Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ti is azt vettétek észre,...

Ti is azt vettétek észre, hogy nagyobb ruhákat készítenek a méretezésekhez képest vagy csak szerintem van így?

Figyelt kérdés
Leginkább az ilyen úgymond "plázás" üzletekben szoktam vásárolni pl. New Yorker, H&M, C&A, Orsay, stb... Fel szoktam próbálni a ruhákat mert pl. a szabásától is függ, hogy mekkora kell, de már úgy nagyjából tudtam, hogy melyik üzletben mekkora a pl. nadrág méretem. A múltkor bementem az Orsay-be mert ott már régebben voltam és végül S, XS méretű felsőket vettem, holott-otthon meg is néztem- leginkább M, L méretű felsőim voltak onnan (nem fogytam, nem lettem kisebb) és már máshol is tapasztaltam ilyet. Például a Tesco F&F ruháinál vagy KIK-ben is szerintem picit nagyobbak mint, amekkorának az ember elképzeli. Nem tudom, hogy ez miért van...Lehet, hogy van olyan, aki örül neki, hogy kisebb szám van beleírva a pólójába, de szerintem ennek semmi értelme nincsen. Ráadásul kisebb ruhákat nem gyártanak és van olyan ismerősöm, aki S, XS ruhákat szokott hordani, de vannak boltok, ahol már nem tud vásárolni mert az XS is nagy rá pl. a Lidl-ben sem, hogy most egy másik üzletet mondjak. Tudom, hogy sok az olyan ruha, ami direkt bő, oversized fazon, de például egy ingnél, blúznál szerintem egyáltalán nem szép, ha lóg az emberen. Ezt csak én képzelem be magamnak vagy más is tapasztalta?
2016. júl. 29. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

igen, ezt én is észrevettem. pár éve még M/L méreteket vettem inkább és igaz, hogy azóta fogytam valamennyit, na de nem annyit, hogy most még gyakran az S is nagy legyen. az a vicc, hogy nem vagyok csontsovány, hozzá még magas is vagy és tényleg néha kell az XS-es méret. akkor mit csinálnak az igazán vékony, alacsony lányok?

mostanában minden oversized meg bő fazonú.. na de ennyire?? a zarában a múltkor az XS-es rövidgatya bő volt a derekamra, pedig nem is 60-as. nem értem ezt.. mondjuk még mindig jobb érzés, mint amikor olyan a számozás, hogy a 38-as farmer kb ránézésre 8 éves kislányokra megy csak fel.

2016. júl. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is feltűnt. 165 cm vagyok, és 55 kiló, szóval normál súlyú. Felül S-es, alul M-es. Ehhez képest H&M-ben és a New Yorkerben Xs-es felsők a jók, és S-es nadrágok...
2016. júl. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt azért van, mert sok nő szívesebben vásárol olyan helyen, ahol legyezi az önbizalmát, hogy ő S-es ruhába is belefér...

Másrészt van egy olyan tendencia is, hogy egyes nők olyan ruhákat vesznek fel, ami egy 10 évesre is kicsi lenne. Gondolok itt pl a 10 centi magas pici nacikra, a hát közepéig érő hónaljmelegítő kis farmerkabátkákra, köldök felett végződő szoros, apró pólókra, sípcsont közepéig alig érő skinny farmerokra. Persze, hogy nagy így a S is.

2016. júl. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!