Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tényleg igaz, hogy a legdrágáb...

Tényleg igaz, hogy a legdrágább ruhadarabok, kiegészítők (luxusmárkák) évtizedes darabok? Akinek van dizájnercucca/terméke, leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Nem tehetem meg, hogy ilyen üzletekben vásároljak, viszont kíváncsi lennék a véleményekre. Mivel ezeket a darabokat nem hétköznapi viseletnek szánják, kíváncsi lennék: Tényleg igaz, hogy egy 2000 eurós Fendi táska vagy egy 1700 eurós Burberry kabát évtizedekig is bírja a strapát?

#Burberry #luxusmárka #dizájnercucc #dizájner termék
2016. szept. 8. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Nem tudom, hogy igaz-e? De az ilyen cuccok legfeljebb egy két évig divatosak, és mennek a szekrény mélyére.
2016. szept. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem gondoltam.. :-O Azt hittem, sosem mennek ki a divatból.
2016. szept. 8. 15:50
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Marhaság, ha nem túl csicsás, alapdarab, akkor tényleg sokáig jó. Szokott lenni pl Katalin hercegnőről olyan összeállítás hogy mi az amit kétszer is viselt, van amit 5-6 év különbséggel is felvett.


Nem tudom hány éves vagy, de pl a régen készült holmik kibírtak évtizedeket simán (kabát, táska, cipő főleg, de akár ing, póló, pulcsi is). Én sem vagyok "annyira" öreg, de 2000 körül még lehetett kapni olyan cuccokat amik bírták a strapát: amiket akkoriban vettem, azok közül sok ma is tökéletes állapotú. Nyilván van ami már nem divatos, de van pl sima fekete magassarkúm, fekete kabátom, amik ma is hordhatóak. És ezek olcsó(bb), butikos holmik voltak. Azóta bejött a fast fashion, és a sz@rt árulják, hogy aztán egy év múlva vegyél helyette másikat. Vagyis a technológia adott, és szerintem élnek is vele az általad említett márkák.

2016. szept. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nekem 6 éves a legrégebbi designer táskám. De azóta persze rendesen gyarapodott a gyujtemenyem. A legrégebbi is ugy néz ki, mintha vadiúj lenne. Nem mennek ki a divatból, minden divatháznak azokat az ikonikus darabjait veszem, ami 50-100 éve is ugyanúgy kapható volt, ma is, és 50 év múlva is lesz. Ruhákból is, cipőkből is az igazán drága darabok hosszú évekig bírják, letisztultak, évtizedekig használhatóak. Említetted a Burberry kabátot. Egy trench coat szintén nem megy ki soha a divatból. 100 éve is divat volt, most is az!

Az anyag és a varrás pedig minőségi, nem fog szétfoszlani, kifakulni. Akik azt állítják, hogy ugyanolyan mint az olcsó holmi, azoknak még sosem volt designer termék a kezében.

2016. szept. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

19/L. :)


#4-es, olyan jó ezt hallani! Köszönöm a Te válaszodat is!

2016. szept. 9. 07:42
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Mi az hogy nem hétköznapi viseletnek szánják? Az általad említett kabát pl pont hogy hétköznapi.
2016. okt. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a darabok egy részét alkalmi viseletnek készítik.
2016. okt. 9. 14:54
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Sok designer cuccom van és ténylegesen mindegyik egy életen át kiszolgál. A nagyim a LV bőrönd készletét a haláláig használta. Kb. 50 év és alig látszott rajta, hogy rendszeresen utazott vele. A designer cuccok mindig divatosak, az alap darabok főleg. Egy ballonkabát mindig divatos lesz, úgyszintén klasszikus szoknya, stb. Én a LV táskám 6 éve vettem, továbbra is imádom és ugy néz ki, mintha új lenne.
2016. okt. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Olyan jó ezt hallani! :)
2016. okt. 13. 20:22
 10/10 anonim ***** válasza:
93%

Nekem van több trench coat-om a Burberrytől az egyiken látszik hogy viseletes de csak azért mert selyem szerű rózsaszín anyagból vés kimostam a mosógépben :/

Van egy másik-rozsdabordó- azt kézzel mostam ki azon nem látszik,de igazából nem mosható.

A táskái gyönyörűek, álomszépek van 8 éves, és van 8 napos is :D

A LV egyik másik táskáján azért látszik hogy nem új darab, de nagyon sokat hordtam repülőn is.

Vannak selyemblúzaim, selyem kosztüm és álomszép olyan mint volt amikor vettem.

A minőség nagyon jó, de függ a bánásmódtól is, Chanel Boy bag-ben is láttam igen viseltes darabot amit a tulajdonos igencsak elhasznált, rossz volt nézni.

Sajnos ezek a kabátok többnyire nem moshatóak sőt még a pulóvereknél is 'special dry cleaning' van kiírva, de én kézzel kimosom a kasmír pulóvert és tökéletes.

Ha adsz email címet tudok küldeni fotókat hogy alátámasszam :))

2016. nov. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!