Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szoktatok ruhát rendelni...

Szoktatok ruhát rendelni eBay-ről? Esetleg bármi mást? (többi lent)

Figyelt kérdés

Konkrétan menyasszonyi ruhát szeretnék rendelni, de több mindentől félek. Pl. ami esetleg túl olcsó, félek, hogy rossz minőségű lesz, ami pedig túl drága, azt a pénz miatt félek megrendelni. Vannak tapasztalataitok? Ha már rendeltetek ruhát (bármilyet), az mennyire volt jó minőségű? Lehet reklamálni? Esetleg kicserélni? Vagy visszakapod a pénzed? És mi a helyzet a vámmal?

Még sosem rendeltem eBay-ről, szóval fontos lenne! Köszönöm!



2016. szept. 4. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Rendeltem már ruhát, főleg ázsiai eladóktól. Sajnos hogy élőben milyen, azt elég nehéz megítélni, ezért jobban ajánlom az aliexpress nevű oldalt. Ugyanolyan kb. mint az ebay, picivel olcsóbbak a cuccok, és a terméknél az feedback fülön meg lehet nézni, hogy az azt megvásárlók milyen képet raktak fel róla, illetve értékelik is. Egyébként a minőség persze attól is függ, honnan rendeled. Az ázsiai dolgokkal nagyobb esetben van probléma, mint a márkás ruhákkal, nyilván. De sok esetben szerintem még így is megéri rendelni, mert ha probléma van a ruhával (szakadt, nem jön meg, eltér a mérettáblázattól, ami fent van a terméknél stb.) akkor visszautalják a pénzt. Nagyobb értéknél picit meglebegteted a negatív feedback lehetőségét, és ettől megijednek az árusok :) Vám és áfa van, EU-n kívül 22 euró felett, de erről a gugliban tudsz bővebben tájékozódni.


Szóval ha még bőven van időd, hogy megérkezzen a ruha (pl. több hónap), akkor érdemes szerintem megpróbálni, vannak fent nagyon szépek :)

2016. szept. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 BulmaSwan ***** válasza:
Fúú.. Esküvői ruhát ne rendelj. Tele van a net ilyen estélyi/esküvői ruhákkal, amiket rendeltek ebayről és hasonló oldalakról és baromira nem úgy néz ki, ahogy a képen. Olcsó anyagból volt és még méretre sem volt jó. Visszakaphatod a pénzed, ha reklamálsz, de nem hiszem, hogy megérné kipróbálni. Ha olcsón szeretnéd (és ezért akarsz rendelni) akkor inkább vaterázz (vagy jófogáson is találhatsz) egyet magadnak. Linkelek egy videót (angolul van, de mégha nem is érted, láthatod milyenek lehetnek a ruhák, ha rendeled őket) https://www.youtube.com/watch?v=q70qNJ8U2UM
2016. szept. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BulmaSwan ***** válasza:
2016. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!