Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit tegyek? Túl gyakran...

Mit tegyek? Túl gyakran változik az ízlésem. Lehetséges hogy még mindig nem találtam meg a stílusomat?

Figyelt kérdés

Olyan 4 éve kezdtem el igazán önállóan öltözködni, és mindig tévesen ítélem meg hogy rátaláltam-e már a stílusomra. Megveszek valamit, és következő gardróbfrissítéskor már megint nagyon más dolgok tetszenek mint amiket előző évszakban hordtam pl. Pedig legtöbbször egymáshoz illő, kombinálható cuccokat veszek meg (főleg turiban ahol nem olyan drága, sose jövök el úgy hogy ne passzolna szinte minden mindennel, élvezem is összeválogatni őket) + azt is figyelem hogy a már meglévőkhöz fel tudom-e venni amit megveszek.

Mégis kifolyik a ruha a szekrényemből (nincs annyira durván sok, de kollégista vagyok és kicsi a hely, szerintem ilyen élethelyzetben nem szabadna hogy ennyi legyen mert nem praktikus), reggelente alig tudok összevakarni egy outfitet mert a szekrény mélyére már nem látok be...

Imádom a cuccaimat, a környezetem szerint stílusos vagyok és előnyösen öltözködöm. Ők lehet nem érzik hogy belül milyen bizonytalan vagyok sokszor, meg hogy nagyon sok ruhámat azért vettem mert láttam hasonlót azokon a lányokon az egyetemen akikhez szeretnék felérni. Habár sok dolog jól áll és a testem is modellméret kb., mégis gyakran érzem magam rosszul a ruháimban. Néha már arra gondolok hogy innentől csak farmert és pólót hordanék legszívesebben, max a cipőt variálnám, és mindenem ugyanúgy nézne ki, annyira lehetetlennek érzem hogy megtaláljam "magam". Hiába áll jól majdnem minden alkatilag, a legigénytelenebb, fiúsabb cuccaimban érzem magam csak felszabadultan. Van valami megoldás, hogy ne kelljen gardróbot cserélnem ennyi év stíluseresése után már megint? Lehet ennek köze ahhoz, hogy a napi tevékenységem miatt a kényelem került első helyre? (egész nap egy műteremben koszolok és zavar ha közben a ruháimat kell félteni, vigyázni rájuk). Hogy legyek csinos, ha a szoknyáim, blúzaim, magassarkúk már kb a szekrény mélyén hevernek mert nem tudok dolgozni bennük? Szeretném már megtalálni magam öltözködésben, 23 éves létemre ideje volna. Valami tanács? (ne kíméljetek, tényleg nagy behatásra lenne szükségem hogy kicsit leálljak ezzel mert már szenvedek tőle hogy ennyire fontos a külsőm. Bánom hogy nem valami divatszakmát tanulok, de ha később még lesz is rá lehetőségem, jelenleg még máson dolgozom, és úgy érzem ez a folytonos divatolás meg versengés más lányokkal csak energiát vesz el a fontos dolgokból)



2016. márc. 22. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Neked vásárlási mániád van, "BOLTKÓROS" vagy. Hidd el, az ember minden életszakaszban változik, vele együtt a divat és az is ami neki tetszik( a stílusa). Én is teljesen más ruhákat hordok, mint pár éve. Ha műteremben vagy minden nap farmert vegyél, amit nem sajnálsz, ha irodai munkád lesz, majd ráérsz öltözni. Amit meg legalább 2 éve nem vettél fel, add el (Jófogás, Vatera stb). Gondold át, milyen sűrűn milyen évszakban hányszor veszed fel ugyanazt és rájössz majd, miből van sok. Próbáls semleges klaszik darabokat venni, amik örökzöldek, mint egyenesszárú kék farmer, normál fekete bőrdzseki, klasszikus fekete körömcipő, semleges sportcipő, stb.
2016. márc. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is attól tartok már egy jó ideje, hogy az lettem :') Mert akárhányszor megváltozik az ízlésem kétségbeesetten megyek bevásárolni. Közben meg haragszom magamra folyamatosan, mivel csalódás hogy nem állok be egyetlen stílusra hosszabb időn át. Ezek szerint az ízlés változása normális, szóval a vásárlási szokásaimon kéne javítani... Amúgy van farmerem bőven, de pont hogy azokat sajnálom legjobban műtermi munkára, mert bár turis vagyok, a farmerjeimre inkább többet áldozok és újonnan szoktam őket venni. 6 db farmerem van, nagyon szeretem őket és pont azért rettegek hogy tönkremennek majd, így alig merem hordani. Sok ruhámmal vagyok így, hogy féltésből nem veszem fel, így lyukadok ki végül sokszor a hosszú semmilyen póló és a kevésbé féltős farmer, vagy nyúzós leggings + sportcipő mellett. Azt hiszem akkor csak el kéne fogadnom hogy a csinoskodás az irodisták kiváltsága, mert a mostani kilátásaim szerint én sosem fogok olyan helyen dolgozni. :) Az utóbbi pár hónapban próbáltam inkább alapdarabokat venni, amit te is írsz, ez tényleg segített picit mert ezekhez gyakrabban nyúlok reggelente. A régebbi cuccaimmal inkább az a baj, hogy sokkal bohémebbek, feltűnőbbek, meg sok köztük a "féltős". Szerencsére a "másokon láttam nekem is kell" típusú cuccok max 5%-ot tesznek ki a ruhatáramban, csak beleírtam azt is, mert már minden kétségbe ejt. Azért betudom annak a szélsőséges váltásokat, meg mennyiséget, hogy tinédzserkoromban nem adatott meg kitapasztalni az öltözködést, a helyi kínaiból vett anyukám ruhákat, és ennyiből állt a gardróbom. Úgy érzem a bőség zavarában elvesztem mikor felkerültem egyetemre és láttam hogy itt mennyire jól néz ki mindenki...
2016. márc. 22. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!