Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nincs érzékem az öltözködéshez...

Nincs érzékem az öltözködéshez, hogyan javíthatnék ezen?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, de tök béna a divathoz. Legjobb barátnőm mondta pár hónapja, hogy nagyon rossz ízlésem van, fakó színeket hordok, föld színek, koszos szürke, és ezek nem állnak jól a bőröm és a hajam, szemem színéhez, a hajam miatt, hosszú, egyenes volt, vénkisasszonyos az arcom. A hajam azóta levágattam váll alattig érőre, de szeretem laza kontyban vagy copfban hordani. A hajam befestettem szőkére, az jót tett, fiatalosabb hatást kelt. Cipőkhöz sincs ízlésem, anyuval most beszéltük, mikor selejteztem a cipőket, hogy amit én vettem, nem akarta mondani, de tramplis volt. Apukám szerint Koncz Zsuzsás volt a hajam, és szürke kisegérnek nézek ki, pedig csinos vagyok, ha kiöltözök, miért nem teszem gyakrabban. Szeretném is. Ciki vagy nem, én nem tudok vásárolni butikban, anyut kérem meg, hogy vegye meg, én meg kifizetem, mert ő ért is hozzá, hogy mi áll jól nekem, divattervező mellett dolgozik. Igaz úgy is mindig ugyanazokat a farmereket hordom, ugyanazokkal a felsőkkel, pedig tudnék válogatni. Eldöntöttem a sok kritika után, hogy változtatok, amúgy nem vagyok csúnya, sem annyira tramplis, csak tök átlagos, most kinéztem egy csajt, akinek a stílusa tetszik, és megpróbálok hasonló ruhákat hordani, már nem másolni, csak, ami nekem tetszik, a hajam is változtattam, azt fodrász tanácsa szerint. Mit tehetnék, hogy jobb ízlésem legyen? Azért nyugdíjas koromig nem vetethetem anyuval a ruháim, cipőim. Esküszöm nem kamukérdés. Időnként veszek divatmagazinokat, most is vettem hármat, hogy valamit magamra szedjek belőle, nézek divatblogokat, gondolom ha valakinek érzéke van hozzá, nem kell órákat próbálnia ruhákat, hogy miben néz ki jól...én nem így vagyok vele, így is teljesen elveszett vagyok, szerintem sok felesleges cuccom van, nem tudom mit mivel lehet kombinálni, hogy jól nézzen ki, nem tudok egy alapruhatárat összeállítani, folyton selejtezek, adogatom el a cuccokat, amiket egyszer sem hordtam...Amúgy vékony testalkatú vagyok, 165 cm, 48 kg. Átlagos kinézetű lány vagyok. Nem értem más lányok hogy tudnak zsigerből jól öltözni, pedig még érdekel is valamennyire a divat, tudom mi divatos, azt is tudom mi tetszik, csak magamon nem tudom alkalmazni...

2016. márc. 23. 19:24
 1/2 anonim válasza:
49%

Menj el egy olyan boltba, ami viszonylag kicsi, esetleg magán, és kérd az eladó segítségét, hogy mi áll jól neked. Valószínűleg jobban figyelnek rád ott mind pl egy newyorkerben..:)

20L

2016. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ne add fel a divatblogokat. A divatmagazinok is jók, de blogokon többféle stílusokat találsz. Ajánlom még a lookbook.nu nevű oldalt, mert ezen nem mindig csak modell alkatú lányok vannak, szóval keresgélhetsz olyat akinek az alkata, színei hasonlítanak a tiédhez. És próbálj meg kilépni a komfort zónádból. Csinálhatod úgy, hogy minden nap 1új dolgot beleviszel az öltözékedbe, akár a legapprób kiegészítő is megteszi. Így idővel hozzá szoksz a változatossághoz. Sok sikert!
2016. márc. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!