Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Férfi vs nő zippzár?

Férfi vs nő zippzár?

Figyelt kérdés

Ugyebár általában úgy van, hogy a férfi ruhák, pl. egy kabát zippzárja a bal oldalon van (ha úgy nézzük az oldalt,hogy rajtunk a kabát), a nőié pedig a jobb oldalon.

Vettem egy férfi kabátot, ami kimondottan férfi, nem uniszex,de jobb oldalon van a zippzár.


Ez miért lehet? Gyári hiba? Vagy van olyan férfi kabát, amit így gyártanak?


Ha számít valamit, akkor DC márkájú.



2016. ápr. 5. 20:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy cipzár, nem tudom melyik írási mód a megfelelőbb.
2016. ápr. 5. 20:43
 2/8 anonim ***** válasza:
Az egyik (férfi) pulóveremen jobb oldalon van a cipzár (mondjuk csak 1 ilyenem van), a kabátomon meg pont bal oldalt :D persze ez csak tapasztalat, de szerintem nem hiba :)
2016. ápr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Illetve még egy patentos sor van rajta, de az szerintem a "szabvány"-nak megfelelően. Ha úgy nézem,hogy rajtam van, akkor a jobb oldalon kell összepattintani a patentokat.
2016. ápr. 5. 20:49
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Esküszöm, ismét egy kérdés, aminek a megszövegezését nem értem. Tudomásom szerint a cippzárnak két fele van és ezeket kell összehúzni, azaz a kabát bal felé van a cippzár egyik fele és jobb felén másik fele. Nagyjából a középvonalban illeszkedek össze, monduk így: a fejtől a köldök felé vezető vonalban. Férfi kabátnál a cippzárt elfedő hajtóka a baloldali kabátfélen van, női kabátnál meg a jobboldali félen.
2016. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4: gondolom magára a kocsira gondolt.


Én úgy vettem észre hogy vannak eltérések, nem teljesen következetes hogy melyik oldalra teszik.

2016. ápr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ennek régen volt jelentősége, manapság már nincs szabvány hogy női-férfi melyik oldalon legyen, mindenfélét gyártanak. Ez nem hiba.
2016. ápr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
"Kocsi" ha így nevezik, akkor igen, arra gondoltam. De szerintem ez a lehet,hogy nem teljesen megfelelő megfogalmazásomból is egyértelmű volt.
2016. ápr. 5. 21:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha igaz lenne ez a bal oldal,jobb oldal akkor eleg sok not latok ferfi nadragba..

Egy idoben direkt ezt figyeltem es volt olyan nap amikor mindegyiken balrol jobbra volt a hajtoka ahogy az allitolagos fiu nacikon.

En rutinossan vasarolok nacit ezek utan amelyik kenyelmes ,legyen az noi vagy ferfi mindegy mert hat ugye eleve a nadragrol beszelunk az ferfi ruhadarab..

Ezen szerintem ne rugozzal a csajok is szharnak az egeszre,hogy merre van a nadrag hajtokaja mit ahogy a pelda mutatja..

2016. ápr. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!