Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az irhabunda/mellény készitésé...

Az irhabunda/mellény készitéséhez a bárányt megölik? Vagy csak a lenyirt gyapjút használják fel?

Figyelt kérdés
Láttam a neten egy gyönyörü irhamellényt, nagyon tetszik! De ha emiatt az állatnak el kellett pusztulnia, akkor inkább nem kell!!

2016. jún. 22. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Igen, általában megölik. Viszont a hozzáállásod példaértékű.
2016. jún. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ne foglalkozz vele. Az a bárány már halottabb nem lesz. Vedd meg, legalább nem halt meg hiába.
2016. jún. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Irha=bőr, ami csak a szőréből van az a gyapjú és a nemez
2016. jún. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2. Ha mindenki így gondolkodik, akkor emiatt újabb es újabb bárányt ölnek meg, mert úgyis lesz aki megveszi.
2016. jún. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
De a birkát úgyis levágják a húsáért, akkor már nem mindegy, hogy a bőréből mit csinálnak??
2016. jún. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
A bárányokat nem a bőrükért tartják, hanem javarészt a húsért és bundáért. Amikor a birkapörköltbe valónak vágnak, akkor a bőrét simán nem dobják ki, hanem továbbadják ruhakészítésre. Szoval ilyen mentalitással inkább húst ne egyél. Egy ember több állatot megeszik a húsáért, mint a ruhánakvalóért. Ezzel a gondolkodással nem segítesz semmit.
2016. jún. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Birkahúst sem eszem! De a húsban lévő fehérjére az embernek szüksége van, mig ez egy divatos ruhárol nem mondhato el.
2016. jún. 28. 22:12
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
De akkor, ha már úgyis meg kell halnia, akkor legalább a bőre ne vesszen kárba. Szerintem vedd meg, ha tetszik. Egy angóranyúl terméket én sem vennék meg, de egy irhamellényt simán.
2016. jún. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A báránynak miért van kevesebb joga az életéhez mint az angóranyúlnak? Azt a mellényt méretre készitik, vagyis még nem ölték meg érte!
2016. jún. 29. 08:33
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem, nem méretvétel után ölik le az állatot, max ha nem veszel felhasználják másra.

Nincs több jogosultsága egy angóranyúlnak az életre mint egy báránynak, de az hogy az angóranyulat általában lenyúzzák és a többit kidobják az értelmetlen, ugyanígy a csincsilla, róka, menyét bundánál. A marha, disznó, báránybőrrel úgy vagyok hogy mivel alapból meghalna az állat a húsáért így inkább akkor már mindent használjunk fel és így több értelme, haszna lesz szegény halálának, nem csak eldobják. Ez nálam afféle tisztelet dolog, ha elpusztítok egy állatot a saját javamra, azzal legalább megtisztelem hogy minél több részét felhasználom hogy ne legyen olyan része amiért feleslegesen kellett meghalnia. Ha érted mire gondolok.

2016. jún. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!