volt, kínai cipőim vannak, mind évekig bírta eddig, szóval nem hiszem hogy olyan rémes lenne. A márkás dolgoknál meg a márkanévért fizetsz sokat, nem a minőségre. Ha minőséget akarsz az nem 10szerese lesz a kínainak, hanem 100szorosa.
2016. márc. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Biztos van olyan dolog, aminél nem annyira lényeges, hogy márkás gyári, vagy olcsóbb akármilyen utánzatot veszel. A cipő szerintem pont hogy nem egy ilyen dolog. Persze el lehet gondolkodni azon, hogy egy egyszerű vászon tornacipő(nek titulált) darabon mi kerül 20.000 Ft-ba, de erről lásd az ismert jelenetet a fotelről :D Szóval én inkább a gyárit javasolnám, ha már. Az igaz, hogy megvannak a tipikus gyermekbetegségei a Converse-nek is, például sokat használva oldalt, a lépési hajlásnál szeret eljönni a szövetrésztől a gumi. Ettől függetlenül sok mindenhez felvehető például egy fehér.
2016. márc. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ohóó de vártam már egy ilyen kérdést! 16ezer ftért vettem tavaly converse cipőt márkaboltban.pár hónap után levált az oldala. Elvittem cipészhez, 2 ezerért visszaragasztotta. 3 hónap után újra levált. SOHA DE SOHA nem dobok ki ennyit egy cipőre!!! A kínaiban ugyanezek vannak logo nélkül,ugyanaz a minőség. Volt olyan ami 3 évig húzta és utána is csak azért dobtam ki mert untam. A conversre költött 18 ezremből 6 vagy akár 9 kínai cipőt vehettem volna. Még ha azt vesszük,h legrosszabb esetben fél év alatt tönkremegy (nem fog),akkor is van fél évig 6-9 pár különböző cipőd,azaz minden nap mást vehetsz fel,nem ugyanazt nyúzod.

Én már nem veszek drága cipőt! Van egy méregdrága Guess bőrcsizmám, 5 éve hibátlan,de mire megyek vele,ha a talpa annyira féq

2016. márc. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,véletlen elküldtem mielőtt befejeztem volna. Szóval a guess csizma talpa annyira fényesre van kopva,hogy életveszélyesen csúszik. Van csomó drága zara cipőm is,azok is rég megvannak de annyira unom őket h sose hordom. Plussz ki is vannak tágulva,hiába néznek ki még mindig jól,kényelmetlenek. Szóval részemről csakis kínai cipő jöhet szóba. Azt meg csak mondom,h a h&m,deichman stb. boltokban konkrétan kínai cipőt árulnak.
2016. márc. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Megéri, sokáig bírja utcára.
2016. márc. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nekem eddig egy conversem volt és van. Elég jól bírja, mondjuk nekem szerencsém volt vele, mert akciósan sikerült megvenni. Tényleg nagyon kényelmes és jól bírja. Amit még én ajánlanék az a vans. Én jobban szeretem mint a converset, nekem kényelmesebb, de ez persze mindenkinél más. Ha converset szeretnél akkor azt vegyél nem fogod megbánni. Tényleg kicsit túlárazottnak tartom én is, tekintve, hogy csak egy sima tornacipő, de azért sokkal jobb minőségű, mint egy kínai.
2016. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy tovább bírja-e, nekem 2 pár Converse tornacipőm volt, de mindkettőt eladtam pár használat után, mert szülés után már kicsik voltak, előtte meg azért nem igazán hordtam őket, mert baromi kényelmetlenek voltak :D

Viszont esetleg a kínai és a Converse között egy áthidaló megoldás nem jöhet szóba? Tegnap voltam SportsDirect-ben (a székesfehérvári nagy Tesco-ban), volt egy csomó Dunlop meg Lee Cooper tornacipő, 3-4 ezer forintos árakon. Szerintem a kínai boltos párszáz forintosnál biztosan sokkal jobb minőségűek, árban viszont töredéke a Converse-nek.

2016. márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!