Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit tehetnék tesómért? Nagy...

Mit tehetnék tesómért? Nagy bajba lesz ha így halad tovább

Figyelt kérdés

Nővérem 21 éves,egyedul él már tobb,mint 5 hónap dolgozik és szüleim is támogatják néha anyagilag a baj viszont az,hogy nem megfelelően osztja el a pénz...mindigis jóétvágyú volt,feltételezzük mostis. Viszont észrevettuk,hogy fogyni kezdett mikor elmentunk hozzá láttuk,hogy a konyhába alig van kaja viszont a szoba mint egy butik kb annyi ruhája lett,anya mondta ezt nem fogja finanszirozni,hogy ruha,pláne ennyi azota nemigazán ad neki. Igy mégkevesebbet költ ételre jelegkeg -10kg nal jár. (55kg) képes éhezni csak hogy mégtobb ruhát vehessen


Miert vesz ennyi ruhát,hisz szuksége sincs ennyire?

Képes éhezni csak,hogy mindennap vagy 2 ruhát megvegessen?

Hogy lehetne rajta segíteni? :(

Miert csinálja ezt? :(


2016. júl. 25. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Pszichológia szakos hallgató vagyok, így a tanultak alapján próbálok segíteni. Ezt nevezhetjük egyfajta pótcselekvésnek. Illetve, mivel mondtad hogy egyedül él, ez a vásárlás mánia az egyedüllétét kompenzálja. Ezzel tölti ki az űrt magában. Hidd el, az a baja hogy magányos! Kell neki egy pasi, vagy valaki. Remélem tudtam valamelyest segíteni
2016. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen koszonom segitettél,mert igy hogy belegondolok elég maganyos lehet egyedul a vasarlas meg biztos picit kárpotolja :/
2016. júl. 25. 14:35
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Én azt nem értem miért kell mindenben valami hibát keresni vagy azt gondolni hogy kattant, magányos, éhezik, stb. 55 kilóval még kb ideális súlyban lehet, habár nyilván magasságtól is függ. Gondolom neki a szórakozása a vásárlás, van ilyen, más elcigizi ezt a pénzt vagy elkölti bulikra, drogokra, játékokra, autójára, akármire, ő vásárol, neki ez a jó, ennyi. Miért kéne segíteni rajta? Semmi baja nincs. Ha meg annyira aggódtok azért hogy nem eszik eleget, amit amúgy kétlek, akkor kaját vigyetek neki, ne pénzt adjatok.
2016. júl. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta hogy hiba. Ez egy tény. Hogy magányos.
2016. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt hívják boltkórosnak. Van aki nem veszi komolyan, kineveti, de ez egy létező betegség és a nővérednek segítségre van szüksége. Ha felsem veszi azokat a ruhákat amiket vásárol, akkor biztosan boltkórosnak mondható.

Üljetek le vele, beszéljétek meg, mondjátok el neki a véleményeteket. Mivel aggódtok érte, feltételezem vagytok olyan értelmi szinten hogy ezt rendesen kezeljétek. Szakorvoshoz se árt elküldeni, de persze ne azzal indítsatok hogy "bolond vagy húzzál pszichológushoz". De ha vagytok olyan jóban, hogy megnyíljon nektek akkor orvos se kell.

Pénz helyett vigyetek neki rendes ételeket, látogassátok gyakrabban és lehet nem ártana beszereznie egy kisállatot. Gondolom egy kiskedvencet csak nem fog éheztetni egy ruha kedvéért és nem fogja magányosnak érezni magát.

2016. júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak kikerült a szülői kontroll alól és kiéli magát. Nem szólnak bele. Nem néznek a körmére.

A kajával meg sokan úgy vannak eleinte, hogy otthon csak úgy termett, aztán ha magadnak kell megvenni a drága hozzávalókat (munkaidő után persze, a kevés szabadidődben), saját keresetből éss még utána nekiállni megcsinálni... ilyenkor jön az instant ramen és a rendelt kaja. Aztán elég hamar rájön az ember arra is, hogy így se lehet élni. :D

Ha elzárják a pénzcsapot, majd kénytelen lesz visszafogni magát és átértékelni a prioritást. Ha úgy se megy és életveszélybe sodorja magát, én ott már nem udvariaskodnék vele, küldeném a zárt osztályra, mert akkor komoly a baj. De annak már lettek volna jelei eddig is, abban biztos lehetsz.

(Amúgy biztos sokat költ? Én pl az utóbbi pár hétben megdupláztam a ruhatáram fillérekből, mert találtam egy egész olcsó, de nagyon jó turit. Szóval nem vitt csődbe, látszatra mégis rengeteg. :D)

2016. júl. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hat a ruhak amik vannak neki most ujjak azok márkásnak tűnnek :/
2016. júl. 25. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!